Potterworld.blog.cz je i na facebooku. Připojte se zde a buďte informováni hned, jak přidám novou povídku :)
Připojte se do literární skupiny Fanfiction a vlastní literární tvorba (CZ/SK) na Facebooku, kterou jsem založila 22. září 2012.

Oheň, led a růže → 14. Zamotána v sítích lásky (1/6)

29. září 2012 v 12:49 | ♥♥Veronika♥♥ |  Oheň, led a růže

Ahoj,
v první řadě se omlouvám, že mi to zas tak trvalo, ale musela jsem se znovu rozepsat. Nakonec se mi to celkem povedlo, no posuďte sami.Mrkající

Dále vás chci upozornit, že se tato povídka bude zas bude pravidělně objevovat každou sobotu. Kdyby se náhodou někdy stalo, že nebudeme stíhat, objeví se místo ní drabble, jednorázovka nebo báseň.

Také jsme učinily pár změn v úpravě. Snapeova stořila nový úvodní obrázek pro povídku, pozměnily jsme úvodní věty v pelexu a změnily číslování částí. Takto to bude fungovat u všech kapitolových povídek na tomto blogu.Usmívající se

A nakonec vás chci znovu odkázat na facebook povídky, kde máte všechny novinky, jenž se vztahují k danému příběhu.Usmívající se

Nyní už mi nezbívá nic jiného, než Vám popřát příjemné čtení.Mrkající
--

"Počkáte chvíli? Praská mi močák," požádala je Elizabeth a vymanila se z Tomovy náruče.
"Špatná nálada? Víš, že proti mně nemáš šanci, co?" ušklíbla se na černovlásku Rosemanová šeptem.
"Tak snad už můžeme v klidu začít," usmál se stařík na ostatní ve třídě.
***
"Dělej, Em, pohni!" popoháněla svou kamarádku Rosemanová a pelášila k dívčím záchodům, jak nejrychleji uměla. Proběhla jednou chodbou, zabočila doprava, překonala další a zadýchaná vlétla na dámské toalety. Její kamarádka byla několik metrů za ní. Nebyla zrovna dobrý běžec. V Krásnohůlkách ani nemusela, tam jí nic nehrozilo, ale tady.... Vykoukla a v tom do ní zplavená hnědovláska vrazila, až Elizabeth málem upadla. Rychle zavřely dveře a vlezly si do kabinek, doufajíc, že Lucius není až tak nevychovaný, že by ho nezastavila ani cedulka na dveřích. Liz však věděla své.

Ani ne po minutě uslyšely prásknout těžké dveře o zeď, až obě děvčata vyjekla neschopna vykonat to, kvůli čemu sem přišla. "Kde tě mám, zlato!" zahřměl svým oplzlým na oko sladkým hlasem Lucius, ldyž tu najednou se ozvala další rána, jako by snad dostal pěstí a spadl na zem. Obě dívky pomalu pootevřely dveře a vykoukly škvírkou, aby viděly, co se právě stalo. Na zemi se válel Lucius, z nosu mu tekla krev a nad ním se skláněl jejich zachránce - přítel Liz, Tom.

"Nebylo moudrý nechat partu hlídat na rozích chodby a sem jít s takovou chátrou, Luciusi!" řekl mu tvrdě jeho bratr, majíc v rukách obě hůlky: "Na neštěstí pro tebe, znám hrad díky Pobertům líp, než si myslíš!" Oslovený na svého bratra jen nenávistně zíral, a tak byl zvednut za kravatu na nohy, přičemž musel v rámci záchrany svého života spolupracovat, dostrkám ke dveřím, načež i vyhozen velmi prudce na chodbu, až znovu upadl. "Příště dopadneš hůř, takže bych si, být tebou, na ni nechal zajít chuť!" zavrčelo ještě Dracovo dvojče, házejíc po své vlastní krvi, bez jakéhokoliv upejpání, násilím vzatou hůlku.

Lucius se rychle zvedl a zavelil všem na odchod. Až v té chvíli si všiml, jak je jeho doprovod zmlácený či svázaný. Jen se nad jejich trápením ušklíbl: "Jste k ničemu! O tomhle vašem fiasku napíšu Pánovi zla!" Bylo mu jasné, že nikdo si nedovolí ani ceknout o tom, jak dopadl vyvolený, protože by to dotyčný pořádně schytal. Navíc starší bratr dvojčat s Bellou mají Voldemortovu plnou důvěru. Nikdo by daným kecálkům nevěřil. To už Tom dávno zabouchl dveře a jeho dívka mu šťastně vběhla do náruče. Viděl na ní, jak moc se jí ulevilo, nedivil se. "Jste v pořádku?" strachoval se hned, líbajíc jí do vlasů. "Jo, přišel jsi v pravou chvíli, ještě se nás nestačil ani dotknout," oddychla si Emma, jenž se konečně také odvážila vyjít z kabinky. "Počkáte chvíli? Praská mi močák," požádala je Elizabeth a vymanila se z Tomovy náruče.

Nakonec si došla i Emma, když už byla také na toaletách a o pět minut později se už všichni společně vraceli do Velké síně, kde na každého z nich čekala nedojedená snídaně. Liz doufala, že Luciuse i s jeho ocásky už nenapadlo se vrátit na jídlo. Nechtěla ho zas potkat. Měla štěstí, většina zmijozelských už odešla. U stolu dojídala jen Samantha se svými dvěma drahoušky, jak jim Elizabeth říkala, když byli v dívčině společnosti. "Koukni, Lizzie, milovat víc mužů se fakt nevyplácí, co?" uchechtl se Tom brunetce do ucha, když si všiml Snapeova zamračeného pohledu na ty dvě láskou tokající hrdličky. "Milovat víc žen také ne, že Tome?" neodpustila si drobet kousavě Rosemanová a letmo se koukla na právě odcházející Laru. Ta Luciusovo předešlé zavelení k odchodu na bezbrannou kořist zjevně ignorovala. Blonďák se nejdřív nechápavě podíval na svou dívku, načež si všimnul Lary, a tak mu její slova dávala hned smysl. Protočil oči a raději je nekomentoval, došli tiše ke stolu a sedli na svá místa. Severus naproti Tomovi na něj jen na chvilinku pohlédl, načež se vrátil ke svému hypnotizování zamilovaného párečku, snažíc se jim už asi nějakou tu chvíli cosi zdělit, protože se ani ne po minutě naštvaně zvedl a oddupal pryč.

Když se Liz s Tomem najedli, Samantha s Dracem už také odešli. Vyšli z velké síně a Liz se šla raději ujistit k nástěnce s rozpisy konkurzů na pěveckou soutěž, že mu dnes znovu ještě unikne, avšak opak byl pravdou. Na dnešním pergamenu bylo napsané její jméno ve skupince vyvolených společně se...Samanthou! Jen na daný kus papíru nevěřícně zírala a četla si ho pořád dokola. Proč na ní narážela na každým kroku? Asi měla jako malá nad kolébkou ďábla na rozdíl od Nicka, nad nímž se muselo sklánět hned několik andělů, s jeho neustálým štěstím. "Jsi na to připravená?" zeptal se tiše Tom, stojíc jí po boku a zírajíc taktéž na pergamen, avšak oproti ní, v jeho výrazu se zračilo nadšení. "Já...nevím, asi ano," šeptla nejistě: "Mám tam být za..." popoběhla tak, aby viděla na hodiny: "...čtyřicet minut. Co zatím podnikneme?" podívala se zoufale na svého štěstím zářícího přítele. "Můžeme se někam zašít a společně promyslet tvé vystoupení před porotou," navrhl zamyšleně a ona s rozvážným přikývnutím přijala. Ostatně, co jiného moudřejšího by mohli vtěsnat do čtyřiceti minut? Tak leda sex. Ne, na něj nebyla vskutku připravena. O své panenství nechtěla přijít během pouhých čtyřiceti minut. Tomova varianta byla rozhodně lepší.

-

"Takže...je čas...no...uf...drž mi palce," dívala se Elizabeth o čtyřicet minut později na svého přítele před určenou učebnou, ve které měl konkurz probíhat. Ten jí ještě naposledy objal: "Neboj, jsi nejlepší. Stoprocentně tě vyberou, lásko." Políbila jej, nadechla se a vydechla, načež vstoupila do místnosti, kde již bylo několik tváří z Nebelvíru, jenž znala jen velmi málo. Vždy s nimi prohodila pouze pár nudných otřepaných frází, když jí potkali se slavnými Poberty. Dále se zde úplně v koutu místnosti krčili zamlklí mrzimorští a opodál si šeptali havraspárší, avšak k její úlevě se znovu jednalo o pouhé známé. S nikým z daných kolejí neměla nijak bližší vztah než-li na bázi "spolužák - spolužačka".

Po pár minutách do místnosti vešla i porota, složena z bradavických profesorů a Fletcherová pořád nikde. Cha, ta vzala nohy na ramena, ušklíbla se Rosemanová. Jen, co jí tato myšlenka proletěla hlavou otevřely se dveře a zmiňovaná vešla dovnitř. Brunetce došlo, že se začala radovat předčasně. Jen našpulila naštvaně rty. Samantha pozdravila, přelétla při tom ledovým, dost povýšeným pohledem všechny přítomné, načež se jím zabodla do Liz a zdálo se, jakoby místo ní viděla hnusného velkého slimáka, kterého se snažila svým mrazivým zíráním usmrtit. Až pak za sebou zavřela a s velkou nechutí přistoupila blíž k danému odpornému stvoření, jenž mělo, podle jejího mínění, tu drzost nazývat se tak nádherným, vznešeným jménem!

"Špatná nálada? Víš, že proti mně nemáš šanci, co?" ušklíbla se na černovlásku Rosemanová šeptem. Nechtěla být hnusná, ale to, jak se na ní ta zmije dívala... Nedokázala pochopit, proč se vždy Samantha tak snaží zničit v ní i poslední jiskřičku naděje, že se přeci jen nemýlila a Fletcherová se budoucím smrtijedem nestane. Nu, opak se zdál pravdou. Proč se mě pro všechno na světě pořád snažila chránit? ptala se v duchu sama sebe, avšak odpověď nenalezla. "Vidíš, ze bych měla špatnou náladu? Naopak, cítím se skvěle, a co teprve poté, až my dvě vyjdeme z téhle místnosti," ušklíbla se oslovená s cukajícími koutky. Velice dobře se touhle situací začala bavit!

Liz si náhlé Saminy dobré nálady všimla a vůbec se jí nelíbilo, že si ta ježibaba z ní míní dělat kašpara, a proto se rozhodla být taky chladná: "Od kdy používáš slovní spojení "my dvě", když mluvíš právě o nás?" Porota si před děvčaty zatím chystala různá lejstra za dělícím stolem a zdálo se, že nikdo jejich tichou debatu nevnímá. "Nevěděla jsem, že jsi tak tupá, Rosemanová," uchechtla se tiše černovláska: "Jsme tu přeci spolu," ukázala názorně na sebe a na ní posunkem, jakoby snad něco vysvětlovala pětileté holčičce. Ta jen zavrčela a docela v klidu namítla: "Ale až odsud vyjdu, rozhodně se s tebou nebudu zdržovat. Raději preferuju slovo já než my." Na důkaz svých slov od Fletccherové poodstoupila. V tu chvíli osamělou smrtijedku trefil do hlavy zmuchlaný papírek od jakéhosi odvážlivce, kterému v duchu Elizabeth blahopřála za tak trefnou ránu. Když nejspíš Sam zhodnotila, že si daného troufalce nevšiml žádný z učitelů, pootočila se drobet, aby viděla, o koho šlo, a zasyčela si polohlasem spíše pro sebe: "Dám ti to sežrat, ty spratku, jen počkej!"

Lizzie nestála zas tak daleko od Sam, aby její zafrfňání pod nosem přeslechla, a zasmála se: "Tyran Samanthla, dejte si všichni bacha!" Avšak, jak záhy zjistila, měla raději mlčet. Ta jedovatá zmije stála v mžiku zas u ní a to v takové blízkosti, že brunetka mohla přesně definovat barvu těch zlomyslných, ledově modrých očí. Stejně mrazivý byl i hlas jejich majitelky: "Jen se mi tlem!" Rosemanová se ale nezalekla, naopak propadla v záchvat smíchu, snažíc se tišit: "Co uděláš? Nabacáš mi?" A jak se kácela smíchy, Fletcherové nedalo moc práce jí skolit úplně. Pád hnědovlásky přilákal pozornost nejen ostatních studentů, ale i učitelů a všichni už jen viděli, jak daná dívčina ležela na zádech na zemi u Saminých nohou s šokovaným výrazem po vyjeknutí.

Když se o minutu později vyškrábala opět na nohy, rázovala si to hned naštvaně ke dveřím, vrčíc: "K čertu s konkurzem!" Avšak zadržel ji profesor Brumbál svým dotazem: "Kam jdete, slečno Rosemanová?" Jen, co se k němu zas otočila čelem, díval se na ní zkoumavým pohledem za obroučkami svých brýlí a k jejímu překvapení se pak zadíval i na Samanthu, jakoby věděl, že i ona mu může poskytnou pádné vysvětlení pro Lizin odchod. Promluvila brunetka: "Nemám zapotřebí tu dál ze sebe dělat šaška!" načež ukázala porotcům opět svá záda a vzala za kliku. Na její slova stařík okamžitě zareagoval: "Slečno Fletcherová, omluvte se nebo odejděte vy." "Co?" vyjekla oslovená zaskočeně a všichni okolo se na její účet zjevně velice dobře bavili. Konečně byl jejímu troufání si na spolužáky učiněn konec! Alespoň to si kde kdo myslel.

Liz tedy stáhla svou ruku z kliky a opět se otočila k Brumbálovi čelem s překvapeným výrazem ve tváři. Zdálo se, přeci, že je porotci nevnímají, takže si nedokázala vůbec vysvětlit, jak je možné, že tomuto muži nikdy nic neunikne. Dál už o tom nestačila moc přemýšlet, protože se ozvala dopálená Fletcherová: "Tak tedy půjdu!" Bradavický ředitel přivřel oči: " Ano, jistě, ale neodejdete, ani nezazpíváte do té doby, než se omluvíte," zacukaly mu téměř neznatelně koutky úst. "Fajn, omlouvám se!" zaskřípala černovláska rozčileně zuby. "Slyšela jste něco?" pohlédl stařík zpět na Rosemanovou. Ta se rozhodla přistoupit na jeho hru a zavrtěla hlavou, mračíc se na svou soupeřku: "Ne, pane profesore. Myslím, že takové zuřivé zavrčení se za omluvu pokládat nedá."

Za Samanthou už se všichni chechtali, nesnažíc se svůj smích vůbec zakrýt. Ona sama značně rudla vzteky, což u ní Liz dlouho neviděla. Taky měla co dělat, aby se nerozesmála. Hm, naše ropucha působí tak směšně, když se nadouvá zlostí! prolétlo jí hlavou. "Omluvte se celou větou slečně za to, co jste udělala, abychom měli všichni v dané záležitosti jasno,"dodal ještě Brumbál, čímž vyvolal u jejich spolužáků přímo ohlušující výbuch smíchu. Fletcherová se snažila uklidnit se zavřenýma očima, načež je pomalu otevřela, zadívala se na Rosemanouvou a odněkud z prohnilého vnitra vydolovala všemi dlouze očekávanou omlouvu: "Omlouvám se, že jsem ti podrazila nohy." Liz se usmála, protože tyhle slova zněly skoro až upřímně. "Odpouštím ti," podívala s na Samantu a vrátila se k ní. "Tak snad už můžeme v klidu začít," usmál se stařík na ostatní ve třídě.

-

Brumbál nechal lidi zpívat ve dvojicích, které si vybral, a jedna z nich byla dvojice Sam s Liz. Jejich duet ladil perfektně, jak kdyby se snad narodily právě pro něj. Když se rozezpívaly, odhodily dokonce všechny své masky, takže si společný zpěv nakonec i užily a byly okamžitě bez jakéhokoliv rozmýšlení přijaty všemi členy poroty.

Když vše skončilo, vyšly celé šťastné ven, načež Elizabeth přidala do kroku, aby se konečně Samanthy zbavila. Ta, k její smůle, taky zrychlila, brzy jí dohnala, srazila kouzlem k zemi: "Omluva zrušena!" a šla dál. "Svině!" vykřikla brunetka, poněvadž si znovu namlela a seslala na ní kletbu stejného typu, načež se sama zvedla. "Ale ale, koho to tu máme?" ozval se za Rosemanovou Lucius z takové blízkosti, až nadskočila.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Natálie Natálie | Web | 29. září 2012 v 12:52 | Reagovat

Super :)

2 Lucinka:-* Lucinka:-* | Web | 29. září 2012 v 12:56 | Reagovat

Píšeš moc pěkně ! ;)

3 Aduska Aduska | Web | 30. září 2012 v 13:24 | Reagovat

Opět moc pěkné :) Snad bude brzy pokračování

4 Claire Claire | Web | 3. října 2012 v 9:01 | Reagovat

opravdu moc pěkné :-)

5 Rose  / Alex Rose / Alex | 4. října 2012 v 19:30 | Reagovat

docela jsem se u toho "prasklého" močáku i zaasmála, máte to opět užasný holky ale docela jsem litovala Sam.. a její hrdosti :D

6 verky verky | Web | 16. října 2012 v 17:54 | Reagovat

koukám, že Lucius se nevzdá ničeho, že leze i na dívčí záchodky :D ještě, že tam byl Tom, ale zase na druhou stranu mě zajímá, co by se stalo, kdyby tam nebyl :D :D
chudák Sev, pořád přihlížet, jak Sam se muchluje s Dracem :D
konkurz dobrej, Brumla mě zase překvapil:D to bylo dobrý,jak si po sam vyžádal omluvu přede všema :D a Sam je dobrá, že pak zůstala a odzpívala duet, já bych z tý místnosti asi zdrhla, kdyby mě takhle někdo ponížil :D
ááá, Lucius opět zakončuje :D :D copak se asi přihodí tentokrát?? :D

7 Michato Michato | 28. března 2013 v 12:54 | Reagovat

Prosím udělej další. Prosííím :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama