Potterworld.blog.cz je i na facebooku. Připojte se zde a buďte informováni hned, jak přidám novou povídku :)
Připojte se do literární skupiny Fanfiction a vlastní literární tvorba (CZ/SK) na Facebooku, kterou jsem založila 22. září 2012.

Oheň, led a růže → Shrnutí od 1. do 10. kapitoly

22. května 2011 v 20:17 | ♥♥Veronika♥♥ a Snapeova |  Oheň, led a růže
Zdravíme vás, drazí čtenáři, rozhodly jsme se, že by bylo dobré vytvořit shrnutí prvních deseti kapitol povídky Oheň, led a růže. Jedná se totiž o povídku velice obsáhlou, se spoustou událostí. Je nám jasné, že jsou věci, které jste již zapomněli. Snad tedy tato malá připomínka nejdůležitějších událostí jednotlivých kapitol vám bude v dalším pokračování ku pomoci. Pokud jsou mezi vámi tací, co povídku nečtou a váhají, třeba by jim rozhodnutí mohl ulehčit právě tento článek. Teď už tedy dáme prostor našim postávám, aby vám ony samy mohly vše povědět ze svého pohledu.Ps: Tento dialok mezi postavami je smyšlený, pro oživení shrnutí. Nijak nezasahuje do děje!Ahoj, tady Samantha. Doufám, že nepřejdete rovnou k tomu, co píše Elizabeth, protože by jste se ochudili o dějství v prvních pěti kapitolách. Je mi jasné, že nejsem moc oblíbená, ale zkuste mě chvilku "strpět". Začnu já, poněvadž mnou celá tato povídka začala, pokud si ještě vzpomínáte.

1. Snobský večírek:
Tady jste se seznámili se mnou, s mou sestrou i s našimi rodiči. Zde jsem vám možná ještě byla sympatická, i když někdo by mě mohl zavrhnout hned na začátku kvůli tomu, jak jsem mluvila s Vanessou o domácím skřítku Malfoyových, k nimž naše celá rodina byla pozvána na večírek. Konečně jsem od začátku prázdnin mohla vidět Draca i Severuse zároveň. Mé dva nejlepší kamarády, které bych za nic nevyměnila. Večírek byl pěkně nudný, ostatně jako vždycky. Navíc mě ještě vyzval k tanci Lucius, ten slizoun. V poslední době se na mě začíná podezřele lepit. V této kapitole už nás pak čekal jen odjezd do Bradavic. Cesta ve vlaku se samozřejmě neobešla bez nepříjemností. Naše úžasná nebelvírská čtveřice mě totiž tak miluje, že mě musí vyhledat hned při přesunu do Bradavic. Bellatrix ještě je všemu potkala nepříjemná srážka s malou prvňačkou.

2. Mučitel:
No a nyní už přichází na scénu, pro mě tehdy neznámá, Elizabeth Rosemanová a její šišlající bráška. Ti se hned dostanou do sporu s rozčílenou Bellatrix, která se rozhodla dát za vyučenou dívce, jenž jí srazila. Elizabeth toho skrčka totiž hned musela ochránit. Nemohla to nechat plavat, tak jako každý. Byla však nová, takže bylo jasné, že netuší, co je Bellatrix a vlastně my všichni s ní zač. Naštěstí nepropukl žádný boj. Docela v klidu jsme se rozešli hned poté, co si Remus s Luciusem vzájemně sebrali kolejní body. Rosemanová, kterou vše překvapilo, byla dost v šoku a tak jí její dávný kamarád, Sirius Black, utěšoval. Jeho přátelé přitom vůbec netušili o co mezi nimi jde, a tak jim musel vše vysvětlit...
Jakmile vlak dorazil do Bradavic, měla Bella pořád chuť si to s Elizabeth a jejím bráškou vyřídit, tudíž s celou naší partou v patách vběhla do kupé Pobertů a způsobila první bolestný zážitek na nové škole šišlavému Nickovi. Jeho sestra to neunesla, takže Bellu ihned napadla, což však neměla dělat. Nevím, co to tehdy popadlo Draca, ale v mžiku začal Rosemanovou mučit Cruciatusem. Když už to trvalo nebezpečně dlouho, musela jsem zasáhnout. Všichni jsme se poté přesunuli do hradu, poněvadž ve Velké síni měla být zařazena moje sestra do některé z kolejí. Naštěstí byla přiřazena do Zmijozelu, takže bude pořád pod mým dohledem. Čekal nás však i velký šok. Všem bylo jasné, že ta nová Elizabeth půjde do Nebelvíru, avšak Moudrý klobouk jí neočekávaně poslal do k nám. To však není vše. Ještě před tím moudrý klobouk přednesl novou píseň s podivným obsahem. Má sestra se Liz u večeře ujmula a já tu holku pak, ne zrovna přátelsky, uvítala v ložnici pátého ročníku. No a když už jsme u ní, právě přišla! Grr..copak jsem jí neříkala, že to budu mít až za půl hodiny, a že dřív nemá chodit? Člověk ani nemá prostor se teď svobodně vyjadřovat. No jistě,už zas na mě čučí jak sůva z nudlí.

3. Křiklanovo pozvání:
Moje sestra je opravdu dítě plné radosti ze života a neustále tropí nějaké hlouposti. Prvního rána v Bradavicích se tak těšila na snídani, že do Velké síně běžela a narazila do Brumbála. Bylo to docela komické, ale obě jsme se bály jaká bude jeho reakce. Naštěstí měl jako vždy dobrou náladu a vše bylo tudíž v pořádku. Van její solidárnost neopustila a opět se začala bratříčkovat s Rosemanovou. Prosimtě Elizabeth, nech si ty ksichty! Při snídani Křiklan oznámil, že pořádá večírek a pozval mě, mou sestru a Merlin ví proč, i tu zatracenou Elizabeth. Ehm, co jsem ti říkala před chvílí? Nejspíš od ní hodně čeká, takže jí na hodině lektvarů posadil, k mé nelibosti, do jedné z prvních lavic. S Liz se zde poprvé začala bavit Lily, díky které se dozvídá o zvláštním postoji Pobertů ohledně jejího zařazení k nám do koleje. Nejspíš je celá situace dost nemile překvapila. Bohužel mě potká první hádka s Vanessou. Nechápala mé chování na škole a chtěla nějaké vysvětlení, jenže to jí nikdy nebudu moct dát, nepochopila by to. Později jsem potkala ve společenské místnosti Severuse a napadlo mě pozvat ho na ten Křiklanův večírek jako svůj doprovod. Tehdy mě štvalo jak ho Křiklan přehlížel, Ne, že by se to změnilo. Vždyť je lepší než já, tak proč mu náš profesor Lektvarů věnuje tak málo pozornosti? No to je jedno, pojďme zpět k našemu příběhu. Sev se sice zdráhal, ale nakonec šel. Na již zmiňovaném večírku, jsme se se seznámili s novou nápadnicí Draca. Jednalo se o nějakou naprosto příšernou, poďobanou a šišlající Ernestu. Chudáček náš zmijozelský princ! Když za ním ta holka přišla byl úplně mimo! Musela jsem mu pomoct a říct jí, že jsem jeho holka. Tehdy jsem ještě netušila, že za nedlouho se má slova stanou pravdivými. Jo Liz, je mi jasný, že mě chceš právě zaklít, ale nechej si to na jindy, ano? Asi by nebylo moc dobré, kdyby zbývající dvě kapitoly neměl kdo odvyprávět. Tato scénka byla dobrou záminkou pro Poberty a jejich úžasnou Elizabeth i s debilním bratříčkem, aby se nám začali posmívat. Asi vám je jasné, že tohle se nemohlo obejít bez boje. No a teď stejně tak. Elizabeth by to nejspíš ráda dovyprávěla za mě.

4. Z donucení:
Křiklana na bitku upozornila Lily, takže se k nám přiřítil a vše ukončil. K tomu nás ještě za trest rozdělil do dvojic a měli jsme tak strávit celý večer. No koho asi myslíte, že dal ke mně? Toho otravného Blacka! Ani nevíte, jak ráda bych mu zakroutila krkem! Ha, ha, ha. Moc vtipný Elizabeth. Aby jsme byli schopní večer nakonec nějak přežít, dokázali jsme se nějak shodnout, že ho strávíme všichni společně. Každý si sedl vedle svého přiděleného partnera a z druhé strany měl nějakého kamaráda. Liz se Siriusem byli tak nadržený, že se začali před všemi vášnivě líbat. Bývali by se snad i snědli. Už mě to vážně nebaví! Nevím proč si musela přijít tak brzo Rosemanová! Pořád na mě vejráš jak debil a kdykoliv něco říkám děláš ksichty nebo po mě vrháš kletby. Bellatrix to podráždilo asi nejvíc, takže hrozilo, že vypukne další rvačka, ale nakonec se situace uklidnila. Všechno pak ještě víc pokazil opět Křiklan. Ten večer mě vážně štval! Usmyslel si, že si se svými partnery musíme zatančit na pomalou píseň. Black se ode mě snažil být, co nejdál to jen šlo, a když mi dával ruku kolem pasu, tvářil se značně znechuceně. Jsem snad jedovatá, že se tak bojí na mě jen sáhnout? Ty se nevyjadřuj, Elizabeth. Ubožák! Bylo vážně nepopsatelným utrpením s ním tancovat. Kdyby aspoň zklapnul. Celou dobu si mlel ty své debilní poznámky! Draco se tance chopil jako šance Liz aspoň trochu ponížit a také se mu to povedlo. Té chudince se to moc nelíbilo. Pak jí pozval na skleničku, do které na naléhání Belly nechal něco přimíchat. V té době ještě netušil, co vše tím způsobí. Bells mu totiž dala nějakou silnou látku v lahvičce bez názvu. Elizabeth prý měla pocit, jako by jí upalovali za živa. Doběhla do koupelny v naší ložnici, kde se snažila odstranit šílené svědění a pálení tím, že se škrábala. Nakonec si však rozškrábala tělo až do krve a po pádu na hranu vany skončila v bezvědomí, tonoucí ve své krvavé lázni.

5. Vina s příchutí krve:
Hned po tom, co Liz utekla mě Bellatrix poslala za ní, ať prý jim pak povyprávím, jaký na ní byl pohled. Měla jsem neblahé tušení, ale ani ve snu mě nenapadlo, že kdybych se jen měla dívat, viděla bych jí zemřít. Přiběhla jsem pár vteřin poté, co Elizabethina hlava zajela pod hladinu krvavé vody. Aby jste věděli, nejsem taková zrůda, abych jí tam nechala a dívala se, jak se topí a pomalu umírá. Zas ten Lizin divný pohled! Řekněte jí už laskavě něco! Celá ta situace mě vyvedla z míry a neopatrně jsem se jí vydala na pomoc, přičemž jsem si zlomila nohu a nakonec i pořezala ruku od něčeho skleněného, rozbitého na zemi. Podařilo se mi jí vytáhnout a dokonce i oživit. Stihla se totiž merlinžel nalokat vody. Chtěla jsem jí poté zabalit do osušky, abych jí mohla donést na ošetřovnu, avšak v tom šoku jsem si nevšimla jejího rozdrápaného těla. Ručník na její pokožce jí probral a málem jsem ohluchla z jejího nesnesitelného řevu, při němž mi až tuhla krev v žilách. No vážně Liz, příště bys mohla trochu snížit volume. Obě jsme měly štěstí. Severus s Dracem se na večírku nudili, a tak se přesunuli do Zmijozelské společenské místnosti, odkud zaslechli křik. Podařilo se jim k nám dostat a zachránit celou situaci. V té chvíli jsem byla dokonce tak v šoku, že bych byla schopná se obětovat, aby mohli kluci donést Elizabeth na ošetřovnu. Možná bych mezi tím vykrvácela, ale třeba taky ne. Doufala jsem v druhou možnost. Severus byl však nekompromisní. Rozhodl, že Draco si vezme na starost Rosemanovou a on sám donese na ošetřovnu také mě. Kdybych tehdy neomdlévala bolestí nejspíš bych si to i užívala. V Severusově náruči bylo moc příjemně. Tehdy jsem měla velmi pomatené city a z nějakého důvodu mě to zrovna k němu táhlo. Achjo, ještě, že už je skoro konec. Ta holka mě snad dožene k šílenství! Kdyby jste viděli pohled, kterým na mě teď kouká.
Na ošetřovnu jsme se nakonec dostali včas a obě jsme byly ošetřeny. Draco musel přiznat barvu a prozradil, co vlastně bylo přimícháno do Lizina pití. Podle ošetřovatelky tam toho bylo nasypáno několikanásobně víc, než by mělo. Obyčejná dávka by jen způsobila trochu nepříjemné svědění. Poppy se rozhodla, že Draca neudá, ale udělila mu trest. Měl jí na ošetřovně pomáhat právě s Rosemanovou, aby tak svůj prohřešek odčinil. Pro ostatní i pro Elizabeth u níž jsme předpokládali, že si nebude pamatovat, proč se to stalo jsme si vymysleli historku, jenž dokonce nebyla ani moc přitažená za vlasy a dalo se jí věřit. Aby jste věděli, právě jsem se otočila a raději už se na ní ani nepodívám. Jak někdo může být tak nesnesitelný?
Když můj šedooký blonďáček tu noc přišel plnit svůj trest, měli jsme prostor si promluvit. Bylo na něm vidět, jak je mu vše líto, avšak i tak jsem mu raději objasnila, jak vážný spáchal prohřešek. Tehdy mě docela zklamal... Uprostřed noci přestaly Elizabeth účinkovat léky o něco dříve a ošetřovatelka nikde nebyla. Museli jsme danou situaci zvládnout sami a nakonec se povedlo. Byl to však další hrůzný zážitek do sbírky.
Druhý den mě navštívil Draco i se Severusem a přinesli mi znepokojující zprávu. Zbytek naší zmijozelské party na mě byl naštvaný, protože jsem Rosemanovou zachránila a nenechala jí umřít. Jsou asi vážně zabednění, pokud by jí takhle nechali zemřít právě v Bradavicích pod nosem Brumbála. Odpoledne jsem byla stále na ošetřovně a moji kamarádi mi dělali společnost. Elizabeth se probudila a vypadalo to, že to svinstvo již nepůsobí. Ona se nás však zalekla a chovala se jak šílená. Au, vždyť je to pravda! Nemusíš po mě hned házet soví pamlsky! Víš jak to smrdí? Nakonec přišla Poppy a situaci naštěstí uklidnila a řekla Elizabeth naší vymyšlenou historku. Díky Merlinovi, že uvěřila. Pak už jsem konečně byla propuštěna z ošetřovny. Než jsem odešla, Liz mi poděkovala za záchranu jejího života. To mě docela vykolejilo. Ani v nejmenším jsem nečekala, že zrovna mě by mohla být jakkoliv vděčná...

To je tedy ode mne vše. Nyní předávám štafetu té otravné Rosemanové.Oh, dík, za tak galantní předání štafety ve vyprávění. Mimochodem, některé tvé myšlenky mě fakt překvapily. Jsi velice zvláštní člověk. Hej, nekoukej na mě tímhle vražedným pohledem nebo se neudržím a něco ti řeknu! Vím, že mám už konečně začít! Zabít tě je fakt někdy málo...


6. Ďábel s maskou anděla:
Poté, co jsem na ošetřovně osaměla, mi hlavou začaly vířit různé, doposud nezodpovězené otázky. Nic jsem nechápala, což mě sžíralo. Když nade mnou nakonec zvítězila únava, zdál se mi sen o mém příteli Tomovi Malfoyovi. Byl nádherný, plný jeho lásky ke mně. Z ničeho nic se však tato velmi příjemná atmosféra změnila ve velice zvláštní. Nebyla jsem již více v náruči svého vyvoleného, nýbrž na podlaze bradavického vlaku, svázána Dracovým Cruciatusem. Řekněme, že od tohoto okamžiku se mi v hlavě začaly spojovat všechny zážitky s ním spojené. Tedy až na hranici na které se mne, nejspíš pod vlivem té šílené Bellatrix, chystal upálit za živa. Víc bych se k celému snu už raději nevyjadřovala poněvadž se mi vracejí vzpomínky, což není dobré. Po probuzení z tak otřesného snu jsem samozřejmě neudržela slzy a můj mučitel a opatrovatel v jedné osobě, měl nevím proč, zájem zjisti, co mi je. Tupec! Avšak nechci vám lhát, stejně byste mou lež prokoukli. Poté, co mi řekl, že mi chce pomoct se mi dostal drobet pod kůži. Měl tehdy tak upřímný nádherný pohled... Kdyby jste teď Samanthu viděli. Vypadá jakoby jí uletěly včely. Au! Hodila po mě pergamen, mrcha! Radši jdu tedy vyprávět dál...
Z mého zírání do Dracových...ehm...očí mě vyrušila má nejlepší kamarádka Lily Evansová. Když o tom tak zpětně přemýšlím, asi musela být tím, co viděla, dost překvapená. Každopádně jsem se jí tehdy dost lekla, kdo by taky ne, že? Hele, necul se tu Fletcherová, jasný? Řeknu vám, tahle holka je cvok. Zas na mě kouká jak vrah!
Lily mi svým vyprávěním vše ještě víc zamotala, a když se mi chystala vše konečně vysvětlit, to šedooký hádě proklatý jí vyhnalo! Neumlátili by jste ho? Zbytek dne jsem prospala a když jsem znovu otevřela oči, seděl u mé postele na židli a něco si četl. Jen jsem to tedy tiše pozorovala. Hned, jak si mě všiml, nasadil si masku anděla a choval se jak svatoušek. Dokonce jsme se pak spolu učili. Doteď tomu mimochodem nemůžu uvěřit. Netlem se, Samantho! Ani tehdy jsem si jeho chováním nebyla jistá. Měla jsem každopádně o čem přemýšlet, což bylo jen dobře, poněvadž jinak bych se následující den doslova ukousala nudou. Tedy až na poledne, které mi zpříjemnili Lily se Siriusem, kteří se za mnou na chvilku zastavili. Nesmírně mne potěšili. Perfektně jsem si s nimi pokecala, až na jednu chvíli, kdy si má rudovlasá přítelkyně vzpoměla na téma "Draco Malfoy a jeho dobré skutky". Naštěstí se mi podařilo brzy změnit téma. Víš co, Fletcherová? Jestli na mě budeš dál takhle čumět, tak se seber a vypadni! Svých pět kapitol už sis stejně odříkala.
Po jejich návštěvě se mi zdál...mno...trošku žhavý sen. Asi víte o kom. Nebudu ho dál před touhle...jeho přísavkou rozebírat, poněvadž by mě na místě zabila. Stejně mě brzy asi zabije, až uslyší, co se na tý ošetřovně všechno událo, ale proč bych měla zemřít už teď, když můžu mít ještě pár minut života, že? Každopádně si představte, že poté, co jsem se, celá rozechvělá, probudila, se na mě jeden ten kus ledu skutečně díval. Měl strach, že se mi něco stalo, když si všiml mých slz. Doteď nechápu, co viděl v mých očích, ale najednou jsem se ocitla v jeho konejšivé náruči. Ha, Sam už na mě dokonce civí s otevřenou pusou! To je můj příběh tak poutavý? Mno každopádně jsem poprvé usnula v jeho...obětí. Následující den jsem si konečně na vše vzpomněla a mou počáteční náklonnost k němu vystřídala beznaděj a zoufalství. Z tohoto stavu mě naštěstí dostala velice příjemná návštěva mé tehdy jediné přítelkyně ve Zmijozelu, Vanessy Fletcherové.

7. Strážní andělé a Lucifer:
Po tom, co byla Samantha puštěna z ošetřovny to neměla zrovna jednoduché. Kvůli faktu, že mi zachránila život, jí její parta nesnášela. Upřímně fakt nechápu, proč se s takovými pitomci vůbec kamarádí a ani vám to bohužel neřeknu, poněvadž to mi na ten pergamen, co po mě před chvílí hodila, nenapsala. Jen vím, že jí vyslýchali, přičemž jim hodně věcí zatajila. Prý to vycítili, a tak se jí snažili pomocí nitrospitu vlézt do hlavy, avšak neuspěli. Podsouvala jim jen vzpomínky, jenž vidět mohli. Pak jim podala dosti pádné důvody pro mou záchranu, takže jí pro tentokrát její prohřešek odpustili. Dostala však určité příkazy, mezi nimiž byl i ten, aby se se mnou Van nekamarádila, jinak že to schytáme obě. Tak moc je všechny nesnáším! Nutno dodat, že Snape s Dracem stáli na její straně, což mě nepřekvapuje. Oba jí totiž žerou! To mi ujelo, sorry, Fletcherová! Aby ses nezbláznila! Tu noc se jí zdála noční můra. Na mé posteli na ošetřovně ležela místo mě Van, jenž byla pod Bellyným Cruciatusem! Cože? Ach, to je strašné!
Poté už neusnula, což se ani nedivím! Šla tedy do naší společenské místnosti čekat na snídani, kde si ovšem klimbla. Probudil jí až příchod...Draca! Povídali si o Saminých problémech. Takže nic extra zajímavého... Toho dne si šla Sam pro Dracovi, oh, už zas on, poznámky, avšak kvůli své vlastní neopatrnosti místo něj navštívila nadrženého Luciuse v trenkách! No fuj! Ten jí zanedlouho málem znásilnil. Podrobnosti tady opět nemám, jen se prý jednalo o trest za mou záchranu. To jsem nevěděla... Promiň, Fletcherová...
Draco se Severusem jí zachránili. Přičemž můj mučitel svého bratra prý podrobil taktéž Cruciátusu. Taktéž? Oh, to mě mrzí Sam... Severus ho zas pěkně zmydlil, což jsem viděla následující den na vlastní oči. Dobře mu tak, praseti jednomu! Avšak nebudu předbíhat. Dokonce jí prý ten všivák i rozbil hlavu! To se mi snad jen zdá! Ošetřovatelka jí celou vyšetřila, avšak její prohlídka se samozřejmě neobešla bez dotazů, které ovšem z valné většiny nebyly zodpovězeny. I tak nejspíš Poppy pochopila, co se událo. Svým dvěma nejlepším přátelům Samantha ale vše řekla. Poté si vysloveně vyžádala Severusovu přítomnost. Potřebovala se cítit v bezpečí a jeho náruč ji uklidňovala. Vždyť říkám, líbí se ti oba a ty se líbíš jim! Můžete vyzkoušet švédskou trojku! Ne, to ode mě bylo hnusný, vím, Fletcherová. Uf, právě jsem se vyhnula špatně mířené kletbě. Raději jdu rychle vyprávět dál.
Vyrušily je nějaký dvě blbky, které pak po škole šířily nejrůznější drby. Málem jsem zapomněla zmínit, že se Fletcherová toho dne pokusila o sebevraždu, ale Snape jí v tom zabránil. Ještě, že tak. Neměla bych se s kým pošťuchovat. A Sam přesně tenhle tvůj vražedný pohled by mi chyběl asi nejvíc. Vannesse všichni nakukali, že na její sestru spadla skříň, když zkoušela nějaké kouzlo, což je jen dobře. Je ještě příliš mladá.
A bacha, poté, co se Sam trošku vzchopila, se vydala na procházku se svými dvěma amanty, na které na chvíli byla sama jen s Dracem. Chytl jí za ruku! Řekla bych, že už tam se mezi tebou a jím začalo něco tvořit, ale nechtěla sis to přiznat, co Samanto? Ne, nechci slyšet, co mi chceš říct, poněvadž se tváříš dost nebezpečně! Prý spolu mluvili o velmi soukromých věcech, a proto mi je sem nenapsala. Umím si je však představit. Vzájemně si určitě vyznali nehynoucí lásku. Proč by se jinak drželi za ruce? To odpoledne se Sam vydala za mnou na ošetřovnu kvůli preventivní prohlídce.
Doteď si pamatuji tvůj výraz, Fletcherová, když jsi vlítla na ošetřovnu. Vztek na Van u mé postele z tebe přímo sálal. Ne, už se ti nedivím, avšak sama víš, že tehdy tomu bylo jinak. Jak si možná vzpomínáte, Samantha mi přišla zakázat kamarádství s Vanessou. Měla pro tento čin dost dobrý důvod - Vaninu ochranu. Proto jsem jí tehdy vyhověla. Poté ještě...počkat! Nevěděla jsem, že jsi varovala Lily, aby na mě Poberti dávali pozor. Díky. Nakonec se vydala za profesorem Brumbálem, kterého požádala o zvýšenou ochranu své sestry. Vyhověl jí. Je prostě úžasně velkorysý.

8. Slza štěstí v neštěstí:
Hned na začátku měl Draco od Poppy přikázáno, aby mi umyl vlasy. Popravdě, už samotná představa jeho dlouhých štíhlých, zlých prstů na mé kůži se mi ani trochu nelíbila. Nejdřív jsem ho nenechala na sebe sáhnout. Jediný, co jsem chtěla, bylo, aby vypadnul. Opět mě má slabost přemohla a zoufalství ve mě prozradily slzy. Dušoval se, že mi nechtěl až takhle moc ublížit. Prý jsem po tom svinstvu, co mu dala Bellatrix, měla dostat jen osypky či co. Hold se mu to nějak vymklo kontrole, kreténovi! Musela jsem být tehdy řádně zfetována léčebnými lektvary, když jsem mu odpustila! Poslyš, nech si ten škleb, Sam. Budeš mít vrásky už v raném mládí. Nakonec mi tedy vlasy umyl a to velice zvláštním způsobem, který tady raději nebudu popisovat, poněvadž by to bylo to poslední, co by jste ode mne slyšeli. Zbytek by vám dovyprávěla nově zrozená vražedkyně, Fletcherová. Poté si mě opět k sobě...přitáhl, aby mi vlasy sám hůlkou vysušil. Neptejte se, co ho to popadlo, sama tento jeho zkrat nechápu. Tehdy mi řekl, že je to pouze vykoupení za vše, co mi udělal. Ráda bych věděla, jak by se asi snažil napravit své chyby nyní v současnosti, avšak opět příliš předbíhám. Znovu jsem, v ochraně jeho silných paží...ou, to jsem říct nechtěla, usnula. Ke svému snu se raději nebudu už vůbec vyjadřovat. I tak je právě Samantha rudá, jak krocan.
Dalšího dne jsem měla velmi nepříjemnou a hlavně nečekanou návštěvu - Luciuse Malfoye! Šlo o děsu plný zážitek, kdyby tehdy nepřišel můj přítel, Tom Malfoy, nejspíš by mě na té ošetřovně rovnou znásilnil. Jeho chtíč byl ve vzduchu do slova hmatatelný. Více se k tomuto incidentu nechci vracet, poněvadž se snažím už nějakou dobu na všechny vzpomínky spojené s ním zapomenout. Jsem ráda, že se Lucius svého mladšího ale silnějšího bratra bojí. Můj milovaný mě tehdy nádherně utěšil. Asi si dovedete představit jak. Také mi prozradil něco málo o chystané pěvecké soutěži, takže jsem o ní věděla, ze všech mích spolužáků, jako úplně první. Jediné, co mi vadilo, byla jeho drobná žárlivost na Draca. Copak jsem byla tehdy tak průhledná? Ne, nic jsem neřekla Sam! Do háje! Popy ho však pak vyhnala do Velké síně na oběd, s tím, že musí také něco sníst, takže jsem se nic dalšího, co by stálo za zmínku, už nedozvěděla.
Později mě Tom odnesl na balkón na ošetřovně, kde pro mne bylo přichystané lehátko. Když jsme s Tomem osaměli, mohla jsem se doslova utopit v jeho hlubokých pomněnkových očích a nádherných, něžných slovech. Úplně jsem v tu chvíli zapomněla na ty šedivé. Zatraceně, Fletcherová, zacpi si raději uši! Samozřejmě, teď dělá, že mou dobrou radu neslyší. Její chyba. Z tak nádherné chvíle nás vyrušil právě Draco, jakoby snad nemohl unést, že na něj chvíli nemyslím! Aspoň tak mi to tehdy připadalo. Teď vím, že vše bylo úplně jinak, ale o tom vám povím později. Oba bratři se na sebe vrhli a prali se, kvůli mně. Ani jeden z nich nemohl unést, že je se mnou ten druhý. Když tak o tom přemýšlím, nedává mi Dracivo pozdější chování vůbec smysl, ale nežeňme se zbytečně do předu. Ty si Samantho zacpi uši, ještě máš možnost neslyšet to, co tě nejspíš dopálí nejvíc. No jak chceš... Draco to každopádně pěkně schytal. ošetřovatelka byla tehdy zlostí bez sebe.
Když Tom odešel, Poppy ošetřila jeho dvojče a následně zkontrolovala i mě po dušení stránce. Opovaž se to komentovat, Fletcherová! Následně jak mě, tak i Dracovi přinesl skřítek večeři na jednom tácu. Pak mě ošetřovatelka sprdla kvůli jakési blbosti a zanechala nás oba o samotě. Tehdy bylo v Dracovo očích něco, co mě zcela ovládlo. Poddala jsem se mu. Nechala jsem ho, aby si mě přitáhl do své náruče, jak už bylo téměř jeho zvykem. Vzájemně jsme se pak krmili a nakonec i... O tom se tak blbě mluví, když na mě civíš tímhle rentgenovým ohledem, Sam! Přestaň s tím! Políbil mě a já se nebránila. Doteď mi to tak úplně rozum nebere. Musela jsem být zcela mimo, poněvadž jsem mu navíc jeho polibky oplácela. Přenesl mne zpět na mou postel, a kdyby nás nevyrušila Poppy, Merlin ví, co by se stalo! Doprčit, Fletcherová je na nohou a vypadá jak, kdyby mi chtěla každou chvíli utrhnou hlavu, tudíž to, že líbal naprosto úžasně a dostával mě do kolen, bych si měla nechat raději pro sebe! I přesto, když se tak zamyslím... Nejvíc mě snad dostávaly jeho polibky na mém těle, však si to jistě pamatujete... Pojďme raději dál nebo Samanthu brzy trefí šlak.
Po tom všem Draco prostě jen beze slova odešel, ani se na mě nepodíval. Bylo mu jedno, že ve mně všechno rozházel. Nezajímaly ho mé zmatené myšlenky, vůbec nic! Nebudu brečet! Nesmím, tedy aspoň ne před ní. Dalšího dne se konal famfrpálový zápas - Nebelvír proti Zmijozelu. Děsně mě tehdy štvalo, že jsem se ho nemohla zúčasnit, ale aspoň jsem ho slyšela na ošetřovnu. Vyhrála má kolej. Netušila jsem, zda mám být šťastná či naštvaná. Dracovi jsem to přála. Tehdy jsem byla pěkně blbá. Opovaž se ceknout, Sam! Toho dne jsem se Lily svěřila se svými pomatenými city. Šíleně jí dopálilo mé přiznání polibku s Dracem, avšak slíbila, že ho uchová v tajnosti, za což jí jsem opravdu vděčná. Zdál se mi další sen, který si opět nechám, kvůli určitému páru uší, pro sebe. Když jsem se z tak otřesné noční můry vzbudila, bylo mi řečeno, že konečně můžu ošetřovnu opustit. Přišel pro mě Tom s mým bráškou Nickem. Lily se mi prý po předešlém dnu bála přijít na oči.
Po rozloučení s ošetřovatelkou jsme se všichni vydali rovnou do Brumbálovi pracovny. Ten mě a mému doprovodu položil několik otázek ohledně mého "úrazu", tudíž jsem mu vykládala právě z paty vycucanou lživou historku. Nechtěla jsem, aby Draca poslali do Azkabanu. Nyní vím, že, kdybych řekla pravdu, mohla jsem se vyhnout dalšímu týrání svým mučitelem. Mám však dojem, že by se určitě našel někdo jiný. Poté mě Brumbál s Tomem doprovodil do mé ložnice, kde jsem si za velké pomoci mého přítele sbalila věci. Tedy, přesněji řečeno, on mi je balil a já se utápěla ve strašlivých vzpomínkách. Tomu všemu jsi přihlížela, viď Sam? Vymlouvala ses, že musíš psát úkol, ale ani já, ani můj drahý, jsme ti tvou průhlednou lež nesežrali! Brumbál nás překvapil dárkem v podobě našeho společného bytečku v Bradavicích. Ani já, ani můj milovaný, jsme tomu nemohli uvěřit. Šlo o zcela výjímečný, zdí chráněný byt, ve kterém s mým miláčkem bydlím doteď. Určitě jsi ráda, že ses mě zbavila aspoň nějak, že Fletcherová?

9. Srdce plesá, ač rozum klesá:
Na Lektvarech se díky "Zvěromanu" Samantha proměnila v bílého tygra a Draco zas v leoparda. Začali spolu všemožně laškovat. Dokonce jí Draco v jednu chvíli chytil zuby jemně ucho, pan Zkušený to ani jinak neumí, čímž v ní vzbudil téměř až sexuání pocity. Nečerti se Sam, jo? Tak na mě tahle tvá poznámka na pergamenu působí! Dále tu máš poznámku o tréninku na zápas a samotné utkání ve famfrpálu... Již jsem se o něm před chvilkou mírně zmínila, takže ho přeskočím. Nemám potřebu mluvit o Jamieho utrpení z tvého pohledu! Spíš se zaměřím na to, co se dělo po zápase. Mimo to si Fletcherová zlomila ruku, která byla však díky zdravotní péči, za pár minut opět v pořádku. Ovšem pro mě je důležité, že právě zde přítomnou mrchu následně Draco před celou školou silně objal a hladil po vlasech. Tohle jsem totiž tehdy Lily nechtěla věřit. Tvrdila mi, že si se mnou Tomovo dvojče jen hrálo a ve skutečnosti chodilo právě se Sam. Nyní vím, že měla naprostou pravdu, poněvadž se v téhle kapitole dali v naší společenské místnosti spolu dohromady. Neškleb se, nebo se neudržím a jedna ti přiletí! Ten den po zápase si nechala tahle protivná, zákeřná holka obarvit vlasy na černo. Jak úchyl! Oh, zase jsem se vyhnula dalšímu jejímu útoku omračovacím kouzlem! Neměla bych opomenout, že pár hodin poté, co jsem si s Tomem zalezla do našeho bytečku, mě Samantha nezapomněla u své party řádně pomluvit, avšak netušila, že jí zaslechla její mladší sestra a rozhodla se jít za mnou.

10. Zpět v realitě:
Poté, co jsem se spolu s Tomem seznámila s naším společným nádherným bytečkem, začal mít můj přítel sexuální choutky. Toužil po otestování obrovské manželské postele, jenž jsem na poslední chvíli zatrhla. Tehdy mi totiž až příliš připomínal jakési divoké zvíře, jenž mě chce samou vášní roztrhat na kusy. Chvíli na to, nás od vybalení vyrušila Vanessa. Přišla mne, jako správná kamarádka přivítat zpět z ošetřovny, čímž mi vehnala slzy do očí. Nevrť hlavou, Samantho, mluvím vážně! To kvůli tobě jsem jí pak ublížila. Tys to po mě chtěla, vzpomínáš! Kvůli tobě jsem zahodila opravdovou kamarádku a zlomila jí srdce! Nad tím taky budeš protáčet oči?
Řekla jsem Vanesse tolik strašných věcí, ale nejhorší z toho byla asi ta, když jsem jí do tváře lhala, že mi na ní nikdy nezáleželo a že jsem jí jen využívala. Nechtěla mi věřit a odejít. Šlo o nejhorší a nejtěžší rozhodnutí mého života. Další zkouška, jenž mě ten den čekala, byla večeře ve Velké síni. Musela jsem si zvyknout na vídání se se spolužáky, jinak bych tam ani nešla. Představa setkání s Dracem mi naháněla po slovech Evansové hrůzu. Nechtěla jsem však Toma zklamat. Tato společenská událost pro mě představovala muka. Potvrdilo se mi, že dvojče mého drahého to s Fletcherovou skutečně táhne, z čehož mě přešla veškerá chuť k jídlu. Při každém jeho sladkém slůvku na její adresu se mi hůř dýchalo a žaludek mi dělal nejrůznější kotrmelce. K tomu všemu se na mě díval snad tím nehnusnějším pohledem na světě. Jak kdybych byla lejno, co se mu přilepilo na podrážku boty. Zklapni, Sam! Každý jeho zlomyslný úšklebek mi způsoboval neuvěřitelnou bolest jako rána bičem. Avšak navenek jsem se snažila zůstat aspoň trošku na úrovni a laškovat s Tomem. Po večeři jsem se šla už jen přivítat s Poberty a zalezla jsem spolu se svým milovaným do bezpečí našeho apartmá. Ne, Samantho, takovou radost ti fakt neudělám, abych tam jednoho dne zůstala navždy!
Druhého dne, jsem poznala na hodině Dějin čar a kouzel moc milého chlapce, jménem Cedrik Pottroy. Políbil mi ruku při svém představení se jako pravý gentleman a po hodině mě seznámil se svou partou přátel. Zdá se mi, že tehdy na něj Tom žárlil, zvláště poté, co mě právě Ced místo něj doprovodil na další hodinu, kterou jsem měla s Nebelvírem. Ve chvíli, kdy jsem se vítala s mými přáteli, najednou se mi za zády objevil Lucius i se svými úchylnými ocásky a zas nechutně mlel ty svoje vražedný řečičky a různé další nechutné prasárny. Když už jsem si v jednu chvíli myslela, že se na mě vrhne, poněvadž Draco mi očividně pomoct nehodlal, konečně vešel profesor Obrany proti černé magii, pan Sanger a zahnal všechny úchyláky do jejich tříd.
Oběd mi byl velice nepříjemný, poněvadž jsem si musela sednou vede Samanthy. Po boku Tomova dvojčete jsem sedět v žádném případě nehodlala. I když jsem s jídlem chvátala, abych se těch dvou hrdliček co nejdřív zbavila, dohnali nás a přítel Fletherové se začal do mého drahého dost hnusně navážet, bez udání důvodu. Naštěstí nás brzy obklopili i naši ostatní spolužáci na Lektvary a tak se nic horšího nestalo. Na dvouhodinovce s Křiklanem jsme byli rozděleny do skupin. Pracovala jsem naštěstí s Poberty a dařilo se mi. Vařili jsme lektvar na odřeniny. Byla slíbena výhra v podobě lektvaru neviditelnosti, jenž se nakonec musela rozdělit na půl, protože vyhrála jak má skupina, tak i ta Samanthy. Nejspíš mám konečně v Lektvarech silného soupeře. V Krásnohůlkách jsem totiž byla vždy nejlepší. Nevysmívej se mi laskavě Sam, neřekla jsem, že ten lektvar byl složitý! Vím, že šlo o jednoduchý postup! Navíc jsme, jen pro tvou informaci zrovna úroveň Lektvarů v naší škole měli hodně kvalitní! Proto se jedná o můj oblíbený předmět! Avšak nechápu, proč tu na tebe stále plýtvám dechem!
Když jsem si později toho dne šla do svého bytečku pro věci, opět se mi do cesty připletl Lucius. Opravdu netuším, co ho ke mně tak přitahuje! Kdyby se opět v pravý čas neobjevil Tom, nejspíš bych dopadla hodně špatně, poněvadž tomu slizounovi s mým zpracováním pomáhala i Bellatrix! Pak jsem se s mým drahým rozloučila a šla jsem se se Siriusem projít k jezeru, což bylo moc příjemné. Povídali jsme se o mnoha věcech, jenž mě tížily. Můžu mu skutečné říct všechno, což mi hodně pomáhá od nervového zhroucení na této škole. Jediná taková nepříjemná chvíle byla ta, když jsem mu řekla, že příští rok přestoupím zpět do Krásnohůlek... Hlasitěji by ses radovat nemohla, Sam? Ani na večeři jsme nešli. Doprovodil mě rovnou do zmijozelské společenské místnost, kde téměř nikdo nebyl, až na ty dvě otravný hrdličky, které mě musí všude pronásledovat. I když jsem se snažila tiše proklouznout do svého bytu a nevyrušit je, nepovedlo se. Dracovi přeskočilo buď něco v hlavě nebo se v něm projevila pravá povaha Malfoyů a... Nechci o tom mluvit, prostě mi znovu surově ublížil, avšak tentokrát tak hluboce, že na to v životě nezapomenu... Tobě Samantho, nikdo nezpůsoboval bolest, tak nevím, proč bys zrovna ty měla mít taky problém na danou událost zapomenout! A nepřerušuj mě, laskavě, tahle část je pro mě velmi těžká! Draco je cvok! Nejdřív mě mučí nejrůznějšími způsoby, pak mě utěšuje, následně do mě kope a vyhrožuje mi, načež mě zase chlácholí a nakonec mě osahává a bere si mě násilím. Už ani nevím, co se nakonec dělo. Se ti řekne "nebul", když kvůli tomu nemůžu stále po nocích spát, Fletcherová! O ochranu své mysli se snažím už roky, nemůžu za to, že mi stále nejde! Dalších pár dnů jsem byla úplně mimo, pořád jsem se cítila tak nějak "špinavá" od Dracových slídivých, slizkých rukou! Když jsem šla po tom všem zas do školy, Tom svému dvojčeti dal co proto, načež se mi přiznal, že se mi hrabal v hlavě, aby zjistil, co se stalo. Stejně jsem mu nakonec řekla, kdo mi ublížil, tak nevím, o co mu šlo! Nehorázně mě tím naštval! Ty nadávky na adresu mého přítele si příště nech pro sebe, Samantho! Každý máme svoje chyby. Na hodině Bylinkářství jsem nejspíš omdlela, poněvadž si pak nepamatuji, kdo mě dostal do postele. Netlem se zas! Víš jak to myslím!
Takové výpadky paměti jsem pak měla ještě několikrát. Právě jsem se neudržela. Sam mě už těmi svými ironickými poznámkami tak štve, až to málem schytala od jednoho mnou vyslaného obraného kouzla. Do příjezdu Krásnohůlek a Kruvalu na pěveckou soutěž jsme se s Tomem usmířili. Odpustila jsem mu, poněvadž ho z celého srdce miluji. Také mi přišel dopis od mých dvou nejlepších kamarádek, Emmy a Edith. Nemohly uvěřit faktu, že chci odejít z Bradavic. Slíbila jsem jim tehdy, že jim vše vysvětlím až osobně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alex aff Alex aff | Web | 22. května 2011 v 22:25 | Reagovat

bohužel jsem to ještě nestačila přečíst do konce ( tento týden mame obhajoby a tak nestíhám) ale je to naprosto užasný.. ani si už nepamatuju ze muj oblíbenec Nicolas šišlal :D - spoustu věcí jsem zapomněla nebo si je nevybavuju :D nástup Sam a Liz do Bradavic...první mučení Liz :D :D jsem moc ráda že a hlavne jakym způsobem jste to napsaly :) - bavila jsem se :D :-) zítra čekejte dalsí koment :)

2 SáraJanka - Sb SáraJanka - Sb | Web | 23. května 2011 v 7:55 | Reagovat

pěkné shrnutí :-)

3 Claire Claire | Web | 23. května 2011 v 19:47 | Reagovat

to je ale dlouhé počteníčko  :-)

4 verky verky | Web | 28. května 2011 v 16:47 | Reagovat

páni :-D je to super srhnutí a super pocit si to znovu oživit a přečíst :-) jako nehorázně jsem se bavila vašimi nadávkami jedné na druhou :D fakt skvěle napsané :-D

5 eli&latri eli&latri | Web | 22. července 2011 v 0:17 | Reagovat

téda tak todle je vážně super :D je pravda, ž na některé události jsem už dávno zapomněal ale neni se čemu divit že :D
líbilo se mi jak ste to zpracovali tak, že ste mluvili jedna k druhé a ty neustálé poznámky co měla jedna k druhé byly super a skvělým zpestřením!!! :D úplně jsem si vás dvě coby vaše hrdinky představila v pokoji Verči - jak jedna sedí na posteli a druhá u počítače a hážete po sobě věci a vrháte kouzla a tak - úplně jasná představa :D
skvěle ste to zhodnotili a ráda bych se pustila do další kapitoli ale je pozdě a já usínám :-D

6 Radusch - ♥Your Aff♥ Radusch - ♥Your Aff♥ | Web | 26. srpna 2011 v 17:55 | Reagovat

výborné shrnutí, je super si některé události oživit, i když teď nemám čas povídku číst :D jsem hrozná já vím, musím si najít někdy čas :D skončila jsem někde u desítky tak to není tak zlé :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama