Potterworld.blog.cz je i na facebooku. Připojte se zde a buďte informováni hned, jak přidám novou povídku :)
Připojte se do literární skupiny Fanfiction a vlastní literární tvorba (CZ/SK) na Facebooku, kterou jsem založila 22. září 2012.

We are sisters → 6. Hádka

12. srpna 2013 v 12:29 | Gina Grint |  We are sisters
Ahoj, konečně jste se dočkai i další kapitoly k naší povídce We are sisters. Doufám, že se vám bude líbit. Tentokrát je vyprávěna z pohledu Amandy.
Gina Grint

---

"Amando Fullertonová, řekni mi okamžitě co se děje s tvoji sestrou!" pronesl tak mrazivým hlasem, že jsem myslela, že mě odvezou.
"Ehm, mládeži, omlouváme se za malé vyrušení ve vaší soukromé chvilce, ale potřebuji s tebou mluvit, Am," řekl a pobaveně se na mě podíval.
"Holky, někdy dáme řeč, ju? Zatím se mějte," zamával a zmizel ruku v ruce s krásnou blondýnkou.
"Beztak si jen povídáme, ani pusa neproběhla, tak z toho nemusíš dělat takovou estrádu," pronesla do ticha a já se jen držela, abych ji nešla chytnout pod krkem.

***
"No jo a zase se nic nedovím! To zase dopadne jak minule a pohádáme se! Beztak v tom má prsty opět Masson, jako vždycky," povzdechnu si a pomalu se šourám směr jídelna. Cestou se zamýšlím nad mnoha věcmi.

Od té doby, co s ním Shan byla o samotě, je jak vyměněná a vůbec ji nepoznávám. Nerozumím tomu jejímu chování či výrazům, vůbec ničemu! Určitě v tom má prsty on! Hodně si holčička zahrává! Patrik není hloupý, aby si toho nevšiml. Kéž by mi tak pověděla vše, co se stalo, než jsem přišla s Edmundem z našeho….rande. Je to vůbec možné?... S Edmund jsme měli rande s velkým R. Bylo tak krásné, romantické, ale přitom obyčejné. Při vzpomínce na dechberoucí polibky, kterými zasypával mé vlasy, se mi vehnala červeň do tváří a celým tělem mi projelo takové vzrušení, až jsem zapomněla na okolní svět. Ach! Jak ráda bych ty chvíle vrátila! Ze snění mě ale vyrušilo zvolání mého jména, což mě donutilo otočit se:

"Amando?"
"Jéé Patriku, copak, že ještě nejseš na večeři? Shanon tě už určitě čeká."
"Pche, ta tak!" pronesl s viditelnou jízlivostí v hlase a otočí jakoby hledal někoho kdo by nás mohl poslouchat, vzal mě za rameno, vedouc mě dál od fronty do temné uličky. Vidíc mou vykolejenost.
"Patriku, co to…pusť mě! Kam to jdeme?" ptala jsem se s mírně vyděšeným výrazem ve tváří. On se ke mně jen otočil a pečlivě vyslovil několik slov, které mi ale dokonale vzali vítr z plachet:
"Amando Fullertonová, řekni mi okamžitě co se děje s tvoji sestrou!" pronesl tak mrazivým hlasem, že jsem myslela, že mě odvezou. Díval se na mě zcela upřeně, až mě začaly pálit oči a podlamovat kolena. Postavila jsem se vzpřímeně, abych nabrala dech a rovnováhu, kterou jsem v této chvíli značně postrádala.
"Nevím, co čekáš, že ti řeknu. Neshledala jsem nic divného… Jen asi to, že je, jak jistě sám víš, velice pohledná, takže bych si ji, být tebou, začala hlídat.",začala jsem mluvit a hodila do toho trochu úsměvu, ale nenechal mě domluvit a začal na mě křičet:
"Kdo? Kdo to je? S kým se tahá? Okamžitě to vyklop, Amando!"
Zaskočená jeho reakcí jsem trochu poodstoupila:
"Ale Patricku, já o nikom nevím, jen říkám, že Shan je hezká holka, kluci se kolem ní točí jak vosy okolo medu. Má ráda jen tebe."
"Vážně? Tak proč začala brečet, když jsem ji chtěl políbit? Proč mi pak utekla? Musel jsem ji dohonit, vzít do náruče a odnést na pokoj, aby se trochu uklidnila. Potom mi tak krásně usnula po boku... No a pak jsi přišla ty s Edmundem a já se od ní už nic nedověděl. Znám Shanon! Nikdy taková nebyla, ale když mě viděla, hrozně se lekla a tvářila se jako bych já byl právě ten poslední člověk, koho chce zrovna vidět a…a…"

Sesunul se na zem, zabořil obličej do dlaní a začal tichounce brečet. Ve mě by se v tu chvíli krve nedořezal!. Tohle Shanon přehnala! Vidět takhle Patrika mi rvalo srdce, je můj nejlepší kámoš a hlavně kluk mé sestry! Měla by si to uvědomit a ne trajdat za nějakým Massonem! To mu prostě dělat nebude! Tohle si Patrik nezaslouží! Ten se z ničeho nic zvedl, podíval se na mě ubrečeným výrazem a řekl:

"Promiň, neměl jsem na tebe tak vyjet... Když by jsi něco věděla, že…že…mi dáš vědět viď?" poprosil tak, že jsem mu nedokázala říct ne.
"Ano, jistě, neboj se," rezignovala jsem.

Jen mě jen políbil letmo na čelo a objal mě. Nedokázala jsem říct ani slovo. Potom se odtáhl a zmizel v temnotě chodby. Já pomalu šla na večeři a bylo mi v tuto chvíli docela jedno, jestli na mě už nezbyde nic k snědku, i když mi v břiše hlasitě kručelo. Neměla jsem vůbec chuť ani po myšlení na nějaké jídlo. Tohle mě dokonale vykolejilo a uzemnilo. Zamyšlená jsem si nevšimla, že za mnou někdo je, a že…mě políbil na krk. Otočila jsem se a tam stál další kluk v mém životě….Edmund! Na nic nečekajíc jsem se mu vrhla kolem krku a on, viditelně potěšen moji reakcí, mě začal tak vášnivě líbat, až se mi podlamovaly kolena, když by mě nedržel, tutově bych spadla. Tohle jsem potřebovala! Edmunda, mého úžasného, aby mě vzal do náruče a líbal tak vášnivě, abych na vše zapomněla a mohla myslet jen na něj. Ne jen na všechny ty starosti. Jeho nádherné polibky mě neustále utvrzovaly v tom, že on je prostě můj vyvolený.

Proplétali jsme své jazyky v tak divokém rytmu, že jsem sotva popadala dech. On se mi prsty zabořil do mých dlouhých vlasů a já se více vzepjala, abych ho mohla vzít za zátylek a ještě více si ho k sobě přisunout. On jen přidal na intenzitě a já se propadala čím dál tím hlouběji do jeho kouzla. Líbali jsme se tam zhuba pět krásných minut, na které určitě tak rychle nezapomenu. Poté se ode mě odtáhl na několik milimetrů a pronesl tak nepopsatelným hlasem:
"Amando, budeš se mnou chodit?"
"Ano!Ano! Ano!"

Samou radostí jsem se mu vrhla kolem krku. Pomalu se přiblížil k mému obličeji a tak jemně mě políbil, až jsem měla pocit, že se snad slastí rozplynu. Tohle je můj kluk! Edmund Townsend je celý můj!

V tom jsem slyšela odkašlání. Oba jsem od sebe odskočili. Uviděla jsem tak dalšího kluka a to pro změnu mého bratra Seana, jak se s viditelným potěšením culí a vedle něj Marry, která jen trochu uhnula pohledem.

"Ehm, mládeži, omlouváme se za malé vyrušení ve vaší soukromé chvilce, ale potřebuji s tebou mluvit, Am," řekl a pobaveně se na mě podíval. Nemohla jsem nevšimnout jeho zkoumavého pohledu Edmundovým směrem, proto jsem radši rychle přešla k představování:
"Seane, Marry, tohle je můj kluk Edmund Townsend. Edmunde, tohle je můj starší bratr Sean a jeho přítelkyně Marry," ukázala jsem a všichni si podali ruce.
"Moc mě těší, Edmunde a varuji tě, buď na Amandu hodný, jinak si mě nepřej," výhružně se zasmál a já se začala nadechovat, abych pronesla něco jízlivého.
"Šetři dechem, sestřičko, budeš ho potřebovat na něco jinýho," mrknul a rozesmál se spolu s Edmundem.

Stála jsem tam jak trubka a pak se do hry zapojila i Marry. Přišla těsně k Seanovi a rejpavým tónem řekla:
"Že to říkáš zrovna ty, lásko. Když se líbáme, jseš to ty, komu ten dech zrovna schází."
Viditelně pokořen se zachmuřil a plácl Marry po zadku na důkaz toho, že se mstí. Mezitím mě Edmund vzal majetnicky kolem pasu a opět nádherně, romanticky políbil. Další zakašlání a povzdechnutí:
"No děti, vidím, že to budu muset vzít hopem, jinak tu budu dělat docela nezvaného křena."
V tom přišla i Shanon, a když nás viděla takhle spárované, začala se smát.:
"Tak už je mi jasné, proč ani jeden z vás nebyl na večeři."
Všichni se rozesmáli a poté se opět ozval Sean už s trochu naléhavým hlasem:
"No vidím to tak, že to, co jsem chtěl, jsme vlastně už udělali. Chtěl jsem ti, vám tedy, Shanon i tobě, představit tady Marry," políbil blondýnku, kterou držel za pas:
"A vidím, že už se beztak všichni znáte, vlastně oficiálně... Shannon, tohle je moje přítelkyně, Marry." Naše sestřička si podala s Marry ruku a veškeré představování bylo u konce.

Při odchodu Sean ještě zvolal:
"Holky, někdy dáme řeč, ju? Zatím se mějte," zamával a zmizel ruku v ruce s krásnou blondýnkou. Zbyly jsme tam jen já, Shanon a Edmund. Shannon se na mě a mého už oficiálního přítele podívala a jen konstatovala:
"Gratuluji, moc vám to přeji. Bude z vás nádherný páreček," objala nás oba. Já se jen pousmála a Edmund mě opět políbil. Bože, jak já ho miluji a zvlášť ty jeho polibky!

O několik hodin později jsme ležely v postelích a obě jsme měly o čem přemýšlet. Slyšela jsem jen jak se má sestřička pořád vrtěla, proto jsem vstala a sedla si na okraj její postele.
"Mluvila jsem s Patrikem. Už vím vše, co se stalo na chodbě a i to, proč byl u tebe v posteli." Shanon jen smutně vzhlédla a zašeptala:
"Amando, jsem v koncích, už nemůžu dál. Mám ráda Patrika, ale Edward se mi tak strašně líbí, až to bolí. Tolik mě přitahuje, jak jde, jak voní, jak mluví, co dělá, jak se tváří, absolutně vše! Patrika mám opravdu ráda a nechci mu ublížit. Je mi blbý, že se k němu tak chovám, ale nemůžu si pomoct. Víš já…už jsem se s ním několikrát setkala a to i za zády Patrika a hlavně tebe," vychrlila a mě opět v tu chvíli tuhla krev v žilách.
"Děláš si srandu, viď? Řekni mi, že to, co jsi mi teď řekla, je jen haluz a že to není pravda! Jak jsi mohla? Jak si vůbec mohla? Vždyť ty všechno, ale absolutně všechno, zkazíš! Jen proto, že se ti líbí nějakej playboy, tak zničíš tolik let budovaný vztah! Uvědomuješ si, že tímhle pokazíš úplně vše? A co Patrik? Proboha, vzpamatuj se! Tobě snad úplně přeskočilo!"
"Dost! Tohle jsem nepotřebovala! Vážně ne! Budu si dělat, co chci. Tobě je do mě a Patrika úplný houby! Nestarej se o nás. Vyřeším to, a i když se ti to nelíbí, budu se scházet s Edwardem Massonem! Starej se o svého Edmunda a do nás se nepleť! Nikdo se tě o to neprosil!" rozkřičela se. Jen ještě víc zvýšila hlas:
"Víš co, sestřičko? Polib si a dej mi pokoj! Tohle si přehnala! Piš si, že já to tak nenechám! A věř si tomu nebo ne! I kdybych tě měla pronásledovat, tak se s ním sházet nebudeš! Nebo se rozejdi s Patrokem, a pak si s Massonem choď kam chceš, ale Patrikovi ubližovat nebudeš! A jestli jo, tak si mě nepřej, ať jsi moje sestra či ne!" zařvala jsem, vzala si svetr na spaní, zatáhla za sebou závěsy nad postelí a šla spát.
"Beztak si jen povídáme, ani pusa neproběhla, tak z toho nemusíš dělat takovou estrádu," pronesla do ticha a já se jen držela, abych ji nešla chytnout pod krkem. Ze samého snažení se uklidnit, jsem nakonec usnula a zdálo se mi, jak jinak než o Edmundovi.

-----
Opravila ♥♥Veronika♥♥
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 EI EI | Web | 12. srpna 2013 v 12:31 | Reagovat

Máš super blog ! :-)

2 Lady E. Dark Lady E. Dark | Web | 12. srpna 2013 v 19:02 | Reagovat

Kapitola se jako vždy povedla, jen tak dál... ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama