Potterworld.blog.cz je i na facebooku. Připojte se zde a buďte informováni hned, jak přidám novou povídku :)
Připojte se do literární skupiny Fanfiction a vlastní literární tvorba (CZ/SK) na Facebooku, kterou jsem založila 22. září 2012.

Prosinec 2014

Co přinesl rok 2014 + shrnutí let předešlých!

31. prosince 2014 v 22:13 | ♥♥Veronika♥♥ |  Information from me to you
Ahoj, ve facebookové skupině Harry Potter (CZ/SK fans) jste se rozhodli pro shrnutí tohoto roku místo nové povídky na pár Dramione. Tak jdeme na něj. V tomto roce blog fungoval celkem pět měsíců. Zbytek měsíců jsem se rozhodovala, zda po odchodu Snapeové vůbec fungovat bude. Jsme totiž mimo blog opravdu velké kamarádky a co se mezi námi minulý rok stalo, vše ohrozilo. Naše blogová spolupráce zde sice ztroskotala, ale kamarádství přetrvalo a troufnu si říci, že je silnější, než kdy dřív.

Vše se tak nějak trochu urovnalo i uvnitř mě, a proto jsem se vůbec mohla vrátit. Blog byl tedy kvůli všemu aktivní jen v lednu, dubnu, květnu, červenci a prosinci. V tomto roce jste napsali 101 komentářů! Moc vám všem děkuji za vaši přízeň. Nejkomentovanějším článkem, napsaným v roce 2014, je báseň Vánoce v Bradavicích a dvě drabble Noční vycházka a Přiznání lásky! Děkuji! Celkové nekomentovanější a také nejčtenější články jsou Kaky se vrací z roku 2010 a Lechtivé noční překvapení z roku 2013! Co se básní týče, nejvíce vede Harryho první rok v Bradavicích z roku 2010.

Tímto vám všem děkuji ještě jednou za vaší celkovou podporu a doufám, že se vám v roce 2015 bude dařit. Přeji vám hodně lásky a štěstí! Snad vás mé povídky neomrzí a zůstanete jim věrní.

*Více v celém článku*

Doubble drabble: Pád

27. prosince 2014 v 21:29 | ♥♥Veronika♥♥ |  ♥♥Veronika♥♥´s drabbles
Ahoj, dnes mám pro vás další drabble na přání, konkrétně mě žadatelka požádala o doubble drabble (200 slov). Zadáno bylo před rokem. Omlouvám se, že jeho napsání mi tak trvalo. Mám ho v pc už komplet od května, ale pak jsem toho měla hodně kolem školy a trošku jsem ho zapomněla přidat. Teď jsem ho objevila, takže tady ho máte!

Žánr: humorný
Hlavní postavy: Alastor Moody, Draco Malfoy a Hermiona Grangerová
Přístupnost: pro všechny
Období: čtvrtý ročník v Bradavicích
Zadaná slova: fretka, zima, oko - od Scratilove (11.11.2013)

Vánoční přání

25. prosince 2014 v 15:19 | ♥♥Veronika♥♥ |  Harry Potter´s short stories from ♥♥Veronika♥♥
Ahoj, původně jsem tuhle povídku na přání chtěla zveřejnit v neděli, ale kvůli nemoci jsem jí nestihla přidat. Už jsem zdravá, takže vám můžu přinést vánoční dárek v podobě povídky na přání. Tímto vám i přeji veselé Vánoce. Co jste dostali pod stromeček?Usmívající se

Přání mé čtenářky znělo takto:
Janča | 16. června 2014 v 17:14 | Reagovat
Prosila bych jednorázovou povídku o Harrym a Lence.:-) Děj nechám na tobě, ale aby to bylo trošku romantický. :-D


Přeji příjemné čtení. Za vaše názory budu vděčná.Mrkající
***

Drabble: Boj se sněhem

14. prosince 2014 v 23:10 | ♥♥Veronika♥♥ |  ♥♥Veronika♥♥´s drabbles
Ahoj, poslední drabble na přání jsem napsala v květnu. Pak jsem měla dlouhou pauzu kvůli škole, avšak už jsem se zas dala do psaní. Nyní vám přináším další drabble na přání jako adventní nedělní dáreček, protože jsem kvůli nemoci nestihla povídku. Mám jí rozepsanou. Snad se objeví v týdnu.
Vaše přání na povídku, drasle či báseň mi můžete psát ZDE.

Žánr: - (váš názor?)
Hlavní postavy: Harry Potter a Draco Malfoy (Drarry)
Přístupnost: pro všechny
Období: asi šestý ročník v Bradavicích
Zadaná slova: Sníh, hřiště, sála - od Eli (2.12.2014)

Báseň → Vánoce v Bradavicích

12. prosince 2014 v 21:52 | ♥♥Veronika♥♥ |  ♥♥Veronika♥♥´s poems
Ahoj, mám pro vás další báseň na přání pro mou dlouholetou kamarádku Eli. Dala mi volnou ruku a o přání si napsala na facebooku. Vím, že je jednoduchá, ale zas s námětem Vánoc, tak snad se bude aspoň trošku líbit. Komentáře velice ocením.Usmívající se

Pozemky zahalila peřina,
Hradní oslava začíná.

Stromky se zdobit začínají.
Honky všichni stále zažívají.

Velkým svátkem jsou Vánoce,
vždy po neklidném, studentském roce.

Studenti a profesoři oslavují spolu,
u jednoho dlouhého vánočního stolu.

We are sisters → 18. Vždy tě budu milovat (část druhá)

9. prosince 2014 v 23:48 | ♥♥Veronika♥♥ a Gina Grint |  We are sisters
Ahoj, opět jsem tuto část psala celou já, i když uvádím i spolupisatelku, prozože povídku přestala psát těsně před koncem. Tato část je zcela poslední a nebyla dosud nikdy zveřejněna, narozdíl od ostatních. Doufám, že si čtení užijete a do komentářů mi napíšete váš názor.Usmívající se

♥♥Veronika♥♥

---

"Jestli jí ublížíš, je po tobě, jasné? Shan patří Patrikovi. Vrátili se k sobě a ty jim jejich vztah znovu nepřekazíš!" pohrozila Edwardovi Amy po mém boku.
"Kluci, mohli byste nás nechat na chvíli o samotě?" zeptala se má sestra, jež vše s Edmundem sledovala ze své postele.
"Shanon, aspoň máš ve svých citech jasno a neboj, tohle se taky stává a ne jen občas," usmála se Amanda a objala mě, při čemž se mi náramně ulevilo.
***

Setkání s hvězdou

7. prosince 2014 v 18:55 | ♥♥Veronika♥♥ |  Harry Potter´s short stories from ♥♥Veronika♥♥
Ahoj, věci na přání se mi jen hrnou a stejně tak rychle se vám je snažím v tomto vánočním období plnit. Teď jsem tedy nemocná, což mě trochu brzdí, ale i tak. Tato povídka byla sepsána v rekordním čase (v úterý) taky na základě vašeho přání.

Slečna si konkrétně přála toto:
Smiley :) | Pondělí v 19:05
Tak když se takhle nabízíš,ráda bych tě poprosila o nějakou přeslazenou povídku o Siriusovi nebo něco na pár Jily, pokud možno z období, kdy ještě byli ve škole :-)

Zvolila jsem tedy povídku na pár Lily / James na škole, tak snad se vám bude líbit. Nevím, jestli je úplně přeslazená, ale trochu cukru v ní určitě najdete. Vaše názory mě potěší.
***

We are sisters → 18. Vždy tě budu milovat (část první)

5. prosince 2014 v 17:42 | ♥♥Veronika♥♥ a Gina Grint |  We are sisters
Ahoj, i když jsem tuhle poslední kapitolku psala celou sama z obou pohledů, protože mou spolupisatelku, Ginu Grint, to u konce pustilo, stejně jí zde uvádím, jako spoluautorku, protože se jinak na povídce plně podílela při psaní své role, Amandy, v příběhu.
♥♥Veronika♥♥

---

"Copak tě trápí. Amy?" zeptal se Edmund, když jsem nereagovala na jeho konstatování roztržitého chování mé malé sestřičky.
"Zlato, celá se chvěješ. Měli bychom..." Věděla jsem, co mi chce Edmund sdělit.
"Tak to abychom sebou hnuli, že beruško?" vyzval mě nepřímou formou otázky Patrik k pohybu.
***

Báseň → Famfrpálový zápas: Nebelvír x Zmijozel

3. prosince 2014 v 17:18 | ♥♥Veronika♥♥ |  ♥♥Veronika♥♥´s poems
Ahoj, již je to skutečně dlouho, co jsem naposledy napsala báseň. Poslední jsem napsala někdy v říjnu roku 2011. Pak jsem měla spoustu tvůrčích záseků. Včera v brzkých hodinách mě však napadl příběh na báseň na přání a zbytek už šel jak po másle.S vyplazeným jazykem

Má blízká kamarádka a pravidelná čtenářka tohoto blogu si přála toto:
Rose-Alex | 16. června 2014 v 18:02

Využiju toho a poprosím tě o báseň. Vše ostatní je na tobě.Smějící se
***

We are sisters → 17. kapitola: Vzájemné vzplanutí

1. prosince 2014 v 15:42 | ♥♥Veronika♥♥ |  We are sisters
Ahoj, vím, že jsem se delší dobu neozvala, ale nějak nebyla chuť psát. Navíc jsem se zabívala školou - státnicemi. Snad se to zas změní. Samořejmě zde chystám hlavně Harry Potter příběhy, ale občas i vlastní. Nyní vám přináším pokračování a předposlední kapitolu vlastní povídky, psané s kamarádkou Ginou Grint.
Přístupnost: 15+
♥♥Veronika♥♥

---

"Kde je ten rohlík? Docela bych si ho dala," zeptala jsem se Anandy s mírným úsměvem.
"Konec diskuze!"

"Shanon, miluji tě, strašně moc!" zašeptal mi do ucha Patrik, následně zasypávajíc mé tělo dalšími polibky.
***