Potterworld.blog.cz je i na facebooku. Připojte se zde a buďte informováni hned, jak přidám novou povídku :)
Připojte se do literární skupiny Fanfiction a vlastní literární tvorba (CZ/SK) na Facebooku, kterou jsem založila 22. září 2012.

Červenec 2013

We are sisters → Báseń...

31. července 2013 v 17:10 | ♥♥Veronika♥♥ |  We are sisters
Ahoj, dnes mám pro vás báseň k k této povídce. Jedná se o mou prvotinu vůbec, jenž jsem napsala 15. března roku 2010, tak se nelekněte.Smějící se Najdete jí níže.


♥♥Veronika♥♥

***


Šestá a sedmá zpráva od vás

29. července 2013 v 16:09 | Snapeova |  Messages for me from you
Ahojky, máme tu další malé zprávičky s odpověďmi. Jsme rády, že se ozýváte, ale můžete klidně i víc a určitě se ptejte na vše, co vás zajímá, ať už do obyčejných komentářů na což vám odpovíme osobně nebo na speciální místa, z nichž pak většinou odpovídáme přes článek.
***

Komentář z 25.7.2013
Mohla bych poprosit povídku s Remusem z doby Pobertů? A nejlépe bez happyendu. :D
Díky. :))
Lilly

Další návštěvník, který je pro nás nový :D S Remusem, jako hlavní postavou jsem rozhodně ještě nic nepsala, takže aspoň si to zkusím a jsem ráda, že nepotřebuješ happy end. Mně se to bez nich píše nějak líp. Teda jak kdy samozřejmě :D
Snapeova


Zpráva z 26. 7. 2013

Můžu se zeptat kde upravujete fotky? Děkuju ;)
Annie Potterová

Veškeré obrázky a podobně mám na starosti já. S photoshopem jsem se nenaučila. Nikdy jsem na to neměla dost času a nervů, takže všechnu svou "grafiku" dělám v programu PhotoFiltre Studio X.
Snapeova

Pokud si chcete přát povídku, drabble a podobně, můžete napsat do k tomu určených článků mně nebo ♥♥Veronice♥♥, můžete se ozvat do zprávy na facebook, či na mail pomocí boxu Zpráva autorovi, úplně dole v menu. Pomocí mailu, facebooku, či komentářů u jakéhokoliv článkuc(nejlépe nejnovějšího ať se nám to neztratí) se nás můžete ptát na cokoliv chcete.

Oheň, led a růže → 14. Zamotána v sítích lásky (3/6)

27. července 2013 v 9:49 | ♥♥Veronika♥♥ |  Oheň, led a růže
Ahoj, je tu opět sobota a s ní další část čtrnácté kapitoly. Původně se kvůli letním aktivitám zdálo, že jí po sobě nestihnu opravit, ale nakonec jsem to včerejší noc nějak zvládla přečíst, i když ve značně unaveném stavu, takže se předem omlouvám za případné chybky. Děkuji za pochopení a přeji příjemné čtení.
Rating 15+


♥♥Veronika♥♥
--


Konec druhé části:
Sam jí tedy zabalila do svého pláště, když Liziny věci byly na cáry, zvedla jí na nohy a posadila na nejbližší lavici, na niž před tím seděl Lucius. "Je ti velká zima?" zašeptala, nemohouc se brunetce podívat do očí. Pak jí začala od krve opatrně umývat aspoň obličej vykouzleným hadrem, jenž si namáčela do stejně tak vyčarovaného kýblu s vodou. Liz už došly slzy, jen seděla, třásla se zimou i právě prožitým hrůzným zážitkem, a neměla se k odpovědi. Najednou jí Samantha objala, snažíc se jí zahřát. "Ne-ša-hej na mě," dostala ze sebe ztěžka Elizabeth, drkotajíc zuby. "Promiň já...asi bys prostě měla jít za Tomem," pustila ji i hned Fletcherová, couvajíc pryč. Rosemanová se na lavici pomalu schoulila, celá se třesouc tak moc, že by nebyla schopná ani vstát, natož udělat krok. Její spolužačka si tento fakt zoufale uvědomila, nakonec vykouzlila pouze patrona, poslala jej s pokyny za Liziným přítelem a vyběhla z učebny, načež se zavřela na prvním záchodě, který po cestě potkala.

Uběhly ani ne dvě minuty od Samina odchodu, hned na to se dveře od učebny znovu otevřely a opět tiše zavřely. K Elizabeth se blížily tiché kroky. Zamžourala na příchozího, očekávajíc Toma, avšak překvapeně zašeptala: "Vanesso?"

-

We are sisters → 5. Výslech

22. července 2013 v 12:59 | ♥♥Veronika♥♥ |  We are sisters
Ahoj, přináším vám pátou kapitolu k povídce We are sisters, kterou jsem opět psala já. V této povídce zastupuji Shanon Forsyte.
---

"Mám tě nalíčit nebo to už zmákneš sama, andílku?" mrkla jsem na Amandu s úsměvem.
"Ahoj holky! Shanon, ty jdeš s námi?" zeptal se drobet zděšeně.
"Tys něco říkala?" vykulila na mě kukadla.
"Je ti něco? Myslela jsem, že už sis ve svých citech udělala jasno, když jsi se k němu tak vinula. Měla jsem dojem, že budeš nadšená a ty zatím vypadáš, jako by ti najednou bylo špatně," řekla starostlivě a drobet naštvaně Amanda.

***


Oheň, led a růže → 14. Zamotána v sítích lásky (2/6)

20. července 2013 v 17:09 | ♥♥Veronika♥♥ |  Oheň, led a růže

Ahoj, vím, na tuto část jste čekali opravdu dlouho, ale dočkali jste se! Je tady! Dobrá zpráva je, že celou tuto kapitolu jsem již dopsala a patnáctá od Snapeové už je u mě ve stádiu oprav a úprav. Ve čtrnácté kapitole se rozhodně máte ještě na co těšit. Tuto část jsem psala více ze Samina pohledu. Přeji příjemné čtení.
Rating 15+

♥♥Veronika♥♥
--

Konec první části:
Když vše skončilo, vyšly celé šťastné ven, načež Elizabeth přidala do kroku, aby se konečně Samanthy zbavila. Ta, k její smůle, taky zrychlila, brzy jí dohnala, srazila kouzlem k zemi: "Omluva zrušena!" a šla dál. "Svině!" vykřikla brunetka, poněvadž si znovu namlela a seslala na ní kletbu stejného typu, načež se sama zvedla. "Ale ale, koho to tu máme?" ozval se za Rosemanovou Lucius z takové blízkosti, až nadskočila.

Oheň, led a růže → Shrnutí (6/6)

20. července 2013 v 12:59 | Snapeova |  Oheň, led a růže

Tak spoždění bohužel máme, vzhledem k tomu, že jsme teď spolu, ale není zas tak velké :D. Máme tu pro vás poslední, šestou část shrnutí, kde se dočtete obsah dvanácté, třinácté a první části čtrnácté kapitoly. Snad jsem pro vás toto shrnutí napsala dobře a připomněli jste si důležité události. Doufám, že se k povídce vrátí co nejvíce čtenářů či, že si k ní i díky shrnutí najdou cestu nějací nový.
Snapeova

Pátá zpráva od vás

17. července 2013 v 20:19 | Snapeova |  Messages for me from you
Po měsíci tu máme další přání. Tentokrát jsem já dostala komentář k článku, kde si ode mě můžete něco přát. Do komentářů nám tedy o něco napsal čtenář poprvé :D
***
Komentář ze 13.7.2013:
Ja bych prosila o povídku s Harrym a Ginny, období po válce a aby to byla romantika a asi happy-end :) :) :)
Annie Potterová

Ahoj, jsme rády, že k nám zavítal další člověk, kterého ještě neznáme. Tvé přání ti určitě splním, ale nečekej to rychle, mám toho na psaní ještě dost a taky mě bude muset něco napadnout ;)

Snapeova

I vy si od nás můžete něco přát, stačí napsat k příslušným článkům mně nebo ♥♥Veronice♥♥ nebo také můžete napsat do zprávy autorovi. Možné je napsat nám to i na facebook. Je pouze na vás jakou cestu zvolíte:).

Oheň, led a růže → Shrnutí (5/6)

16. července 2013 v 13:59 | Snapeova |  Oheň, led a růže

Ahoj, tak konečně pátá část :D Trochu jsme se spozdily, vzhledem k tomu, že momentálně jsme s Veronikou po třech letech spolu a k tomuhle jsme se ještě nedostaly. Takže si to užijte a už vás čeká jen poslední část a pak kapitoly. Šestou část se pokusím přidat ve čtvrtek, tak snad to vyjde :D
Snapeova

Oheň, led a růže → Shrnutí (4/6)

12. července 2013 v 16:49 | Snapeova |  Oheň, led a růže

Tak už jsme za polovinou, dnes je tu již čtvrtá část s osmou a devátou kapitolou, které rozhodně stojí za přečtení, ostatně jako všechny. Děj se nám pomalu vyvíjí a co teprve v dalších částech shrnutí a připravovaných kapitolách? :) Užijte si to a dejte vědět, jak jste se shrnutím spokojeni :)
Snapeova

Oheň, led a růže → Shrnutí (3/6)

10. července 2013 v 12:19 | Snapeova |  Oheň, led a růže
Snad se nezlobíte, že je to tu teď samé shrnutí k naší společné povídce, ale snažíme se vám ho sem dodat, co nejrychleji, aby jsme brzo už přidávaly kapitoly. Doufám v to, že je pro vás toto shrnutí užitečné, budu ráda, když k tomu i něco napíšete. Něco jiného než shrnutí by se zde mohlo objevit v příštím týdnu až ho dopřidáme. Například já mám připravenou jednu krátkou povídku, tak uvidíme, jestli jí přidám, nebo něco přidá Veronika. Možná to vyjde na nás obě, než bude sobota, která je vyhrazená pro kapitoly k této povídce.
Snapeova

Oheň, led a růže → Shrnutí (2/6)

8. července 2013 v 22:39 | Snapeova |  Oheň, led a růže

Pokračujeme druhou částí shrnutí. V této jsou popsány kapitoly čtyři a pět, které si můžete připomenout. Užijte si čtení
Snapeova

Oheň, led a růže → Shrnutí (1/6)

6. července 2013 v 13:49 | Snapeova |  Oheň, led a růže

Dnes začínáme s přidáváním shrnutí doposud přidaných kapitol povídky Oheň, led a růže. Tuto povídku píšeme obě. Střídáme se po kapitolách. Pro jistotu budete mít vždy u každého názvu i autorku, aby vám bylo jasné, která z nás zrovna přišla na řadu.

Hlavně pro nové čtenáře chci informovat, že povídka se odehrává v době studia Pobertů. Věk Luciuse Malfoye a jeho kumpánů je přizpůsoben jejich, jsou pouze o rok starší (jinak jsou podle J.K.R. o šest let starší) a Draco Malfoy má zde dvojče Toma a Lucius je jejich bratr.

V příběhu vystupují dvě naše stvořené postavy Samantha Fletcher (píše Snapeova) a Elizabeth Roseman (píše ♥♥Veronika♥♥). Samantha má sestru Vanessu. Elizabeth má bratra Nicka. V příběhu se Voldemort pomalu dostává k moci a Zmijozel je plný budoucích smrtijedů.

To by snad jako základní fakta pro nové i staré čtenáře mohlo stačit. Zbytek už se dozvíte ze shrnutí, které jsem pro vás všechny sepsala. Ať už proto, abyste si povídku připomněli, nebo proto, abych vás na ní nalákala, protože po dlouhé době zase budeme pokračovat v jejím přidávání a myslím si, že máme vymyšlený opravdu pěkný a zajímavý děj, který se pomalu začíná rozjíždět.

Pokud byste měli nějaké otázky, rozhodně se ozvěte do komentářů. Níže si v první části celého shrnutí můžete přečíst obsah prvních tří kapitol.

Snapeova


We are sisters → 4. Edward vs.Shanon, Edmund vs.Amanda

3. července 2013 v 17:00 | Ginna Grint |  We are sisters
Tuhle kapitolu opět kdysi dávno psala má kamarádka Gina Grint. Tehdy jdme obě teprve začínaly. Tedy ona touhle povídkou i skončila.
---

"Víš Amando, já…já…se asi zamilovala!" vyhrkla a mě málem vypadly oči z důlku a trefil šlak.
"To jsem si mohla myslet, že zase čučí na Edwarda Massona," sykla jsem si pro sebe zlostně, otáčíc se, na to se nedalo dívat.
"Amando, poslouchej mě," ozvala se, ale já pořád nereagovala.

***
Ginna Grint