Potterworld.blog.cz je i na facebooku. Připojte se zde a buďte informováni hned, jak přidám novou povídku :)
Připojte se do literární skupiny Fanfiction a vlastní literární tvorba (CZ/SK) na Facebooku, kterou jsem založila 22. září 2012.

Oheň, led a růže → 14. Zamotána v sítích lásky (6/6)

26. srpna 2013 v 18:19 | ♥♥Veronika♥♥ |  Oheň, led a růže
Ahoj, omlouváme se za pauzu na blogu, ale obě již máme určité povinnosti. Zde máte poslední část čtrnácté kapitoly. Doufám, že se vám bude líbit.
♥♥Veronika♥♥

--


Konec páté části:
O několik hodin později se tiše blížila k Severusově učebně, až nakonec vklouzla dovnitř. On si zrovna u lektvaru broukal a pískal nějakou melodii. "Co si to zpíváš?" usmívala se, jdouc k němu. "Ehm...ani nevím," nadskočil a málem mu tam spadla vařečka. Liz se rozesmála a objela ho zezadu, položíc si hlavu na jeho rameno: "Promiň, ale mám taky dnes takovou radost! Vše je náhle skvělý!"

-


Trochu stuhnul, doteď byla Liz spíše taková rezervovaná a najednou tohle? "Tak Sam ti to už řekla," odtušil potichu a pomalu se uvolnil. "Jo... Severusi, krásně voníš," zašeptala a pustila ho. "Krásně voním? No to mi fakt ještě nikdo neřekl," zasmál se. Bral to spíš jako vtip, vždyť jak by to mohla myslet vážně? "Opravdu? To je smutné," zesmutněla. "Proč? Ty...si ze mě neutahuješ? To... Nepotřebuju lítost!" zakabonil se. Neměl rád, když mu někdo říkal, jaký je ubožák. Většinou to stejně bylo ze srandy. "Tak promiň," povzdechla si a šla ke svému stolu. "Nechci, abys mě brala jako nějakýho ubohýho chudáka," řekl jen a pokračoval tedy ve vaření. "Nic takovýho si o tobě nemyslím," protočila oči. "Tak to díky," zavrčel trochu a byl z toho naštvaný.

"Nikdo ti nikdy neřekl, jak jsi úžasný člověk?" zeptala se po chvíli při práci. Vrtalo jí hlavou Severusovo chování. "Cože?" zasmál se místo odpovědi. Jen si znovu povzdechla a dál pracovala. Až po chvíli se znovu ozvala s další otázkou: "Měl jsi někdy holku?" Na to k Lizině překvapení odpověděl velice upřímně, až se sám divil, kde se v něm vzala ona důvěra k dané osobě: "No, chvilku, ale u dětí se stejně nedá mluvit o vztahu a lásce. Jen se prej vsadila s holkama, že mě dostane na rande a vlepí mi jednu uslintanou pusu. Docela se mi tehdy líbila, avšak už vím, že holkám nemůžu věřit." "Všechny nejsme stejné," namítla drobet dotčeně brunetka. "Promiň, ale nějak nevím, co si myslet. Zatím jsem potkával spis špatné dívky," omluvil se, ale už mu neodpověděla. Tiše se jen věnovala své práci, ranil ji.

"Nechtěl jsem se tě dotknout, jestli sis to vztáhla na sebe," ozval se po chvíli. "Jsem přece holka... Zdál ses mi jiný, spletla jsem se," začala se balit. "Ale Liz, nemyslel jsem to takhle. Já myslel...proste kromě Sam si mě bud holky ani nevšimnou nebo se mi vysmívají. Nepočítám s tím, že by ke mě jiná holka mohla být hodná a upřímná. Už jsem si zvykl, že to tak prostě není," přišel k ní a vzal jí tašku. V jejích očích spatřil slzy. "Kromě Toma mě každý má za pouhou děvku, přitom jsem donedávna ještě neměla ani sex. Nesnáším když nás všechny házíte do stejný škatulky!" rozplakala se a šla zády k němu v oknu, aby neviděl, jak jí slzy smáčí obličej. "Nemyslím si o tobě, že jsi děvka," zašeptal, když přišel za ni a nejraději by ji objal.

Náhle mu začala plačtivě vyprávět o své minulosti: "V Krásnohůlkách každou z nás všichni...i holky...posuzovali podle toho, kolik která z nás měla partnerů. Abych byla uznávaná, vyhrožovala jsem každýmu klukovi svou temnou stránkou, že ho zabiju, jestli nebude všude tvrdit, že jsem s ním něco měla...vztah, sex a tak... Pravda je, že jediný dva muži, s kterými jsem něco měla, byl Sirius ve školce...první pusa od kluka vůbec... Na to jsme spolu chodili až do doby, než jsem potkala Toma, ale nikdy jsme spolu nespali. Nechvátal na mě...a pak jsem se zamilovala do Malfoye. Trvalo mu dlouho, než mi to odpustil..." "To je mi opravdu líto," sevřel ji už ve své ochranné náruči. Otočila se k němu čelem, taky ho objala a chvíli mu smáčela košili, snažíc se zas uklidnit. "Já na to neměl, abych se vychloubal kolik jsem jich vystřídal. Nejvíc nechutný je, když se chlubí Lucius tím, jaké všechny měl, a co s nimi prováděl. To prostě dělat nebudu. Smějou se mi, že jsem nezkušený a nejspíš asexuální, jen proto, že si to nechci rozdat jen tak s nějakou husou. Nic si z toho nedělej, aspoň jsi našla lásku," řekl a hladil ji trochu po vlasech.

"Občas mi přijde, že jsem našla spíš jen krotitele své temné stránky," vzlykla a podívala se mu z blízka do očí: "Je mi líto, co si o tobě myslí." "To nic, už jsem si zvykl, můžou mi vlézt do zadku. Myslíš, že tě Tom nemiluje?" zeptal se. "Podvádí mě s Larou...nebo podváděl...nevím. Slíbil mi tehdy, že už se to nestane...ale bojím se, že mi lže. Když jsem s ním měla své poprvé...našla jsem mu na krku cucflek. Neřešila jsem to, už byl stejně ve mně, bylo pozdě. Ode mě ho určitě neměl," řinuly se jí dál z očí slzy. "Jestli ti takhle ubližuje, tak bych mu nejradši ublížil taky," povzdechl si a objal ji pevněji. Bylo mu jeho spolužačky moc lito a nechtěl, aby jí někdo tolik ubližoval. Znal ji chvilku, ale toho dne poznal, že je hodná a upřímná, když chce.

Zas chvíli plakala, načež špitla: "Co mám dělat? Potřebuju lásku, abych si mohla být jistá, že nikomu neublížím." "Tak co Sirius?" povzdechl si trochu. "Bojím se, že mě po tom, co jsem mu udělala, nebude chtít zpátky, i když už je to před skoro třemi lety," vzlykla. "Zkus vše pořádně zvážit. Mimochodem, co Sam? Jak se teď k tobě chová? S ní jsem o tobě nemluvil, takže nevím, jak na tom s tebou opravdu je," řekl a dál Liz hladil. "Teď mi přijde úplně jiná...milá, avšak nevím, jestli jí někdy dokážu odpustit, co mi udělala," přiznala. "Tomu rozumím, ale zkuste se poznat. Myslím, že jste fajn obě," pousmál se. "Asi máš pravdu, Vanessa to říká taky," zadívala se mu na rty: "Ta uslintaná pusa...byl polibek?" "Polibkem bych to nenazval, prostě pusa, nic víc," pokrčil rameny. Náhle se víc přiblížila a podívala se mu do očí. Severuse tím troch překvapila. Nevěděl, co přesně Liz udělá. Zajímalo ho to a zároveň i děsilo. Díval se do jejích krásných očí a ani se nepohnul. Náhle se dotkla svými rty jeho. Jednou rukou si pomohla, pootevřela mu je a velice jemně ho políbila, přičemž oči zavřela.

Snape vůbec nevěděl, co má dělat. Ten polibek byl tak jemný i příjemný, že se mu víčka okamžitě zavřela a tiskl si Elizabeth k sobě. Ta ho stejně něžně líbala dál, druhou rukou ho hladíc po tváři. Byl velmi nejistý, ale pomalu se do polibku začal zapojovat. Řídil se tím, jak to dělala ona a snažil se být stejně něžný. Nakonec ho zas jednou rukou objala a druhou mu hladce vjela do vlasů. Líbali se dlouze. Nechtěl tak vzácnou chvilku přerušit. Nic tolik příjemného ještě nezažil. Začal u toho Liz hladit po tváři a zajel pak i do jejích nádherných vlasů.

Najednou se rozrazily dveře a Tom zařval: "To nemyslíš vážně, Elizabeth!" "Ježiš," zašeptal Severus zděšeně, když od Liz uskočil. Líbal dívku, kterou nikdy líbat neměl, protože patřila jinému. Byl na sebe naštvaný, že hned jejímu polibku tak podlehl. Přílož ho však okouzlila, než, aby u toho přemýšlel. Brunetka se na Toma koukla naštvaně: "Slíbils, že mi nepolezeš do hlavy!" "Vanessa mi řekla s kým jsi, a tak jsem neodolal a podívejme, ty mě podvádíš!" zařval na ní až couvla. Náhle se ho bála. "Myslím, že není jediná," zamračil se Severus. "Ty drž hubu!" vyjel na černovlasého chlapce blonďák. "Slíbils mi, že už se s ní nevyspíš, věřila jsem ti!" vykřikla brunetka, jenž našla ztracený hlas a vlepila svému příteli facku: "Spal jsi s ní, zas! Nikdy jsi nepřestal, co?"

"Na tvém místě bych se přiznal. Liz si nezaslouží, aby jí někdo ubližoval a lhal jí, jen proto, že ho potřebuje kvůli své temné stránce," řekl naštvaně Severus. "Ona mě jednou opila a svedla," kápl božskou Tom a sklopil oči: "Pak mě už jen vydírala, že pokud se s ní znovu nevyspím, řekne ti to... Nemohl jsem přestat, opustila bys mě." Elizabeth se zalily oči slzami: "Máš pravdu, opustila bych tě! Je konec, rozumíš?" strčila do něj, a aniž by si vzala věci, utekla pryč.

"Merline, co je to se všema? Nemůžeme se chovat jako normální lidi a přestat si jakkoliv ubližovat?" povzdechl si Severus, sesbíral Liziny věci a šel jí je odnést. Tom v učebně osaměl a rozbrečel se zoufalstvím.

Liz se zhroutila na schodech o pár chodeb dál, kde usedavě plakala. Kolem ní procházeli různí studenti už na brzkou snídani, ale bylo jí v tu chvíli jedno, kdo ji uvidí v takovém stavu. Severus se za chvilku posadil vedle ní. Jen se podívala, kdo si to k ní sedl a dál plakala, už měla úplně plný nos. "Na," podal jí svůj kapesník a trochu ji objal kolem ramen. "Děkuju," vzlykla, utřela si slzy, vysmrkala se, ale pláč jí nešlo zastavit. Tom Elizabeth hluboce ranil. Vyrval jí srdce z hrudi a rozcupoval ho na kousíčky. "Pojď někam jinam, kde na tebe nebudou všichni zírat," šeptl a nabídl jí ruku. Přijala ji a s jeho pomocí se zvedla na roztřesené nohy.

-

"Musel ses tak unáhlit? Aspoň už ví Lizzie pravdu, no," povzdechla si Van mezi dveřmi učebny. "Byla to chyba, ale ta představa, že by se do něj zamilovala a nechala mě..." vzlykl Tom. "Pokud by se do něj měla zamilovat, nezměnil by jsi to, ať bys dělal cokoliv," namítla Vanessa. "Nechtěl jsem jí ztratit a to se teď stalo. Život už pro mě nemá bez ní smysl. Nechci jinou," koukl na ni uplakaně. "Tome, nemluv hlouposti. Snaž se a třeba jí získáš zpět. Pokud ne, znamená to, že si nejste souzeni. Jednou se dostaneš přes tu bolest a najdeš tu pravou a vyjímečnou dívku právě pro tebe. Neber tohle jako konec života," domlouvala mu. "Když ona je pro mě vším," naříkal. "Já vím, ale seber se. Navíc, teď už vlastně jakoby nemáš co ztratit, tak to konečně pěkně vytmav Laře," řekla zamračeně. "Nejradši bych jí zabil!" přiznal.

"No, to bych ti tady v Bradavicích nedoporučovala, ale dej jí co proto, protože je to hnusná mrcha a tohle je hlavně její vina," řekla Vanessa a sedla si k němu. "Můžu spáchat sebevraždu. Liz by se ulevilo," zašeptal po chvíli. "Ne, to by se jí neulevilo," pleskla mu jednu: "Mysli sakra! Má tě moc ráda, jen jsi jí zklamal," řekla už naštvaně. Opravdu se s ničím nepárala na to, jak mladé děvče byla. "Chtěl bych mít tvou kuráž," špitl. Černovláska protočila oči: "Říkám ti, neseď tu jako hromada hnoje a jdi to Laře spočítat za to, co ti způsobila," snažila se ho vyhecovat, aby konečně začal něco dělat.

"Máš pravdu, díky," objal ji vděčně. "Konečně jsi to pochopil," oplatila mu objetí a pohladila ho po vlasech. Takhle chvíli setrvali, načež se Tom zvedl: "Tak jdu na to... Zatím se měj." "Jo, zatím," usmála se na něj. Taky se pousmál a odešel.

O několik hodin později narazil Tom na Laru s Bellou na obědě. O něčem si povídaly jako obvykle. "Laro, potřebuju s tebou mluvit!" uhodil na ni naštvaně. "O čem, broučku," usmála se na něj sladce oslovená, proto ji prostě vytáhl na nohy, táhnouc ji za sebou na chodbu a do jedné z volných učeben. Tu následně zajistil.

"Hm, dostal jsi na mě chuť?" zavrněla, načež jí na tváři přistála taková facka, až si sedla na zadek. "Je konec, děvko!" zasyčel Tom, pln nenávisti k ní. "Co si o sobě myslíš, ty ubožáku?" byla hned na nohou a škrtila ho kouzlem. "Liz vše ví, nemám už co ztratit!" zasýpal. "No, to je blbý, co?" uculila se spokojeně. "Pro tebe, už tě nemusím šukat!" dostal ze sebe. "Chlapečky na sex najdu všude. Nemysli si, že jsi nepostradatelný," zasmála se. "Tak se uklidni a dej mi už konečně pokoj. Získám si Elizebeth zpět, to se neboj," zašeptal sotva slyšitelně. "Myslíš, že získáš, jo?" culila se dál a rozepínala mu kalhoty. "O co ti jde, to mě chceš znásilnit?" fialověl, jak měl omezený množství kyslíku i krve do mozku.

"Co takový sex na rozloučenou? Můžeš si vybrat, jestli dobrovolně nebo nedobrovolně," usmívala se spokojeně. "Zmije! Trhni si!" zachraplal. "Chlapeček bude zlobit?" zavrčela, ovšem potěšeně, bavilo jí to víc než dobrovolný sex. Kyslík mu udržovala zatím omezený, co to šlo a sáhla mu do trenek. V tom klaply dveře, bylo slyšet něčí hihňání. Do učebny vpadli Samantha s Dracem, kteří se líbali a chtěli si vášnivou líbačku užít mimo pohledy svých spolužáků. "Sam, pomoct!" zakřičel, jak nejvíc mohl.

Samantha se lekla a vykulila oči na scénu před sebou. Popadl jí vztek a odhodila tu svini od Toma. Měla štěstí, že se s ní Sam netrefila do okna. Dracovo dvojče spadlo na zem a hodně se rozkašlalo, lapajíc po dechu. Draco hned k němu dřepl a zapínal mu kalhoty: "Jsi v pořádku?" "Ani ne, kvůli ní mě Liz opustila," zašeptal Tom zničeně. "Opustila? Kvůli ní?" zavrčela Fletcherová a začala Laru mučit. Nelíbilo se jí, že tahle mrcha zničila Lizin vztah s Tomem. "Sam, ne!" vykřikli oba Malfoyové svorně, ale oslovená je v tu chvíli zrovna moc nevnímala. Oba se rychle zvedli a chlapec s pomněnkovýma očima černovlásku hned objal, působíc na ni svou mocí. Několikrát sebou vzdorovitě cukla, než jeho moci podlehla a uklidnila se.

"Díky za pomoc, vše vám vysvětlím," zašeptal Tom a odvedl oba z učebny ven na pozemky, kde jim vše vyklopil a dodal: "Takže jsem Elizabeth asi na dobro ztratil, i když jsem dělal vše pro to, aby se tak nestalo." "Kdyby jsi to takhle Liz vyklopil rovnou, co to začalo," povzdechla si Sam: "Nenávidím tu svini, Laru," vrčela. "Příliš jsem se bál, že by to nepochopila... Řekla by, že jsem jí slíbil, že už se to nestane...a nesplnil jsem to," zašeptal zničeně blonďák s jasně pomněnkovýma očima. "Je mi moc líto, že k něčemu takovému došlo," objala ho Sam a on si říkal, že udělal dobře, když vynechal tu část o Liz a Severusovi, načež jí objetí oplatil. Po několika hodinách se ve společenské místnosti Zmijozelu rozešel každý z nich svou cestou.

-

Severus jí odvedl to Komnaty nejvyšší potřeby, kde bude mít, dle jeho názoru, největší klid a pohodlí. Držela se ho jak klíště, bez něj by upadla. Posadil se s ní do pohodlného velkého ušáku a objal ji. S utěšováním neměl velké zkušenosti, ale snažil se dělat, co mohl. Prožila na téhle škole už příliš špatného a měl by jí aspoň jednou někdo pořádně pomoct. Sám měl pořád černé svědomí z toho, jak byl jednou opilý. Proplakala u něj celý den a nic nesnědla. Až na večer jen seděla, zírajíc zničeně před sebe.

"Liz, sněz něco," domlouval jí už zase. Přinesl pro ni jídlo od oběda i od večeře a ničeho se zatím nedotkla. "Na co je mi jídlo... Nezmírní bolest, jenž cítím," zašeptala pouze za celý den v Komnatě nejvyšší potřeby tichounce. "Budeš nemocná, když nepřestaneš odmítat jídlo. Vždycky je pro co žít a třeba to s Tomem nebude až tak špatné. Jdi se dneska trochu pobavit s kamarády, přijď na jiné myšlenky," řekl a pohladil jí po tváři. "Dnes budu mít něco s Poberty tady ve dvanáct," podívala se mu smutně do očí. "Tak vidíš, hlavně si to užij a chvíli na nic nemysli. Přijď za mnou kdykoliv budeš potřebovat," zašeptal. "Děkuju, jsi na mě tak hodný," objala ho vděčně, načež se zeptala: "Kolik je?" "Devět," řekl ji na to. "Musím se jít osprchovat a převléct," povzdechla si a pomaličku se zvedla, přičemž si vzala suchý rohlík. "Dobře," řekl a starostlivě ji pozoroval do chvíle, než se za ní zavřely dveře.

Elizabeth za pár minut vešla do zmijozelské společenské místnosti. Samantha si tam četla v jednom z křesel. Brunetce se ulevilo, že nemusela čelit otravnému Luciusovi a pokoušela se projít do svého bytečku zcela nepozorovaně. Černovláska si jí všimla, ale četla si dál, nevěděla, o čem by si povídaly.

Liz vešla do svého bytu a našla v něm Toma, sedícího v jednom z křesel u okna s hlavou v dlaních. Nijak na něj nereagovala, vzala si věci a odešla do koupelny, ve které se zavřela. Strávila v ní dvě hodiny, načež vyšla s přebarvenými vlasy do ohnivě rudého odstínu. Voněla a na sobě měla černé mini šaty. Malfoy zvedl hlavu a zůstal na ní zírat. Ona prostě odešla do společenské místnosti, kde se usadila na pohovku s tabulkou čokolády. Sam už odešla, ale za to tam seděla Vanessa. "Dáš si?" nabídla jí Rosemanová. "No jasně," ulomila si kousek: "Zajímavé vlasy," poznamenala. "Chtěla jsem změnu," vysvětlila jen Elizabeth smutně. "Já vím," pohladila jí Van: "Řekla jsi vůbec Pobertům, že jsi dnes pozvala mou sestru?" uculila se trochu. "Neřekla, od včerejška jsem je neviděla... To bude asi malér, co?" povzdechla si rusovláska. "No, mezi námi, asi jo. Budou jí chtít zavraždit, předpokládám," pokrčila rameny si černovláska.

"To jsem tomu zase dala... Jdu tam a snad to nějak zvládnu... Jdeš už se mnou?" optala se Elizabeth, když dojedly čokoládu: "Poberti tam už jistě nanosili hory jídla a pití..." "Jasně, že jdu," chytla ji hned za ruku Van a vyskočila na nohy. Procházely tiše chodbou a díky zkratkám, jež Liz prozradili právě její přátelé z Nebelvíru, brzy stály před Komnatou nejvyšší potřeby a vklouzly dovnitř.

"Ahoj," objala všechny Liz a hned jí bylo líp: "Dnes jsem k nám pozvala hosta, tak jestli přijde, buďte na ni, prosím, hodní." "A já vás prosím dvojnásob," usmála se na ně Van. Siriusovi svitlo jako prvnímu: "Že nepřijde tvoje sestra?" vykulil oči na Vanessu. Děvče jen pokrčilo rameny a šlo si nabídnout své oblíbené bonbony. "Máš novou barvu vlasů, co se děje?" zeptala se Lily. "Ranil tě Tom, Lizzie?" zamračil se Black. Zrovna odbylo dvanáct. "Nechci o tom mluvit," povzdechla si Liz a šla si zatančit s Van na pomalou píseň.

Pár minut po dvanácté Samantha váhavě vešla do dveří a Lily jí hned šla naproti: "Vítej, Liz nám řekla, že přijdeš..." podala jí ruku a Jamesovi spadla sklenka údivem a rozbila se. Elizabeth stále tančila s Van, teď na rychlou píseň. "Ehm, ahoj," usmála se Sam trochu a podala Lily také ruku. "Máme tu jídlo i pití, nabídni si, co máš ráda," pousmála se nejistě Evansová. "Jo? Díky, to je fajn," řekla černovláska a podívala se nejistě na Poberty. Ti se zamračili a podívali se na Liz, která přestala s Vanessou tanči a společně šly přivítat hosta.

Fletcherová přešlápla a to už jí objala Van: "Jsem ráda, že jsi tady," usmála se na ní a pustila ji. "Já taky," přešlápla Liz a bylo znát, jak je bez nálady, zničená. "Díky, můžu tě nějak přivést na jiné myšlenky?" zeptala se Sam. "Jak víš, že mi něco je? Ne, víš co, nic mi neříkej a prostě se bav," odešla si Rosemanová nalít už druhou sklenku vína. Lily ji starostlivě pozorovala.

Samantha šla za ní a položila jí ruku na záda: "Vím vše, ale je mi jasný, že se o tom nechceš bavit. Neopíjej se, prosím, to ti neprospěje. Radši mi řekni, jak ti můžu pomoct." "Mě už nikdo nepomůže, nikdy nebudu šťastná," vzlykla Elizabeth tichounce. "Pomůžu ti jakkoliv, jen bys mi musela říct jak. Budeš šťastná, neboj se," otočila jí k sobě a objala jí. Bylo jí jedno, kdo všechno s nimi obýval místnost. Zrzka se jí v náruči jen rozplakala, už to neudržela, a taky jí objala.

Vanessa se spokojeně usmívala a Samantha hladila Liz po vlasech. "Co se stalo?" ptal se ustaraný Sirius Lily. Ta jen pokrčila rameny a vše nechápavě sledovala spolu s ostatními. "S Tomem se rozešli," zašeptala Van k ostatním. "Pojď, zapomeň teď na vše špatné mezi námi, úplně na vše. Pojďme se prostě jen bavit, třeba tančit," utírala Sam Liziny slzy. "Nejradši bych se upila k smrti," vzlykla Elizabeth a zničeně se na černovlásku s modrýma očima podívala. "To není dobrý nápad," zavrtěla hlavou ona.

"Co ti udělal, Lizzie?" zajímal se ustaraně Sirius. Oslovená se jen víc rozplakala a kopla do sebe zbytek sklenky. Samantha jí pevněji objala: "Pojď, půjdeme tančit," šeptala jí. Liz se snažila neplakat, ale šlo jí to jen trošku a daly se do pomalého tance. Van jim tam ploužáka naladila schválně, i když věděla, že Sam chce rychlou. Elizabeth si položila hlavu na její rameno a objala ji kolem ramen. Semi svou spolužačku tedy objala kolem pasu a bylo jí obře více, než by si v takové situaci mohla vůbec představit. Rosemanová občas poplakávala, přičemž se místností tiše linula jedna pomalá zamilovaná píseň za druhou.

Van se na to dívala jak na představení v kině a Samantha celou dobu Liz objímala nebo i občas hladila. Po asi hodině začala Elizabeth usínat. "Jsi unavená?" zeptala se Sam, když to pocítila na jejich pohybech. "Nejsem," zalhala rusovláska jen, aby nemusela jít spát k Tomovi. "Můžeš přespat tady," navrhla Sam, jako by jí četla myšlenky. "Poprosím Lily, aby tu se mnou zůstala," špitla tedy Rosemanová: "a zítra se přestěhuju zpátky k vám do ložnice..." "Jistě," zašeptala Fletcherová a hladila ji v hebkých kudrnatých vlasech, přičemž cítila, jak Eli usíná. Pomalu ji položila do nějakých peřin a v tu ránu zrzka usnula.

"Ehm...asi se o ni už chcete sami postarat," odtušila Sam. "Copak ty bys jí chtěla dělat chůvu?" zasmál se Potter. "Jamesi, prosím," povzdechla si Lily. "Záleží mi na ni, jinak bych se jí od začátku nesnažila zároveň pomáhat," namítla černovláska. "Ještě předevčírem ráno jsi mou sestru mučila!" namítl Nick. "Tiše, probudíš ji!" napomenula ho Lily. "Já vím, to je jedno, pusťte to z hlavy," povzdechla si: "Omlouvám se vám za všechno, ale vím, že jedna omluva nic nespraví. Dík, že jsem tu dnes mohla být," zašeptala, podívala se ještě na Liz, poté na Van, a vydala se ke dveřím. Všichni se podívali na Vanessu, čekajíc, že něco řekne nebo udělá.

"Dobrou Sam, uvidíme se ráno," řekla Vanessa a za Samanthou se zaklaply dveře: "Tak co máte na srdci?" zeptala se pak Pobertů. "Nechápeme to, nic, co se tu dnes v noci dělo," zašeptal Sirius. "Sam má ve skutečnosti Liz ráda, chce ji poznat a nechce jí už ubližovat. O tom, co Lucius udělal za chybu jsem vám už říkala, takže má sestra teď nemusí mít strach. Myslím, že se plánuje od smrtijedů odtrhnout, ale asi neví jak. Není jako oni. To mučeni a zabíjeni jí neděla radost. Jen má stejnou temnou stránku jako Liz. Celou dobu nepochopila, že mučit a zabíjet chce něco v ní, co ovšem není její pravé já. Znám svou sestřičku. Vyrůstala jsem s ní přece," pousmála se Van. "Budeme ti věřit, ale jestli někdy zas něco provede, nebudeme s ní mít slitování," varoval Saminu sestru James. "U ní nikdy nemůžete mít jistotu, že její temná stránka něco nevyvede. Znáte to přece u Liz," namítla Vaneska. "Tak jinak...pokud provede něco zlého v rámci smrtijedů a Voldemorta," opravil se tedy Potter. "Nechceš tu s Liz zůstat ty?" usmála se Lily na Van. "Zůstanu tu ráda!" rozzářila se Fletcherová.

Všichni se s Vanessou rozloučili a odešli spát do svých ložnic. Ta si lehla k Liz, objala ji a během pár minut usnula klidným spánkem, naprosto spokojená. Elizabeth se probudila za deset minut osm, takže už nestíhala snídani. Když zjistila, koho vedle sebe má, usmála se a políbila Saminu sestru na čelo s šepotem: "Van, musíme vstávat!" "Co?" otevřela jedno oko. "Za deset minut máme školu, zlato," usmívala se rusovláska. "Jéé, fakt? To půjdeme hladový," zašklebila se Fetcherová a protáhla se. "Už to tak vypadá," povzdecha si Rosemanová a v břiše jí hlasitě zakručelo, vstala a rozhlédla se po Komnatě: "Z noci pro nás už nic Merlinžel nezbylo," zkonstatovala a rychle se oblékla. Počkala na svou kamarádku a společně vyšly z komnaty. "Tak ať se ti daří," popřála ještě mladší sestře Samanthy. "Tobě taky," natáhla se na špičky černovláska a políbila zrzku na tvář, pak upalovala do své třídy

Elizabeth během pár minut vešla do své učebny. Měli zrovna Kouzelné formule s Havraspárem. Omluvila se tiše za pozdní příchod a rozhlédla se, kam by si sedla. Volno bylo už jen vedle Severuse, a tak k němu zamířila. Když si toho černovlasý hoch všiml, udělal jí na stole více místa. Sedla si k němu a zašeptala: "Děkuji," přičemž se na něj mile usmála. Pousmál se a pokračoval v zapisování poznámek. Liz se rozhodla, že se z Tomova podrazu nesloží, naopak jí posílí, a tak se také plně soustředila na hodinu. Celý den i s následujícím pátkem proběhl ve stejném duchu. Když byla někým viděna, usmívala se. Svému bývalému se vyhýbala a přestěhovala se zpátky do ložnice svých spolužaček. Chodila spát dřív než ony, aby se s nimi nepotkala, protože by jistě vyzvídaly, a stejně tak se vyhýbala raději Sam. Ta by ji mohla chtít litovat či jí pomáhat, což Liz však nechtěla. Odmítala být za chudinku a křehkou květinku, kterou z ní dělala Tomova moc. Proto i raději vařila s Lily ve čtvrtek ona a v pátek nechala svou kamarádku ve společnosti Samanthy. Odůvodnila to tak, že potřebuje více času, na svou úpravu před slavnostním zahájením Pěvecké soutěže kouzelnických škol.

Vyhlášení začalo a ona se usadila k Pobertům. Ti si ji starostlivě prohlíželi. Tom se posadil ke svým spolužákům z Kruvalu, daleko od Lary. S nikým však nepromluvil a jen se smutně díval do země. Liz ani on moc Brumbála nevnímali, proto jim i unikly pravidla a zadané písně, jenž jim byly přiděleny. Brunetka se však nemusela bát, že by se vše ohledně své účasti v soutěži od někoho později nedozvěděla. Na to měla přece své přátele a možná už i Samanthu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alex / Rose Alex / Rose | 26. srpna 2013 v 21:09 | Reagovat

No to si děláte srandu :D Ja absolutně nevím, jestli mám být ráda, nebo být smutná. Toma a Liz jsem pohromadě měla sakra ráda. Tom byl jakýmsi symbolem opory a starostlivosti ... S Liz tvořili dokonalý pár. Ale zase je to změna, opravdu velká změna. Vážně nevím :D jsem zmatená :D každopádně se vám to moc povedlo, ale tu další Sobotu by to už chtělo! :D

2 verky verky | Web | 27. srpna 2013 v 17:24 | Reagovat

překvapená jak něco, zdá se, že je to vaše parketa někoho překvapovat :D :D
Sev mě teda hodně překvapil, že se Liz takhle upřímně svěřil a Liz, že se ho vyptávala :) oni se políbili?? hustý :-D já myslela, že Sev miluje Sam :D  Jóoo! Liz se rozešla s Tomem - konečně!!! :D doufám, že se k sobě nevrátí :D a Sam se nelíbilo, že se rozešli? to je ale divný :D jako vím, že se jakž takž skamarádily, ale myslela jsem si, že bude ráda :D zvláštní, že se Sam a Poberti docela skamarádili, všichni se nějak sbližují a začínají mít rádi :-D nějak se mi ale z Liziných tajných lásek vytratil Draco :( cožpak oni už se navzájem tajně nemilují???

3 Exm Exm | 12. dubna 2015 v 16:32 | Reagovat

Nechci do toho moc kecat, ale když Snape nastupoval do školy, byl Lucius Malfoy PREFEKTEM a prefekti se vybírají v 5.ročníku, takže je minimálně o 4 roky starší a nemůže teď studovat v Bradavicích. Jo a taky Snape MILOVAL Lili do konce života. Pochybuju, že by si něco začal s nějakou jinou.

4 Cassi Cassi | 1. března 2016 v 23:18 | Reagovat

Je to fakt super, čtu to už několikrát a moc se tesim na pokračování..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama