Potterworld.blog.cz je i na facebooku. Připojte se zde a buďte informováni hned, jak přidám novou povídku :)
Připojte se do literární skupiny Fanfiction a vlastní literární tvorba (CZ/SK) na Facebooku, kterou jsem založila 22. září 2012.

Útěk před smrtí

4. ledna 2015 v 20:42 | ♥♥Veronika♥♥ |  Harry Potter´s short stories from ♥♥Veronika♥♥
Ahoj, dnes mám pro vás jednorázovou povídku na Téma týdne, na které píši vůbec poprvé. Doufám proto, že se vám bude líbit. Hlavními postavami jsou zde James a Lily Potterovi se svým synkem. Dále se v povídce vyskytuje zbytek pobertů a Voldemort. Přeji příjemné čtení.
***

"Brumbál tvrdil, že tady budeme s Harrym v bezpečí," řekl James.

Malý černovlasý klouček si hrál na zemi se samojezdícími autíčky, které občas houkala, a nadšeně tleskal. Lily běhala po celém velkém domě a zdobila ho na zítřejší oslavu.

"Ještě, že jsem pro Harryho nakoupila včas dárky k narozeninám. Možná ten dnešní incident na ulici byl jen náhoda. Batylda už je docela stará. Třeba bude jen hrozná bouřka. Máš pravdu. Co by se mohlo stát horšího, na Brumbála i kluky je spoleh," přitakala.
"Brumbál jí věří," uklidňoval je oba.
"Ale já ne, stále se jen vyptává, jestli jsme v pohodě a teď ty řeči, že jsme ve velkém nebezpečí i tady," rozčilovala se.
"Nic si nepamatuje, neber ji vážně. Navíc je Brumbálova kamarádka."
"Co když ji Ty-víš-kdo ovládl a ona mu o nás řekla?"
"Lily, lásko, klid," objal jí: "Jsme tu už rok a nic se nestalo. Prostě má strach. Harryho si oblíbila."
"To je pravda. Jen pociťuju takovou špatnou předtuchu, jakoby se mělo něco zlého opravdu stát, ale asi mi vše jen vsugerovala," tulila se k němu a dívala se na svého spokojeného kloučka.
"Jdu zabalit dárky," políbil ji James na ustarané, vráskami od starostí zkrabatělé čelo a cestou do ložnice pohladil Harryho po vláskách. Ten se na něj usmál.
"Tata-tata!"
--
Lily už byla od šesti na nohou a kmitala v kuchyni. Pekla Harrymu dort a dělala pár dalších pamlsků. Po dlouhé době čekali na druhou hodinu odpoledne po menším obědě návštěvu. James spolu s jejich maličkým ještě klidně spal. Podívala se z okna. Na to, že bylo 31. července, venku pršelo a vše zahalovala do svého černého pláště děsivá tma. Vůbec nesvítalo, i když by už dávno měl vše zahřát letní svit svými příjemnými jemnými paprsky. V posledních dnech celkově byla obloha více zamračená než obvykle. Nikdy ne však tolik, jak právě onoho dne na Harryho narozeniny. Běhal jí z toho mráz po zádech.
"Hmm, tady to voní," přišel do kuchyně v osm James s Harrym v náručí a políbil Lily na spánek. Ta se usmála a líbla synka na tvářičku.
"Mama-mama!" pozdravil ji klouček a pak se nechal tatínkem krmit.
--
Ve dvě hodiny odpoledne zazvonil u Potterových zvonek. James otevřel a objal se se svými kamarády, culící se štěstím od ucha k uchu:
"Remusi, Péťo, Tichošlápku!" podrbal nakonec velkého chlupatého psa a ten na něj skočil, až ho povalil. Malý Harry se k nim na vratkých nožičkách batolil a smál se tak, až z toho spadl na zadeček. Sirius k němu přiběhl a lízal mu obličejík.
"Doufám, že nikde nežral něco nehygienickýho," zašklebil se pobaveně James. Sirius štěkl a zavrtěl ocasem. Harry odlezl za hračkami do obýváku a ukazoval je Remusovi s Peterem.
"To musí všude běhat jako pes, Jamesi?" mračila se jeho manželka v jídelně, když doupravovala obdélný stůl.
"Ale zlato, jen nás tím víc kryje," objal ji zezadu a políbil na krk. Zabručela nakvašeně, ale už nic nenamítala.
"Doufám, že si aspoň s námi normálně sedne ke stolu," dodala už o poznání vřelejším tónem.
--
Když konečně Sirius zas vypadal s Jamesovou pomocí v jeho oblečení jako člověk, sedli si všichni ke stolu. Remus posadil Harryho do stoličky a stále na něj šišlal.
"Nech toho, Reme, nebo si pak bude rozumět jen s Péťou," zasmál se Sirius.
"To by bylo špatný?" nechápal Pettigrew.
"Ne, jistě, že ne," řekl Remus shovívavě a Jamesovi se Siriusem cukaly pobaveně koutky.
"Tak na Harryho," usmála se Lily a pozvedla svou sklenku s bílým vínem a všichni jí následovali.
"Na Harryho!" řekli naráz a přiťukli si. Oslavenec šťastně zajásal.

S pomocí obou rodičů sfoukl svíčku na svém dortu a kousíček ochutnal. Když však zaregistroval hromádku dárků, nic jiného už ho nezajímalo. Jeho nejlepším dárkem se stalo létající košťátko od Siriuse, které hned musel s tatínkovou pomocí vyzkoušet.
--
Když se za návštěvou zavřely dveře, Lily rychle poklízela špinavé nádobí a James šel unaveného a již drobet mrzutého Harryho vykoupat. Ten si při tom hrál s kouzelnými barevnými bublinkami, chytajíc je, a proto se nechal omýt bez sebemenších problémů.

James společně s Lily Harryho pak uložil a ta mu přečetla pohádku na dobrou noc o "Příběhu tří bratří".

"Dlouhá léta pátrala Smrt i po třetím z bratří, leč nikdy ho nevypátrala. Teprve když tento nejmladší dosáhl úctyhodného věku, svlékl si konečně neviditelný plášť a předal ho synovi. A poté se pozdravil se Smrtí jakožto se starou známou, ochotně se k ní připojil a coby rovnocenný poutník s ní odešel z tohoto světa." Dočetla pohádku, podívajíc se na synka. Harry už spal.

Usmála se, políbila ho do vlásků, a sešla dolů do obýváku.
"Už spí," usmála se na manžela a sedla si na něj, načež ho políbila.
"Hmm, tak co uděláme s načatým večerem?" zavrněl. Usmála se a políbila ho na krk, načež začali pracovat na Harryho sestřičce.
--
O tři měsíce později vedle sebe spokojeně usínali v ložnici s Harryho postýlkou vedle postele. Náhle však začala za okny burácet bouřka a Harry se rozplakal. Lekl se hlasitého hromu, jenž ho probudil. Lily vstala a začala ho utěšovat:
"Neplakej, srdíčko naše," hladila ho.

Venku se před jejich domem ozvala rána po přemístění, což jejich děťátko rozplakalo ještě víc. Od hromu byla téměř nerozeznatelná. James běžel dolů, aby když tak zabránil případnému nebezpečí včas. Seběhl do přízemí a i pár schodů ke vstupním dveřím s připravenou hůlkou v ruce na obranu.

"Maminka tě miluje, tatínek tě miluje…" šeptala Lily a Harry se na chvilku utišil a koukal jí do očí přes mříže své postýlky.

Někdo z venku bez problémů odemkl vchodové dveře. Jamese děsilo, jak snadno překonal jejich ochranná kouzla a věděl, že jen dva kouzelníci by toho byli zcela schopní. Zamrazilo ho, když mu došlo, co asi přijde. Pevněji sevřel v roztřesených prstech hůlku, připraven bojovat za svou milovanou rodinu.

"Harry, buď vždy v bezpečí, buď silný…" šeptala a do očí se jí draly slzy. Za každou cenu je ale musela zadržet, aby se nerozplakal spolu s ní.

Dveře se otevřely, do jejich domu vešla postava v kápi a James ani vteřinu neváhal. Začal vysílat smrtící kletby a kouzla na svou ochranu, všechny však protivník odrazil. Jedna s Voldemortových smrtících kleteb si našla skulinku mezi Jamesovými ochrannými kouzly a zasáhla ho do hrudi. V tu ránu padl na schody…mrtev.

Lily uslyšela dole boj a následný krutý smích. Celá se rozklepala strachy, avšak ne o sebe, a kryla Harryho vlastním tělem. Její děťátko jí nesměl nikdo vzít! Volemort vešel do místnosti. Lily k němu stála zády, dívala se svému synkovi s láskou do očí a hladila ho po vláskách. Po tvářích jí stékaly tiché slzy. Malému Harrymu také, ale věděl však, že musí být tiše. Vycítil to.

"Avada Kedavra!" zasvištěla vzduchem smrtelná kletba podruhé a zasáhla Lilyino drobné tělo. Ta se zaklonila, načež se sesunula k zemi…mrtvá. Harry vzhlédl Voldemortovi nebojácně do tváře a ten namířil svou hůlku ke třetí smrtelné kletbě. Místnost se naposled rozzářila zeleným světlem.


Smrt nakonec rodinu Jamese Pottera přece jen doběhla. Jejich útěch jemu i Lily po všech starostech, kterými si společně prošli, přinesl jim oběma jen rok života navíc se svým milovaným synkem, Harrym. I ten pro ně byl však velkým darem od Brumbála. Nebo od Merlina?
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Scrat Scrat | 4. ledna 2015 v 20:38 | Reagovat

Hezké i když ten konec trochu nechápu, navíc se mi nechce věřit, že by James používal smrtící kletby.
Ale jinak se to povedlo, hezky jsi popsala Harryho oslavu narozenin :-)

2 ♥♥Veronika♥♥ ♥♥Veronika♥♥ | Web | 4. ledna 2015 v 20:51 | Reagovat

[1]: na konci jsem měla nesrovnalost v datu, což jsem už opravila. Nikoho kromě přátel, s nimiž se vždy domluvili na přesný čas, a Brumbála, který by uvedl jejich domluvené heslo či cokoliv, na čem se domluvili, o nich nevěděl. Proto ty smrtící kletby. :)

3 Snapeova Snapeova | Web | 4. ledna 2015 v 20:55 | Reagovat

Prvni pulka je strasne miloucka a krasna, pak se to bohuzel zvrtne. Je to stejne kruta povidka jako skutecnost. Popsala si to hezky a uveritelne. Vse jsem si predstavila. K tematu tydne se to docela hodi. Napsane to je moc hezky.
Pobavilo me to o pracovani na Harryho sestricce :)

4 *Vee* *Vee* | Web | 4. ledna 2015 v 21:12 | Reagovat

Velice hezké :)

5 Oriana Oriana | Web | 4. ledna 2015 v 21:31 | Reagovat

Prvá polka bola naozaj milá, hlavne Sirius ako pes bol cute :) Potom to bolo smutné, ale tak to aj naozaj bolo.

Pekná poviedka :)

6 Krisstee Krisstee | 5. ledna 2015 v 14:13 | Reagovat

krásné :) moc se ti to povedlo... :) dám si tě do oblíbených :)

7 Krisstee Krisstee | Web | 5. ledna 2015 v 14:15 | Reagovat

:-)

8 -_- -_- | 5. ledna 2015 v 17:27 | Reagovat

Blbost :D James ani neměl hůlku, jak by se mohl bránit? Co Lilyiny prosby, ať Voldemort ušetří Harryho? Ty kecy, co si kdosi přidal do filmu, jsou kravina. A těch chyb! Závěr: Zatím nejhorší HP Fanfiction, jakou jsem četla :D

9 ♥♥Veronika♥♥ ♥♥Veronika♥♥ | Web | 5. ledna 2015 v 17:55 | Reagovat

[8]: Od toho je to ff, aby si to pisatel poupravil podle svého. Nevím, kde vidíš chyby a nikdo nejsme bezchybný. Nemáš ani dost odvahy, abys na sebe nechala kontakt. Jestli se ti mé psaní nelíbí, tak už se sem nevracej, budu jen ráda. :)

10 Luna | zazrcadlem.blog.cz Luna | zazrcadlem.blog.cz | Web | 5. ledna 2015 v 18:30 | Reagovat

Velmi povedená povídka! :) .. HP miluju a tohle se ti opravdu povedlo. :)

11 -_- -_- | 5. ledna 2015 v 19:49 | Reagovat

[9]: Vidíš, to je další chyba: neuneseš kritiku :D Nevím teda, kolik ti je, ale jestli chyby v textu nevidíš, měla by sis zopakovat základku :D A zanechání kontaktu není o odvaze, ale o inteligenci :P Máš se ještě co učit :D
BTW: I fanfiction se zakládá na pravdě :P

12 Anna Elizabeth Potter Anna Elizabeth Potter | E-mail | Web | 5. ledna 2015 v 20:07 | Reagovat

[11]: Jestli se ff zakládá na pravdě, tak proč teda vznikají páry jako Snarry Dramione nebo Drarry? FF je o tom, že si třeba dílo autora upravíš, nebo napíšeš pokračování. Kdyby se opisovala kniha, tak by to nebylo naše dílo, ale dílo Jo. Každý máme fantasii a upravujeme si příběh podle toho, jak se nám líbí :)

Jinak pěkná povídka. Rozhovory byly krásné a takové dojemné, když jsme věděli, co přijde :/ Prostě povedené ;)
Akorát mi trošku vadilo, že přímá řeč byla psána kurzívou, ale tak to je o mě a ne o tvých kvalitách ;)

13 *Vee* *Vee* | Web | 5. ledna 2015 v 20:32 | Reagovat

[12]: Hlavně se nerozčilovat :) když někdo neví co FF je.. je těžký s někým polemizovat. Každý má svůj názor.. i když je to primitiv co je velkej borec, protože píše anonymně ;)

[8]: Povídky typu FF jsou nejoblibenější na psaní z nějakýho důvodu. A pochybuju, že by autorka měla nějaké chyby.. ;) kritika? Anonymní? No promiň, ale autor je vždycky radši, když mu jí řekne někdo kdo má jméno :D ach ti inteligenti dnešní doby :)

14 -_- -_- | 5. ledna 2015 v 21:00 | Reagovat

[13]: Pořád se tady oháníš tím, že ti honem nepovím svoje jméno, ale přijmout názor nedokážeš, a to prostě proto, že tvoje ego nalomila upřímnost, byť od anonyma. To je úroveň desetiletýho fracka :D Člověk, kterej se věnuje psaní pro radost, by názor přijal :P No nic, měj se krásně v tom svým snovým světě plným růžových jednorožců :D

15 Anna Elizabeth Potter Anna Elizabeth Potter | E-mail | Web | 5. ledna 2015 v 21:11 | Reagovat

[13]: Já se vůbec nerozčiluji :D Docla mě to i baví :D

[14]: Jenom já myslím, že komentář na který jsi reagovala, není od autorky blogu ;)

16 ♥♥Veronika♥♥ ♥♥Veronika♥♥ | Web | 5. ledna 2015 v 22:25 | Reagovat

[14]: Tak když jsi takový génius, tak nám ukaž nějaký tvůj výtvor, ne? Se "poučíme". Jo a myslím, že je mi rozhodně víc než tobě, tak se kroť. :) Každý k těm "chybám" máme nějaký důvod.

[15]: Mělas pravdu, nebyla jsem to já. Takhle slečna "úžasná a dokonalá" asi napadá všechny kolem sebe. :)

17 Morana Morana | Web | 6. ledna 2015 v 18:29 | Reagovat

Mě osobně přijde, že hádat se o věku je pitomost. Slečna evidentně neumí přečíst ani přezdívku nad komentářem, ale hlavně, že snese kritiku na každou chybku. To je však její boj a ne náš. Tak co bychom se trápili? ;-)  :-)

18 Julie Gyselová Julie Gyselová | E-mail | 6. ledna 2015 v 21:40 | Reagovat

Povídka pěkná, ale musím souhlasit s někým výše. Trochu mi vadila kurzívou psaná přímá řeč. Myslím, že kurzívou se píšou hlavně části, které se od zbytku nějak liší. (Cizí slovo, myšlenky, apod.)

Taky mi moc nesedí, jak píšeš v úvodu, že se vyskytuje zbytek "Pobertů" ČI Voldemort. Zní to, jako by to bylo buď jedno a nebo druhé, ale ne obojí. (Což samozřejmě, jak zjistíme, nebude pravda.)

Líbilo se mi, jak si do povídky zapracovala "Příběh tří bratří". Sice to není pohádka, kterou bych já předčítala patnáctiměsíčnímu dítěti, ale tady se opravdu hodila.

19 ♥♥Veronika♥♥ ♥♥Veronika♥♥ | Web | 6. ledna 2015 v 23:01 | Reagovat

[18]: Dobře, dobře, přesvědčili jste mě. :D Dřív jsem tedy přímou řeč nepsal kurzívou, pak mi někdo  řekl, že by se to mělo pro odlišení, ale tak zase nebudu, když se vám to blbě čte. :D

20 verky verky | 7. ledna 2015 v 16:38 | Reagovat

Sirius nikdy nezklame :D  :D začali pracovat na Harryho holčičce, to se mi líbí :D dobrá fráze pro to :D smutný příběh, ale moc hezky napsaný :-) úplně jsem se do toho zažrala :-D

21 Pavel Caldr Pavel Caldr | 7. ledna 2015 v 21:25 | Reagovat

[14]:Hele promiň, ale ty jsi fakt neuvěřitelná kráva. Předně tvoje kritika je o ničem, autorka si z ní nemá co vzít, protože nekritizuješ nic konkrétního. Druhak tvrzení že se fan fiction zakládá na pravdě, je ještě větší stupidita. Najdi si překlad slova "fiction". Takže pro příště se radši zdrž komentáře, protože na tvoje egoistický rádoby vyspělý kecy není nikdo zvědavý.

22 Casion Casion | Web | 11. ledna 2015 v 16:31 | Reagovat

Krásna téma a krásne spracované. Myslím si, že akýkoľvek čas navyše, aj krátky, s tými, ktorých milujeme je obrovským darom a Lilly a James to tak nepochybne vnímali tiež :-)

23 Bára Bára | Web | 16. dubna 2015 v 10:05 | Reagovat

V našem Eshopu Oriflame máte možnost nakupovat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Vytvořte si vlastní číslo zákazníka na http://oriflame24.shop.oriflame.cz/ a vyberte si z naší nabídky výrobků Oriflame CZ.

24 Marcela:) Marcela:) | E-mail | 28. srpna 2015 v 22:47 | Reagovat

Skvěle napsané :-) ta Harryho oslava byla fakt suprově napsaná úplně jsem si to uměla představit :) 10 bodu z 10 :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama