Potterworld.blog.cz je i na facebooku. Připojte se zde a buďte informováni hned, jak přidám novou povídku :)
Připojte se do literární skupiny Fanfiction a vlastní literární tvorba (CZ/SK) na Facebooku, kterou jsem založila 22. září 2012.

DH: Ředitelka základní školy zkazila dětem zážitek!

2. listopadu 2010 v 15:15 | ♥♥Veronika♥♥ |  Books
Carolyn Banfield, ředitelka základní školy St. John´s Church of England v Midsomer Norton, Somerset, se rozhodla s dětmi na konci školního roku rozloučit zvláštním způsobem - na shromáždění, kterého se zúčastnilo kolem 400 žáků, přečetla poslední stránku z knihy Harry Potter and the Deathly Hallows!
Někteří žáci byli tak zoufalí, aby nezaslechli, co se jejich hrdinům v knize přihodí, že si rukama zakryli uši. Mnoho dětí ze St. John´s si totiž ještě knihu, která se začala prodávat před 10 dny, nestačilo zakoupit.
Jeden 11letý fanoušek řekl: "Zacpal jsem si uši a měl zavřené oči, protože jsem nechtěl nic vědět."

Škola se hájí tím, že úryvek byl vybraný tak, aby neprozradil hlavní zápletku knihy. Mluvčí školy řekla: "Škola pořádala toto shromáždění, aby se rozloučila s dětmi a zaměstnanci školy, kteří ze St. John´s odcházeli.
Při té příležitosti se nahlas četla pasáž z nové knihy o Harry Potterovi. Tento úryvek byl pečlivě vybrán, aby vystihl téma loučení. Škola si myslela, že tímto čtením dětem zážitek a radost z knihy a její zápletky nijak nezkazí.
Mnoho dětí i personálu školy jsou fanoušky Harryho Pottera a my jsme použili text z knihy jako ukázku toho, jaká nejistota může doprovázet nové začátky."

Ale toto čtení odsoudila National Confederation of Parent Teacher Associations. Mluvčí Margaret Morrissey řekla: "Je k neuvěření, jak se mohl někdo vůbec opovážit něco takového udělat. Zkazil tím knihu tolika dětem.
Je úžasné, jak Harry Potter nadchl spoustu dětí, aby si vzali knížky a četly.
Jakýkoli motiv pro tento krok je proto nepochopitelný. Děti by raději strávily prázdniny čtením, než aby byly znuděné a otrávené. Je opravdu těžké pochopit, že tohle někdo mohl udělat, navíc učitelé základní školy!"

***
ZDROJ: potterharry.net
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aduska Aduska | 2. listopadu 2010 v 15:19 | Reagovat

Kráva :D  A jasně že doplňuju...blíží se premiéra ne :D

2 *Lady*Waterfallie* *Lady*Waterfallie* | Web | 3. listopadu 2010 v 21:21 | Reagovat

Taky by neškodilo občas zamyslet se :-? Ach jo,proč si to ty lidi vůbec neuvědomujou... :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama