Potterworld.blog.cz je i na facebooku. Připojte se zde a buďte informováni hned, jak přidám novou povídku :)
Připojte se do literární skupiny Fanfiction a vlastní literární tvorba (CZ/SK) na Facebooku, kterou jsem založila 22. září 2012.

Oheň, led a růže → Shrnutí (3/6)

10. července 2013 v 12:19 | Snapeova |  Oheň, led a růže
Snad se nezlobíte, že je to tu teď samé shrnutí k naší společné povídce, ale snažíme se vám ho sem dodat, co nejrychleji, aby jsme brzo už přidávaly kapitoly. Doufám v to, že je pro vás toto shrnutí užitečné, budu ráda, když k tomu i něco napíšete. Něco jiného než shrnutí by se zde mohlo objevit v příštím týdnu až ho dopřidáme. Například já mám připravenou jednu krátkou povídku, tak uvidíme, jestli jí přidám, nebo něco přidá Veronika. Možná to vyjde na nás obě, než bude sobota, která je vyhrazená pro kapitoly k této povídce.
Snapeova

6. kapitola → Ďábel s maskou anděla (napsala ♥♥Veronika♥♥)

Elizabeth poté na ošetřovně osaměla. Dumala nad tím, proč se Draca a Sam bojí, když jí měli údajně zachránit, ale nepřišla na to a usnula. Zdál se jí sen o dvou blonďatých chlapcích. O jednom, kterého milovala (Tom) a on miloval ji a o druhém se srdcem z ledu (jeho dvojče Draco). Do snení se jí připletla i Bellatrix, jenž se jí chystala upálit, což dívku probralo. Rosemanová po oné noční můře plakala, tou dobou na ošetřovně už seděl Draco a pozoroval ji. Přišel k ní a chtěl jí pomoct, byla to jeho povinnost. Navíc zhodnotil, že na ošetřovně by se k ní měl chovat co nejlépe, vzhledem k tomu, že by ho mohla poslat do Azkabanu, kdyby si na vše vzpomněla.

Do toho všeho přišla svou kamarádku navštívit Lily, a to zrovna ve chvíli, kdy se do sebe Draco s Liz vpíjeli pohledy. Elizabeth se vyptala své kamarádky na konec večírku, jenž si stále nepamatovala, a zjistila, že ani neřekla svým přátelům o svém odchodu, což bylo dost zvláštní.

Dívka se poté probudila až večer, kdy si u ní Draco četl knihu. Chlapec na ní byl milý, z čehož byla rozpačitá a rozhodla se, že se tedy také bude chovat slušně. Několik hodin si nenuceně povídali a chlapec uznal, že je mu takhle bez přetvářek a s ní docela fajn. Druhý den odpoledne přišla znovu Lily a vzala s sebou i Siriuse s Jamesem, aby společně na chvilku Liz zabavili. Ta poté prospala zbytek dne.

Znovu se probudila z dalšího snu, plakajíc. Draco si proto sedl k ní a rozhodl se jí utěšit. V náručí mu po nějaké době znovu usnula, čímž ve svém utěšiteli rozpoutala pěkný zmatek. Lizzie následující den nad Dracem přemýšlela a ničil jí fakt, že se předešlý den choval tak hezky jen proto, že určitě chtěl vyprávět svým kamarádům, jak mu podlehla a nechala se jím utěšovat. Také však získávala pocit, že Malfoyovi přece jen může trochu věřit, a tak jí napadlo, že by možná mohli být přátelé aspoň v době, kdy spolu budou na ošetřovně.

Pak si v souvislosti s tím vzpomněla, jak byl plný zášti a nenávisti na večírku, když jí nabízel pití, a v té chvíli jí došlo, že to on mohl za její muka. Uprostřed tohoto poznání přišla na ošetřovnu další návštěva - Vanessa a o něco později i Samantha, jenž určitě netušila, že potká svou sestru.

Úryvek:
Elizabeth se s šokem probudila. Po tvářích jí tekly horké slzy. Uvědomila si, že ta holka byla ona, ale nic jiného jí, až na ty tváře, nedávalo smysl. Na začátku snu byla s Tomem Malfoyem u Blacků doma. Poté jí Tomovo dvojče, Draco, mučilo ve vlaku. 'Jak absurdní!' pomyslela si s úšklebkem na tváři. Pak na Draca vrhala jednu kletbu za druhou, což se jí velice zamlouvalo. Chtěla se mu tehdy pomstít za jeho Cruciatus. Vše se ovšem zvrtlo, když byla donucena s tím prohnilým hádětem tančit, ještě k tomu na song, jenž jí spojoval s Tomem - s klukem, kterého z celého srdce milovala... Zbytek snu si nemohla za boha vybavit!

Až teď si Elizabeth uvědomila, že jí pozoruje pár tak výjimečných šedých očí. Jeho bratr měl čistě pomněnkové. Trhla sebou. Došlo jí, že sedí, celá se třese, a po tvářích jí tiše stále stékají další a další slzy, jenž jí tak způsobují ukrutnou bolest, poněvadž zatékají do ran pod obvazy. "Au, zatraceně," zaklela tichounce, snažíc se ten proud horké slané vody, řinouc se jí z hnědlo-zelených očí, zastavit.

Kapitolu si můžeš přečíst zde.7. kapitola → Strážní andělé a Lucifer (napsala Snapeova)

Tuto kapitolu jsme začaly momentem, kdy Sam odešla z ošetřovny, v den, kdy byla propuštěna. Fletcherová se bála setkání s ostatními. Měla si odpykat to, že vše nedopadlo podle jejich představ. Přeci jen Lucius tady byl pán a na Bellu dost dával.

Před zmijozelem na ni čekali Severus s Dracem, aby jí podpořili. Jakmile vešli mezi ostatní, bylo jasné, že Bellatrix všechny proti Sam poštvala. Samantha pro jistotu tedy ochránila svou mysl. Některé myšlenky a vzpomínky by totiž mohly utvrdit ostatní v jejich přesvědčení. Chtěla mezi nimi zůstat. Byla by pak nechráněná, mohli by jí úplně zničit. Začínala chápat, jak jsou přátelství ve Zmijozelu křehká, pokud jsou to ovšem přátelství. Bylo jí jasné, že Bella nemůže pochopit nic z toho, co udělali, protože byla šílená a rozhodně dle jejího názoru nebyla normální.

Při diskusi, jenž nastala, nejdříve předstírala, že neví, co po ní chtějí, aby se dozvěděla, jak na tom je. Nenechala se zastrašit a dala jim jasně najevo, že to oni jsou hlupáci, když Brumbálovi ukazují, kdo z nich se má stát smrtijedy. Když by se klidně nechali za tuto věc zavřít. Všichni uznali, že měla Fletcherová pravdu a dali jí druhou šanci. Lucius s Bellatrix se ale chtěli o všem přesvědčit, a tak pronikli do její hlavy. Ta se tvářila, že neví, co se děje, nebránila jim ve vstupu, chráníc si nenápadně vzpomínky a myšlenky, co neměli vidět. Nic nepoznali a zase se stáhli. Zdálo se nakonec, že Sam vyhrála, ovšem nebyla hloupá, aby nevěděla, že tohle určitě nebylo vše.

Tím vším se však ještě zhoršilo vše kolem Liz. Samantha měla zakázáno se k ní přiblížit, pokud by jí nechtěla ublížit. Navíc měla stejným způsobem ohlídat i svou sestru, což rozhodně nebylo jednoduché. Fletcherová však věděla, že na tom závisí jejich životy, protože Bella a Lucius jsou schopní všeho a ostatní vždy budou s nimi.

Druhý den po snídani šla psát úkol, ale na látku chyběla a Draco jí zapomněl dát poznámky, a tak se pro ně vydala. Jenže štěstí jí nepřálo, vešla do špatných dveří a narazila tam na polonahého Luciuse. Chystala se odejít, ale rozehrál s ní jednu ze svých odporných her, tudíž jí vlákal dovnitř. Minule prohrál a ten den to mínil napravit. Když seděla v jeho blízkosti, oznámil jí, že záchrana Elizabeth jí na jeho vkus prošla až příliš snadno. Byl děvkař a Sam ještě nezískal, tudíž tohle měl být její trest a jeho výhra.

Brzy dělali divadýlko dalším klukům, protože dveře nebyli zavřené a Luciusovi to rozhodně nevadilo. Mohl všem ukázat jaký je pán, a že dostane vše, co chce. Tito čumilové byli pro Sam také překážkou při pokusu o útěk a vstrčili jí zpátky k Luciusovi. Tentokrát mohla sama dokonce okusit účinky zakázané mučící kletby.

Lucius míval návštěvy často, ale každá buď šla z nějakého důvodu dobrovolně, nebo se raději podvolila, když poznala, že to bude jen horší. Normálně to tedy Severus s Dracem neřešili, ale slyšeli, že děvče opravdu trpí, a tak to museli Luciusovi zarazit.

Draco se opravdu rozlítil, když viděl, co jeho bratr provedl s jejich kamarádkou. V této chvíli se i jindy klidný Severus velice rozhněval. Společně dali Luciusovi co proto. Další dva dny Sam byla omluvená ze školy. Prožila příliš velký šok na to, aby zůstala sama a tak uprosila Snapea, aby se vykašlal na vyučování a zůstal s ní. Jako jediný jí jeho blízkost nevadila. Věděla, že mu může bezmezně věřit.

Během vyrovnávání se s celou situací a nabírání nových sil se dokonce pokusila o sebevraždu. Severus byl naštěstí dost na blízku na to, aby jí včas pomohl. Samantha také požádala Vanessu, aby nechodila za Liz na ošetřovnu, že by jí to mohlo moc rozrušovat. Draco se cítil vinný za to, že zapomněl Sam dát poznámky a navíc ho zraňovalo, že se ho teď trochu bála, kvůli stejné krvi a určité podobě s Luciusem.

Další dny byl Severus pořád se Sam a učil jí smířit se zas s okolím a nebát se ho. Navíc se začaly šířit klepy, že spolu chodí, což jim bylo jasné a raději to ani neřešili. S každým dalším dnem si zase začala zvykat na dotyky od Draca a vše se pomaličku, ale jistě vracelo do normálu.

Jednoho dne při procházce po pozemcích se Draco Samantě svěřil se svými zmatenými pocity ohledně Liz. Promluvili si také o tom, že přidat se k Voldemortovi asi nebude tak skvělé, jak si původně mysleli, ovšem nyní už jaksi neměli na výběr.

Později Samantha odešla na ošetřovnu kvůli kontrole a narazila na svou sestru, jenž u Elizabeth neměla co dělat. Po odchodu Vanessy požádala Liz, aby se od Van držela dál kvůli jejímu bezpečí. Ta Sam sdělila, že příští rok radši přestoupí zpátky do Krásnohůlek, aby jim tu nevadila a nezažívala taková nepřátelství. Fletcherová jí pak také varovala, aby se po odchodu z ošetřovny měla na pozoru.

Když Samantha odcházela z ošetřovny, potkala na chodbě Evansovou. K Lilyinu překvapení jí řekla, aby ona a Poberti dávali na Liz co největší pozor, načež ji shodila na zem, aby celý rozhovor zamaskovala, když z jiné chodby vyšla Bella. Následně se rozhodla zajít za Brumbálem. Jeho požádala o ochranu své sestry. Vyhověl jí a zdálo se, že ví, co se ve skutečnosti Elizabeth stalo, což mu Sam nepověděla, ale jinak s ním jednala na rovinu. Jasně mu řekla, že nemůže jen tak vycouvat, protože jí hrozí smrt a Brumbál rozhodně na vše nemůže stačit. Musela se s tím poprat sama a žít dál v přetvářkách a lžích.

Úryvek:
Když se opět probudila, cítila se konečně trochu odpočatě a celkově lépe. Vedle její postele v danou chvíli neseděl jen Severus, ale i Draco a její sestra, která měla tvář mokrou od slz. Sotva Snape spatřil, že má otevřené oči, rychle k ní vyslal myšlenku, doufajíc, že si zrovna nebrání mysl. "Tvé sestře jsem řekl, žes zkoušela jedno kouzlo a spadla na tebe skříň. Myslel jsem, že bys byla radši, aby tohle nevěděla." "Děkuji za všechno, Severusi," odpověděla mu stejným způsobem a vděčně se na něj podívala. "Van, no tak, nebreč, nic se přece nestalo," pokusila se na ní usmát. Ta se rozzářila, když zjistila, že je její sestra vzhůru, a okamžitě se jí vrhla okolo krku. Samanthu to zabolelo, avšak nedávala na sobě nic znát. "Moc jsem se o tebe bála. Už mi to víckrát nedělej. Vždyť už je to druhá nehoda za několik dní. Bojím se, že tě ztratím," vysoukala ze sebe škytavě Van. "Neboj, prostě jsem jen nešika," zasmála se žertovně Semi a vlepila své sestře pusu na tvář. Byla ráda, že tuhle nezbednou osůbku má. Bez ní by se jistě nudila. Osvětlovala její těžký život, plný přetvářky.

Draco se na ní taky usmál, ale pořád mu dělalo problém dívat se jí do očí. V utěšujícím gestu jí vzal za ruku, ale Sam sebou trhla a rychle se odtáhla. Draco se zatvářil bolestně a ona pocítila stud. Věděla, že jí neublíží, avšak prostě jí jeho dotyk stále vadil. "Promiň," šeptla tiše: "Asi mi to bude chvíli trvat." Pak se otočila ke své mladší sestřičce se slovy: "Vanessko, můžu tě o něco požádat?" "Jasně, o cokoliv," zazubila se oslovená. "Nechoď, prosím, zatím na ošetřovnu za Elizabeth. Ještě na tom není moc dobře a návštěvy jí příliš rozptylují," řekla, doufajíc, že Van poslechne bez jakýchkoliv protestů. "Jo, to je pravda," přikývl Draco, aby svou kamarádku podpořil, dále vysvětlujíc: "Vždy se jí udělá špatně. Měla by jsi ještě pár dnů počkat." Vanessa nechápala jejich náhlou starost o Lizin zdravotní stav, ale slíbila své sestře, že za ní zatím nepůjde, což Samanthu trochu uklidnilo.

Kapitolu si můžeš přečíst zde.
---
Opravovala ♥♥Veronika♥♥

--
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Claire Claire | Web | 10. července 2013 v 13:50 | Reagovat

tak to je super, že to zveřejňujete shrnutí

2 Whitney Whitney | E-mail | Web | 10. července 2013 v 15:17 | Reagovat

:) krása! těším se na ty kapitoly od toho pročítání shrnutí mě to celkem chytlo :3

3 Whitney Whitney | E-mail | Web | 11. července 2013 v 18:03 | Reagovat

to má být James :D jinčí fotku jsem nenašla :DD chtěla jsem ho tam prostě mít :D No Alb...4ever :D ale

4 Naoyi Temný Naoyi Temný | Web | 11. července 2013 v 22:52 | Reagovat

překrásný blog :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama