Potterworld.blog.cz je i na facebooku. Připojte se zde a buďte informováni hned, jak přidám novou povídku :)
Připojte se do literární skupiny Fanfiction a vlastní literární tvorba (CZ/SK) na Facebooku, kterou jsem založila 22. září 2012.

Oheň, led a růže → 9. Srdce plesá, ač rozum klesá - část čtvrtá

5. března 2011 v 13:16 | Snapeova |  Oheň, led a růže
"Nebelvír do toho, Nebelvír do toho!"
"Sam, bylas tak bombastická! Normálně tě miluju!"
"Eh, nechtěl jsem se plést"
***


Jejímu týmu se dařilo, dávali jeden gól za druhým, ale ona zlatonku nemohla vůbec najít. Tentokrát se opravdu dobře schovávala. Přitom už by docela chtěla zápas ukončit, než začne zase bodovat Nebelvír. Začínala z toho být nervózní. Pak jí opět spatřila, třepotala se na jednom místě, kousíček od tribun. Přemýšlela, jak to udělat, aby Potter nepoznal, že si pro ni letí. Dokud míček byl na stejném místě, nenápadně obrátila koště směrem k němu a téměř stejným tempem, jakým létala doteď se za ní vydala. Když od ní byla jen pár metrů najednou nabrala šílenou rychlost a odletěla směrem k tribuně, kde jsou učitelé a také hlasatel.

Currel jí zpozoroval, jak se začala řítit a viděl i zlatý záblesk jenž se blížil přímo k němu. "A Fletcherová se řítí za zlatonkou, Jamesi tohle si nenech líbit, koukej jí to vítězství vyfouknout." Doteď si jí James jako zázrakem nevšiml, ale nyní už samozřejmě letěl jejím směrem. Jak jen toho Nebelvírského zmetka, jenž se na ní z tribuny momentálně škodolibě zubil, nenáviděla. Těsně před tím než by narazila do profesorky přeměňování i famfrpálového hlasatele si to zlatonka namířila dolů. Vytřeštěné obličeje obou se nyní změnily na úlevné.

Potter jí zase začal dohánět a Jeremy s neuvěřitelnou rychlostí komentoval každý jejich pohyb a dole, kde se doteď bojovalo o camrál se nikdo najednou ani nehnul. Ona i Potter nabrali již neskutečnou rychlost a zlatý míček jim stále unikal. James byl jen kousek za ní. Opatrně narovnala jednu nohu, a když se jí ještě víc přiblížil, otočila hlavu a vší silou kopla. Pak se hned otočila zpátky, aby zlatonku neztratila, ale hlasité " au" za ní jí napovědělo, že se trefila. Bylo jedno kam, ale hlavně, že se jí to povedlo. Profesor to ihned zapískal jako trestné střílení ve prospěch Nebelvíru. Dole se všichni konečně probrali k životu. Míče se ujal Sirius, kterému nyní nikdo nepřekážel avšak i přes to, tento míč neproměnil v gól, protože Edward provedl úžasný zákrok a v poslední chvíli míč nakopl a ten odletěl přes půl hřiště, kam už se pro něj hnal Draco.

Pottera její kopnutí nevyvedlo z míry na příliš dlouho, takže po chvilce byl opět v úrovni ocasu jejího koštěte a oba se řítily za zlatonkou, jež si s nimi hrála a různě kličkovala a v jednu vteřinu letěla dolů, zatímco v druhou zase nahoru. Oboum chytačům už se z toho motala hlava. Dav pod nimi šílel. Byly tak napjatí, že zapomněli zpívat, pouze skandovali: "Nebelvír do toho, Nebelvír do toho!"

Potter se snažil ze svého koštěte vymáčknout naprosto všechno, po nějaké době opět letěli společně na stejné úrovni. Sam se ho jednou rukou snažila odstrkovat, ale on jí to oplácel. Vzájemně se jednou rukou strkali a druhou drželi nataženou směrem k stále unikajícímu zlatému míčku. Sam ho uchopila za ruku, jíž jí odstrkoval a kousla ho velice silně do prstu, on zaskučel a ztratil na chvíli pozornost, tudíž se od ní asi na dva metry vzdálil. Ona však v plné rychlosti pokračovala za zlatonkou, jenž nyní střemhlavě letěla dolů, a vypadalo to, že se chce zavrtat do země. Obecenstvo zděšeně pištělo a povzbuzovalo Jamese, který se za Samanthou řítil s nepříčetným výrazem ve tváři. V poslední vteřině střemhlavý let vybrala. Rozzuřený černovlasý hoch však letěl o něco výš, jelikož očekával, že zlatonka pak bude stoupat opět nahoru a on se tak dostane do vedení. Ovšem nestalo se tak a zlatý míček kroužil kolem obvodu hřiště ve stejné úrovni, tak, že se Samantha špičkami nohou dotýkala trávníku

Potter tedy naštvaně slétl níž, ale ztratil tím opět čas a byl od Sam poměrně daleko. Ta už měla zlatý míček na dosah špiček prstů. Nebelvírští jí ovšem nemínily zlatonku dát jen tak. V tu chvíli jí totiž v natažené ruce vybuchla neuvěřitelná bolest a automaticky si jí přitáhla k tělu. Jeden z Nebelvírských střelců na ní vyslal potlouk a mířil opravdu přesně, jelikož její ruka to pěkně odnesla. Podle zlověstného křupnutí jí bylo jasné, že je zlomená. V rychlosti však natáhla druhou ruku. Nenechala se přemoct bolestí, která jí pulzovala v ruce. Zlatonka jí opět o kousek unikla a Potter už po ní také natahoval prsty ona se však rychle pohla kupředu a ještě než se na svém koštěti přetočila vzhůru nohama stihla jen tak tak čapnout zlatý chladivý míček do prstů levé ruky. Pak už se jen svalila na zem, ráda, že zlatonka letěla tak nízko.

Jásající spoluhráči začali slétávat k ní, ale zdravotník k ní přiběhl jako první a všechny je odehnal. Studenti na tribunách zklamaně bučeli na protest a Jeremy nadával do mikrofonu, ale Samantha tohle už nevnímala. Vyhrála, konečně dostala zlatonku, což bylo to nejdůležitější. Skóre je 300:100 pro její kolej. "Zmijozel vyhrál", řekl ještě do mikrofonu zklamaný Currel, aby splnil své hlasatelské povinnosti. Zdravotník mávnutím hůlky prověřil, jak je na tom Samanthyna ruka: "Máte ruku zlomenou na dvakrát a ne na zrovna dobrém místě slečno. Nebojte se, během několika vteřin to zpravím, ale bude to dost bolet." Samantha přikývla a zavřela oči. Bylo jí vše jedno. Teď už se nenechá ničím nerozházet. Byla šťastnější, než kdy dřív!

Když jí konečně zdravotník propustil a její ruka byla v pořádku, i když stále bolela, viděla, jak to na hřišti vypadá. Potter byl celý rudý. Řval na celý svůj tým a jen díky zásahu toho svého věrného čokla si nerozdupal koště. Samantha se při pohledu na něj začala smát, až se prohýbala. Když ji viděl, byl již zrudlý jako krocan a chtěl se na ní se zaťatými pěstmi vrhnout. Sírius s ostatními ho zadrželi, avšak vyslali k Sam velice vražedné pohledy, které slibovaly odplatu. Od tribun k nim běžel Severus, který se mírně usmíval a za ním se trousila i celá jejich kolej. Někteří členové popichovali Pottera, jenž přátelé museli velmi silně držet, i když sami měli také co dělat, aby neztratili nervy.

Samantin tým konečně zjistil, že už je v pořádku a může se s nimi radovat ze společného vítězství, takže se na svou chytačku všichni hnali jak o život. Vypadalo to, jako by jí snad chtěli pohřbít za živa, jak rychle k ní běželi. První se k ní dostal Draco a silně jí objal. Pohladil ji po vlasech a chvíli tak setrval. Severusovi v tu chvíli trochu zmizel úsměv z tváře. Blonďák jí do ucha pošeptal: "Byla jsi úžasná Sam, prostě dokonalá..." poté jí ještě líbnul na tvář.

Sam jeho chování zcela vykolejilo, ale ne že by nebylo příjemné. Určitě však bylo zapříčeněno jen tím nadšením z výhry. Pak se k ní dostal jejich kapitán. "Sam, bylas tak bombastická! Normálně tě miluju!" vydechl nadšeně a vlepil jí pusu na druhou tvář, pokračujíc: "Nešla jsi do toho ani na 300 procent, nýbrž minimálně na 500. Fakt nevím, jak se ti za tohle úžasný vítězství odměním!" Sam byla celá rozzářená. Těšily jí všechny ty pochvaly a vřelost. Edwarda poté odstrčili i ostatní, kteří se nemohli dočkat, až se s ní obejmou a pochválí jí. Pak si jí vyzvedli na ramena, odkud viděla Severuse, jenž lehce zaraženě stál na místě a zíral na dění kolem ní. Usoudila, že se asi nechtěl plést mezi tým, a tak mu alespoň s úsměvem zamávala. V doprovodu celé zmijozelské koleje jí její famfrpálová partička donesla až do společenské místnosti, kde už bylo připraveno spousta dobrot, a máslové ležáky. Celá jejich společenská místnost byla nádherně vyzdobena.

Spolužáci někde sehnali obří vlajku Zmijozelu a tu jí ovázali kolek krku jako plášť. Všichni jí a celému týmu chodili postupně gratulovat. Přišel i Křiklan, jenž se neustále zářivě usmíval a jako první šel pogratulovat své oblíbenkyni. Nakonec si s nimi připil máslovým ležákem a chvilku pozoroval oslavu. Znovu se vrátil až o půlnoci. Všichni byly pěkně rozjetí, tancovalo se na hlasitou hudbu a vymýšlely se urážky a posměšky, kterými budou nejméně týden častovat Nebelvírské.
Vedoucí jejich koleje jim přišel oznámit, že už musejí party ukončit: "Je mi líto, vážení, ale profesorka McGonaggalová si stěžovala, že děláte hluk, takže pan řiditel nakázal, abych vás zahnal na kutě. Minerva nejspíš musela poslouchat přímo tady za zdí do Zmijozelu, aby něco slyšela. Avšak to je jedno. Bude lepší, když půjdete spát."

Všichni si hned o ředitelce Nebelvíru začali šeptat nepěkné věci, ale pomalu odcházeli do svých ložnic. Sam najednou zahlédla Severuse, kterého neviděla celý večer. Když si tak na to vzpomněla, došlo jí, že vlastně nikomu negratuloval a přitom na hřišti evidentně chtěl. Šla se s ním tedy alespoň pozdravit, než odejde do chlapeckých ložnic. "Ahoj Seve", přešla k němu a on se na ni překvapeně otočil. "Ahoj", odpověděl, vyčkávajíc. "Co jsi celý den dělal? Pořádně jsem tě ani neviděla a dokonce jsi nebyl ani mezi gratulanty", řekla mírně zklamaným hlasem, ale přes to se usmívala. "Eh, nechtěl jsem se plést", řekl vyhýbavě . "Ty? Jak tě něco takového vůbec mohlo napadnout?" zasmála se překvapeně brunetka. V tom přišel Draco a vzal jí přátelsky kolem ramen se slovy: "Tak co, Sam? Škoda, že oslavy už končí, že?" Oslovená s zářivým úsměvem otočila tvář na Draca: "Jo, slavila bych dál. No, nevadí." Pak se otočila zpět na Severuse, aby se s ním rozloučila, avšak ten už tam nebyl. 'Asi prostě nechtěl čekat', pokrčila nad tím v duchu rameny a po rozloučení s blonďatým chlapcem šla do dívčích ložnic.

"Ach jo holky, se nudím", posteskla si Kate z jejich ložnice, když Sam vešla, dodávajíc: "Nechce někdo ostříhat nebo tak něco? Nejsem totiž ještě unavená..." Kate Rillsová byla známá svou zaměřeností na módu, ale především na vlasy, které uměla úžasně ostříhat a pomocí kouzel i nabarvit. Minulý rok tak Samanthe udělala fialový melír, jenž už jí však přestával bavit, takže by se dnes mohla svěřit do jejích rukou. Chtěla nějakou změnu. "No já bych něco nového uvítala", řekla, načež jí Katherin hned nahnala do židle před zrcadlem. "Tak co to bude", optala se kadeřnice s nadšením. "Už mě nebaví ty proužky. Potřebovala bych nějakou barvu a asi něco udělat s konečky. Naposledy jsi mě stříhala ty", vysvětlila zákaznice. "Hm, tak to už je pěkná doba", zasmála se Kate a zeptala se jí jakou barvu by si představovala. "No já ti nevím... Napadl mě mahagon či prostě něco do červena, avšak spíš se přikloním k černé", rozhodla se nakonec Semi. "Super výběr! Díky černé totiž mnohem víc vyniknou tvé modré oči", souhlasila zdejší kadeřnice již s hůlkou v ruce. Pak už se dala s nadšením do práce. Díky kouzlům jí to netrvalo ani půl hodiny. Obě pak byly spokojené. Samanthe se její malá proměna velice líbila, tudíž Katherině poděkovala.

Ostatní děvčata, která si to nenechala ujít a celý proces pozorovala, jí to chválila a nakonec si do židle sedla i Amanda, jenž zatoužila po nějakém melíru. Fletcherová si dala po náročném zápase dlouhou osvěžující sprchu a pak zalezla do peřin. Některé holky se ještě také myly, a pak hned zalezly. Sam usnula, avšak pak se náhle probudila do ztemnělé ložnice, v které bylo slyšet jen oddechování. Když se podívala na budík, zjistila, že spala jen něco přes půl hodiny. Další půl hodinu se neúspěšně pokoušela znovu usnout a převalovala se otráveně ze strany na stranu. Nechápala, proč po tak těžkém famfrpálovém utkání není vůbec unavená. Nakonec se rezignovaně zvedla, vzala si ze stolku knížku a vydala se do společenské místnosti. Ta byla tmavá až na hořící oheň v krbu. Ten jí však udivil. Po půlnoci skřítci již oheň neudržují. Přešla k černé pohovce a s leknutím zjistila, že je obsazená. Zprvu jí s hrůzou napadl Lucius, poté naštěstí v chlapci poznala Draca, jež byl zahleděný do plamenů.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Claire Claire | Web | 5. března 2011 v 13:20 | Reagovat

další část :-) tak to si ji musím přečíst

2 Claire Claire | Web | 5. března 2011 v 13:25 | Reagovat

to byla jen náhoda :-)

3 Janka Janka | Web | 5. března 2011 v 14:21 | Reagovat

skvělé pokračování :-)

4 eli&latri eli&latri | Web | 5. března 2011 v 22:29 | Reagovat

téda další super části (tu minulou sme si přečetla až tedkon...) :D tkže se opět moc vepodly!!!
tak trochu sem aj čekala že zmijozel vyhraje když to má na starosti míša ale je to dobře!!! ten zápas byl napínavej jak kšandy :-D
jinak teď je otázka jeslti je to draco a nebo spíš tom...možný bych to aj tipla na toma...no každopádně doufám,ž e máte ještě části v záloze a tak přidáte alší část co nejdřív!!! 8-) už se těšim :-D

5 anetworld anetworld | 6. března 2011 v 14:45 | Reagovat

mrkni se plsky na můj blog.. ten tvůj je famozní ;-) http://anetworld.blog.cz/

6 Waf Waf | Web | 7. března 2011 v 19:23 | Reagovat

Páni, skvělá kapča :-D To vítězství jim fakt přeju :D Heh, šeptali si o McGonnagalový "nepěkný věci"... :-D To je moc hezky řečený :D

7 Waf Waf | Web | 7. března 2011 v 19:25 | Reagovat

A mimochodem, máš u mě to drabble ;) sice dost opožděně, ale doufám, že jsem to aspoň moc nezkonila :D

8 Verky Verky | Web | 8. března 2011 v 10:24 | Reagovat

skvělé :-) pobavilo mě to, jak Sam kousla Jamese do prstu :D to by byla povedené scénka :D
akorát si nedovedu představit, jak Minerva špízluje a poslouvhá před zmijozelskou kolejí :D ale proč ne :D :D
jsem zvědavá co bude dál mezi tě dvěma, jestli teda něco bude :D je to napínavý :-D

9 Radusch - ♥Your Affik♥ Radusch - ♥Your Affik♥ | Web | 8. března 2011 v 15:50 | Reagovat

opravdu napínavě ukončené a jako vždy skvělý děj, mohlo mě napadnout že nakonec zmijozel vyhraje, jsem spíš nebelvírská ale co, vždyť se to tam točí okolo zmijozelských studentů tak proč ne :D super jako vždy ;-)  ;-)

10 Emily Emily | Web | 11. března 2011 v 8:01 | Reagovat

Ahoj, už jsem povídku komentovala na stránkách http://snapeova.blog.cz, ale jelikož jsem se nějak proklikala sem, neodolám a chválím. Skvělá povídka, jen tak dále! :-)

11 Střelenka Lenka Střelenka Lenka | Web | 14. března 2011 v 16:21 | Reagovat

Ahoj,nemáš zájem mi dělat spoluadminku/na? Můj blog je o HP a potřebuji pomoc. Jestli máš zájem,tak napiš na e-mail strelenka-lenka@seznam.cz a domluvíme se na podrobnostech. Myslím to vážně,a prosím,aby sis z toho nedělal/a srandu. Děkuji a omlouvám se za reklamu.

12 Casion twoje SBééééčko!!! Casion twoje SBééééčko!!! | Web | 18. března 2011 v 18:57 | Reagovat

ahoj! sorráč, že otrawujem, ale potrebowala by som hlássok do súťaže...
http://harrypotterfilm.blog.cz/1103/1-kolo-ncphp
pre č. 2 Severusa Snapea...
diky moc ak chceš oplatiť napíš mi na blog :-)  :-)  :-)
Casion

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama