Potterworld.blog.cz je i na facebooku. Připojte se zde a buďte informováni hned, jak přidám novou povídku :)
Připojte se do literární skupiny Fanfiction a vlastní literární tvorba (CZ/SK) na Facebooku, kterou jsem založila 22. září 2012.

Oheň, led a růže → Shrnutí (1/6)

6. července 2013 v 13:49 | Snapeova |  Oheň, led a růže

Dnes začínáme s přidáváním shrnutí doposud přidaných kapitol povídky Oheň, led a růže. Tuto povídku píšeme obě. Střídáme se po kapitolách. Pro jistotu budete mít vždy u každého názvu i autorku, aby vám bylo jasné, která z nás zrovna přišla na řadu.

Hlavně pro nové čtenáře chci informovat, že povídka se odehrává v době studia Pobertů. Věk Luciuse Malfoye a jeho kumpánů je přizpůsoben jejich, jsou pouze o rok starší (jinak jsou podle J.K.R. o šest let starší) a Draco Malfoy má zde dvojče Toma a Lucius je jejich bratr.

V příběhu vystupují dvě naše stvořené postavy Samantha Fletcher (píše Snapeova) a Elizabeth Roseman (píše ♥♥Veronika♥♥). Samantha má sestru Vanessu. Elizabeth má bratra Nicka. V příběhu se Voldemort pomalu dostává k moci a Zmijozel je plný budoucích smrtijedů.

To by snad jako základní fakta pro nové i staré čtenáře mohlo stačit. Zbytek už se dozvíte ze shrnutí, které jsem pro vás všechny sepsala. Ať už proto, abyste si povídku připomněli, nebo proto, abych vás na ní nalákala, protože po dlouhé době zase budeme pokračovat v jejím přidávání a myslím si, že máme vymyšlený opravdu pěkný a zajímavý děj, který se pomalu začíná rozjíždět.

Pokud byste měli nějaké otázky, rozhodně se ozvěte do komentářů. Níže si v první části celého shrnutí můžete přečíst obsah prvních tří kapitol.

Snapeova1. kapitola → Snobský večírek (napsala Snapeova)

Hned v úvodu jste se seznámili s Vanessou, její sestrou (Samanthou) a rodiči (Fletcherovými). Informovali jsme vás o Samině přátelství s Dracem a částečně i s Luciusem.

Malfoyovi každý rok, na konci prázdnin pořádali večírek, kam zvali přátele svých synů. Ovšem, jak je všeobecně známo, jsou to velcí snobové, tak se ani o tomto večírku nedalo říci, že by byl zrovna zábavný.

Dalším Saminým velkým kamarádem byl Severus Snape. Malfoyovi také zastávají staré hodnoty, proto Sam i její rodiče zaskočili otázkou, za kolik let a za koho jí provdají. S Luciusem se Sam dříve docela dost přátelila, ovšem vlivem výchovy jeho rodičů se jeho chování zhoršovalo a ona na něj začínala být spíše alergická.

Na večírku Sam mluvila o dost důvěrných věcech se Severusem, což se dalo mezi nimi považovat už za jakýsi zvyk a byla donucena zatančit si s Luciusem, který se na ní poměrně lepil. Z této situace jí vysvobodil její otec. Fletcherovi o něco později večírek opustili, aby se jejich dcery vyspaly na cestu do Bradavic.

Vanessa nastupovala do prvního ročníku. Spolu se Samanthou se ve vlaku posadila k Severusovi a brzo je navštívili i Poberti, kteří si své urážky rozhodně nešetřili na jindy. Souboj, který by se strhl, přerušil až příchod Luciuse s částí jejich velké zmijozelské party. Bellatrix o něco později šla pro něco k snědku a stala se jí nehoda s malou dívkou. Použila na ní zakázanou kletbu, což zarazila nějaká neznámá.

Úryvek:
Samantha už měla všeho po krk. Našla si nejtemnější kout místnosti, sedla si na zem a pozorovala dění kolem. Po chvilce cítila, že se k ní někdo blíží. Podívala se kdo to je a spatřila Severuse. "Můžu?" ukázal rukou na zem vedle ní. "Jistě," odpověděla mu s mírným úsměvem a dál se nepřítomně dívala na tančící páry. Po několika minutách se na svého kamaráda podívala znovu a zvědavost jí nedala: "Všimla jsem si, že ti dnes tvoje máma dala kravatu do růžové barvy. Jak se jí to proboha povedlo?"

Kapitolu si můžeš přečíst zde.


2. kapitola → Mučitel (napsala ♥♥Veronika♥♥)

Zde už jste potkali druhou hlavní postavu, Elizabeth Rosemanovou. Právě ona se postavila Bellatrix. Přestoupila spolu s šišlajícím bratrem, Nickem, z Krásnohůlek do ročníku, ve kterém studovala Sam s částí svojí party a s Poberty.

Belle se postavil i Nick a ta se na něj chystala použít zakázanou kletbu, tomu ovšem včas zabránil Sirius. V chodbičce se postupně sešlo osazenstvo nebelvírské i zmijozelské hlavní party, jenž po sobě neustále jdou. Došlo k potyčce, která však skončila vzájemným odebráním bodů od školních prefektů Remuse a Luciuse.

Sirius se při cestě svým přátelům svěřil, že Elizabeth zná už od dětství. Neřekl však fakt, že je do ní zakoukaný, ale z jeho ochranitelských a něžných gest se dal snadno vyčíst.

Po zastavení vlaku je opět na scéně Bellatrix. Vtrhla do kupé pobertů. Způsobila Nickovi velice bolestivou věc a jeho sestru to rozběsnilo a tak kouzlem srazila Bellu i celou její partu. Draco mezi nimi ovšem nebyl a tak hned přichystal odplatu v podobě zakázané mučící kletby.

Mladý Malfoy byl úplně unesen z dívky pod kletbou v jeho moci. Až Samantě se podařilo ho zastavit. Poté se všichni vydali do hradu. Sirius musel Elizabeth nést, jak byla slabá a otřesená. Do Velké síně s prvňáčky, mezi nimiž měli čekat na zařazení Nick s Liz, vešel i Black a držel svou Elizabeth v náručí. Poté Moudrý klobouk zazpíval velice zvláštní píseň naznačující, že tento rok bude jedna velká změna.

Vanessa by bývala byla zařazena do Nebelvíru, ale přála si Zmijozel kvůli Sam a klobouk jí tam rád poslal s tím, že by své sestře mohla pomoct ze spárů zla. Elizabeth Sirius donesl až ke stoličce, kde jí posadil. Klobouk pak vyřkl ortel i nad ní. I ona by normálně šla do Nebelvíru, ovšem v ní také viděl onen kus látky něco víc. Podle něj měla spřátelit Zmijozel a Nebelvír. Těžko říct, jestli tím myslel celkově koleje, nebo jen nějaké členy.

Všichni včetně samotné Elizabeth z tohoto rozhodnutí Moudrého klobouku byli poněkud v šoku. Pro Liz to byl nejhorší šok. Vanessa vstala a ujala se jí, vzala jí na místo vedle sebe. Ta nová dívka jí byla sympatická a soucítila s ní. Rosemanová pak dál sledovala zařazování. Její bratr už měl víc štěstí, šel do Nebelvíru.

Draco stále neměl dost a u stolu Liz vyhrožoval. Vanessa se jí oproti tomu snažila utěšit. Elizabeth bylo z daných událostí a jejího mučitele natolik špatně, že do sebe z večeře nedostala ani sousto. Následně se vydali všichni spát a Samantha svou novou spolužačku neuvítala v jejich ložnici zrovna přátelsky.

Úryvek:
"Sestži, zataceně, co se... Pžestaň na mou sestru mížit!" vyjekl na Bellatrix jakýsi hoch v jejím věku. Nemohla popřít, že byl krasavec, ale tímto si jí znepřátelil. Tohle si nemohla nechat líbit, a tak vykřikla: "Co si to dovoluješ ty šišlo! Nevíš, kdo já jsem?" vykulila na pobaveného hocha své veliké vražedné oči. "Ne, to opavdu netuším, že by čaodějnice?" dusil se smíchy oslovený. Už to prostě nemohl vydržet. "Tos přehnal! Cruc..." vyslovovala Bella pomalu a jistě mučící kletbu, když v tom jí přerušil ten zrádce vlastní krve! "Ale noták Bells, přece se nebudeš zbytečně rozčilovat," vybuchl smíchy Sirius. Stoupl si vedle dusícího se nováčka, dal mu přátelsky ruku kolem ramen a dodal: "Tedá Liz, to bych do tebe neřekl! Od školky ses dost změnila! Máš úžasnou sestru, Nicku. Belle se kromě nás, Pobertů, nikdo moc nepostaví."

"Jak to, že jsem vás tady ještě neviděl?" zeptal se Lucius, který společně s Dracem přišel Bellatrix na pomoc. "To bude asi tím, že jsou tu nový," rozchechtal se už z plných plic Sirius. Liz se zatím i s rozklepaným děvčátkem postavila po boku svého bratra. "Tak to asi budete mít nový přírůstky do té vaší ujeté partičky, co?" poznamenal Draco a ušklíbl se nad tou představou. Úplně se mu z ní zvedl žaludek, až si musel znechuceně odplivnout. "Copak Dráčku, je ti špatně?" ušklíbl se jízlivě James a s rukama v kapsách se postavil vedle Liz. "Ještě jednou mi takhle řekneš a chcípneš, Pottere!" zasyčel nebezpečně Draco a namířil na vysmátého Jamese hůlku.

Kapitolu si můžeš přečíst zde.3. kapitola → Křiklanovo pozvání (napsala Snapeova)

Třetí kapitola začala probuzením děvčat v jejich ložnici. Sam se poté vydala na snídani se svou sestrou. Vanessa je velmi živé dítě, a tak jí pravidla až tolik nezajímají a na snídani se rozeběhla, přičemž neměla štěstí a narazila do ředitele Brumbála. Ten jí to však s úsměvem prominul. Vanessa nedbala na to, že Zmijozel se hodlal proti Liz spiknout a dala se s ní přátelsky do řeči.

Křiklan rozdal svým svěřencům rozvrhy a oblíbencům, mezi nimiž byla i Samantha, rozdal pozvánky na večírek. Jednu nakonec dal také Van a dokonce Elizabeth, což Sam naštvalo. Nejlepší studenty na lektvary si posazoval do prvních lavic. Sam a Severus tam seděli už od prvního ročníku. Hned první den na ono "výsluní" profesor posadil i Liz. Evidentně měla dobré výsledky z Krásnohůlek a hodně od ní očekával. Tím si zajistila ještě větší Saminu nenávist.

Na lektvarech s Elizabeth promluvila Lily, jenž se snažila urovnat vztahy mezi novou dívkou a Poberty, kteří nyní nevěděli, co si počít, když Liz najednou patřila do rodinky těch podlých zmijí. Báli se, že se z ní stane to, co z ostatních ve Zmijozelu.

Elizabeth byla na této hodině s lektvarem podobně úspěšná jako Severus se Sam a k tomu získala pocit, že v Lily by mohla najít přece jen kamarádku, i když jsou ze znepřátelených kolejí. Liz doposud taková nepřátelství na škole nezažila a ničilo jí to.

Sam byla později prověřena úkolem zjistit o Elizabeth něco, díky čemu by jí mohli ponižovat, ovšem zeptala se své sestry, kterou před tím přehlížela. Van jí tudíž nic neprozradila a pohádaly se. Samantha Vanessu opět vyhledala a ta se dožadovala odpovědí na otázky o tom, proč se na škole chová jinak než doma, přátelí se se špatnými lidmi a ubližuje těm dobrým. Sam jí však odpovědi dát nemohla, a tak zase odešla.

Později se Samantha setkala ve společenské místnosti se Severusem. Věděla, že Křiklan ho nepozval, protože i přes jeho studijní výsledky se mu jaksi nezdá dost dobrý, a tak se snažila ho uprosit, aby byl její doprovod. Nakonec měla Sam štěstí a Severus souhlasil, i když se snažil, aby působil naprosto nezúčastněně a bez zájmu o danou věc.

Druhý den po vyučování se všichni připravili na večírek, který měl být podle Křiklana taková správná zábava pro mladé a hlavně se tam studenti Bradavic měli setkat s lidmi z různých univerzit a jinými významnými osobnostmi. Zmijozelská parta se sladila do zelené, bylo to až vtipné.

Hned na začátku večírku se Samantha nepohodla se Severusem, protože se snažila, aby ho Křiklan konečně bral na vědomí. Snape nechtěl, aby mu někdo takto pomáhal. Draco poté požádal Sam, aby aspoň ona zůstala v jeho blízkosti, protože ho na každém kroku otravovala nějaká ošklivá holka. Obávané děvče se jim však brzo objevilo za zády, a když Fletcherová viděla jak se její blonďatý kamarád tváří, zachránila situaci a řekla jemně dívce, že je Dracovou přítelkyní. Hned, co však ze své blízkosti dostali onu podivnou slečnu, přitočili se k nim Poberti a Elizabeth už měli zase mezi sebou. Evidentně se udobřili. Došlo ke slovní přestřelce, která Samanthu vyprovokovala k tomu, že začala vyhrožovat Elizabeth představami o způsobech ubližování a ponižování, které si na ní asi brzy vyzkouší. Poberti to však nehodlali trpět a došlo k boji. Přihlížející Lily běžela pro Křiklana.

Úryvek:
"To je tvůj nový milenec Fletcherová?" otázal se posměšně Potter a zbytek jeho party se jako ozvěna zasmál také. Než stihla vůbec otevřít ústa, ozval se Elizabetin bratr Nick: "Malfoyi, neměl by jsi svou malou krásnou pžítelkyni podvádět tady s Fletcherovou, to se pšece nedělá a navíc tu malou pžeci ták miluješ!" Partou Pobertů opět zatřásl výbuch smíchu a tentokrát se naštvaný Draco ozval tak rychle, že ho nestihl nikdo přerušit: "Radši si dej bacha, ať si nepřišlápneš jazyk Rosemane!" "Jo, tak Drakoušek dělá: 'bu, bu, bu'..." přidal se tentokrát Sirius. "...chce totiž dostat přes hubu!" doplnila Elizabeth, kterou naštvalo, že se Draco naváží do jejího bratra. To už se Poberti málem smíchy váleli na zemi. "Drž hubu, Blacku, nebo ti jí zavřu a to nejen tobě, ale i tady tvé úžasné společnici," vykřikla výhružně Sam a vytáhla hůlku. "Ó, Fletcherová vytahuje drápky," posmíval se jí James. "Tak co, Fletcherová? Kdypak bude svatba?" zeptala se posměšně Elizabeth, dusící se dalším potlačovaným výbuchem smíchu. "Pusu, pusu, pusu," začali skandovat Pobertové, majíc z celého divadýlka strašnou prdel.

Samantha už toho měla tak akorát dost, chtěla namířit hůlkou přímo té mrše do obličeje, ale ruku jí někdo chytl. Otočila se a za ní stál Severus: "Nech je, ubožáky. Nemá cenu se s nimi zahazovat," snažil se jí ukonejšit. "A na scéně se ukázal další milenec," řekl dramaticky Sirus, pokračujíc: "Ó...koho jen si mám vybrat?" začal pištivě a napodoboval holčičí gesta. Poberti doslova brečeli smíchy. "Jé, já se asi počůrám," řval Petigrew, držíce se za svůj pupek. "Tak si dávej pozor, aby jsi se náhodou i nepokakal," usadila ho sarkasticky Samantha. Lily Evansová stála opodál a vážně nevěděla, jestli se má zasmát nebo má být pohoršená.

Kapitolu si můžeš přečíst zde.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Whitney Whitney | E-mail | Web | 7. července 2013 v 11:56 | Reagovat

tohle jsem možná ani nečetla, ale vypadá to lákavě ty úryvky :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama