Potterworld.blog.cz je i na facebooku. Připojte se zde a buďte informováni hned, jak přidám novou povídku :)
Připojte se do literární skupiny Fanfiction a vlastní literární tvorba (CZ/SK) na Facebooku, kterou jsem založila 22. září 2012.

Listopad 2010

22.11. 2010 - 28.11. 2010

30. listopadu 2010 v 19:35 | ♥♥Veronika♥♥ |  Attendance
Pondeli: 55
Utery: 62
Streda: 42
Ctvrtek: 42
Patek: 41
Sobota: 53
Nedele: 64

Celkem: 359

Woow, stále úžasná návštěvnost, i když nižší. Možná to bude tím, že mám rozbitý notebook, takže tu moc často nejsem. Až se mi zas rozjede na plno, pokusím se to napravit. Každopádně moc děkuji.

Víme kdy Hermiona políbí Rona?

30. listopadu 2010 v 15:32 | ♥♥Veronika♥♥
Pamatujete se ještě na to, jak se v červnu natáčela scéna, při níž Hermiona políbí Rona? Tak přesně o této části filmu Harry Potter a Relikvie Smrti II. pronikly na světlo světa nejnovější podrobnější informace!

Údajně spolehlivý zdroj totiž prozradil, kde a za jakých okolností padla tato téměř již legendární pusa. Musíme vás také upozornit, že pokud je tato informace skutečně pravdivá, tak jde o celkem velký SPOILER, který prozrazuje celkem zajímavou část posledního filmu. Přizpůsobte tomu svoji zvědavost

! POZOR SPOILER!

*Více v článku*

Herci o sedmém Potter filmu na Twitter.com

30. listopadu 2010 v 12:22 | ♥♥Veronika♥♥
Uživatelé Twitter účtů si mohli všimnout několik aktuálních týkajících se dvoudílného filmu Harry Potter a Relikvie Smrti.

První je opětovné potvrzení herce Warwicka Davis, že v relikviích smrti si zahraje dvojroli: Již tradičně ztvární profesora kouelných formulí Kratiknota a současně jej zamaskování uvidíme i jako skřítka Griphooka. Davis také poznamenal, že v uplynulých dnech navštívil filmová studia Leavesden, kde pravděpodobně natáčel interiérové scény v lasturovém domku. Právě tyto scény měly být natočeny v uplynulých dnech.

Druhou aktualizaci poskytl Oliver Phelps, který hraje George Weasleyho. Ten avizuje, že je zřejmě prvním hercem ve Velké Británii, který používá nové VFX MOVA technologie pro detailní zachycení obličeje. Tato technologie se má využít především ve scéně se sedmi Potterů. Objevily se domněnky, že bude použita při záběru, kdy George jako jeden z Potterův přijde o ucho.

Hlasujte, prosím pro Potterworld!

29. listopadu 2010 v 17:56 | ♥♥Veronika♥♥ |  Information from me to you
Dobrý večer!

Málem jsem vám zapoměla opět ohlásit, že jsm postoupila do třetího kola soutěže o nejlepší blog. Moc vám děkuji za vaše minulé hlasy a byla bych ráda kdybyste hlasovali i v tomto kole. Předem mockrát děkuji

Ráda oplatím :)

Hlasovat můžete ZDE!

DH: Dva smrtijedi obsazeni

29. listopadu 2010 v 15:17 | ♥♥Veronika♥♥
Herci Paul Khanna a Jon Campling byli obsazeni do rolí 2 smrtijedů v závěrečných dvou dílech Relikvií smrti. Zatím však není známo, koho konkrétně si zahrají.

M00088899-0104.jpg (36 KB) M00019305-0101.jpg (43 KB)


Reportáž ze studií Leavesden od fanoušků!

29. listopadu 2010 v 12:15 | ♥♥Veronika♥♥
Dva velcí fanoušci Harryho Pottera, Chris a Maria, měli to štěstí, že mohli navštívit studia Leavesden, kde se v současnosti natáčejí scény pro Relikvie Smrti. Během návštěvy studií si prohlédli staré i nové scény, na nichž se natáčeli, zda bude natáčet a dozvěděli se několik novinek z připravovaných potterovek.

Jejich reportáž si můžete přečíst (v angličtině) ZDE v pokračování najdete přehled nejdůležitějších / nejzajímavějších informací. Pokud by vám to náhodou nebylo jasné z témata, tak upozorňuji, že pokračování článku je plné spoilerů!

1.část HP7 mezi 10.nejočekávanějšíi filmy r. 2010!

28. listopadu 2010 v 15:11 | ♥♥Veronika♥♥
Podle filmového žebříčku, který byl sestaven na internetovém filmovém portálu IMDb, je první díl Relikvií Smrti, sedmý film ze série druhým najočekávanějším v roce 2010. Fanoušci jsou prý už nažhavený na shlédnuti první poloviny poslední části magické Potter ságy.

Žebříček deseti nejočekávanějších filmů v roce 2010

10. The Book of Eli (kde hrají Michael Gambon a Gary Oldman)
9. Remember Me (kde hraje Robert Pattinson)
8. Prince of Persia: The Sands of Time
7. The Green Hornet
6. The Expendables
5. A Nightmare on Elm Street
4. The Last Airbender
3. Iron Man 2
2. Harry Potter and the Deathly Hallows Part I
1. Alice in Wonderland
(kde hraje Helena-Bonham Carter, Alan Rickman a Timothy Spall)

Jamie Waylett a Joshua Herdman se nevrátí do HP7!

28. listopadu 2010 v 12:03 | ♥♥Veronika♥♥
Obdrželi jsme zprávu od účastníka Muggle Mayhem,které se konalo tento víkend v Northhampton,že herec Jamie Waylett,kterého známe v roli Vincenta Grabbeho,se nevrátí v této roli do poslední Potterovky v názvem Relikvie smrti.

Potvrdil to jeho "herecký kumpán" Joshua Herdman,který ještě na závěr dodal,že ani on se v roli Gregoryho Goyla do sedmičky nevrátí.

Nevím, jak vy, ale já jsem dosti zmatená, před nedávnem jsem četla opak u jednoh z této dvojce...

Více o připravovaném natáčení do HP7!

27. listopadu 2010 v 12:52 | ♥♥Veronika♥♥
Několik zahraničních stránek přinesly novinky týkající se natáčení obou částí Relikvií Smrti.
Níže se dočtete o scénách s Billem Nighym (Rufus Scrimgeour), o Doupěti, o přípravách na svatbu a o Robbiem Coltraneovi.
*Více v článku*

Další novinky o natáčení do HP7!

26. listopadu 2010 v 15:47 | ♥♥Veronika♥♥
Přestože se k nám v tomto období ještě nedostává mnoho informací o sedmé a osmé filmové úprav Harryho Pottera a Relikvií smrti, dnes vám přinášíme několik novinek o scénách, které byly natočené v uplynulých dnech i o těch, které čekají herců začátkem tohoto měsíce. Známe také datum, kdy padne první klapka dlouho očekávané scény svatby v Doupěti.

Svou scénu do připravovaného dvojfilmu již natočila Michelle Farley, která hraje matku Hermiony. Jde o scénu, v níž Hermiona začaruje svých rodičů, aby je uchránila před Voldemortem. Ti následně utíkají z domu. Na rozdíl od knihy, kde jsou rodiče Hermiony jen zmíněny, jejich uvidíme i na vlastní oči (při útěku do Austrálie).

*Pokračování v celém článku*

David Heyman: Interview o Relikviích smrti

26. listopadu 2010 v 12:42 | ♥♥Veronika♥♥
SnitchSeeker dostal šanci udělat interview s producentem Davidem Heymanem o Harrym Potterovi a Relikviích smrti. Přišla řeč na polibek Ruperta a Emmy, mladého Brumbála, Dolores Umbridgeovou a další.

Přeložené interview si můžete přečíst v článku. Pozor .....spoilery!

DH: Nový herec!

25. listopadu 2010 v 15:32 | ♥♥Veronika♥♥
Podle nejnovějších potvrzených informací se herecké obsazení dvoudílného filmu Harry Potter a Relikvie smrti rozšíří o další novou tvář.

Je jí Chase Armitage, který se kromě herectví věnuje i práci v oblasti filmového střihu, režie a bojových umění. Chase přiznal, že patří k těm hercům, kteří dosud neviděli žádnou z dosavadních filmových částí dobrodružství Harryho Pottera. Po obsazení však zvažuje, že si jejich dodatečně podívá.

Potvrdil také, že si zahraje jednoho ze čtyř lapáků, kteří budou v posledních filmech doprovázet Fenrira Greybacka. Podle knižní předlohy budou mít prsty i v zatčení hlavního tria av jeho přivedení do vězení u Malfoyovům. Své scény začne natáčet už příští týden. Připomínáme také, že Chase je již druhým potvrzeným lapačem. Prvníh byl představen už v březnu, je jím Nick Moran.

Rod Hunt si zopakuje Rowla i v HP7

25. listopadu 2010 v 12:53 | ♥♥Veronika♥♥
Herec Rod Hunt, kterého již brzy budeme mít možnost vidět jako velkého blonďavého smrtijeda Thorfinna Rowla v HP6 , si zopakuje natáčení i v Relikviích Smrti.

Kromě finální bitvy o Bradavice na konci příběhu je podle knižní předlohy zahrnut i ve scéně, kde si budou Harry, Ron a Hermiona hledat skrýš v Londýně, hned po útěku ze svatby Billa a Fleur. Rovněž vystupuje v Harryho reálném snu, kde ho Voldemort mučí za nesplnění příkazů.

Další nový herec pro HP7?

24. listopadu 2010 v 15:48 | ♥♥Veronika♥♥
Portál Javno.com dnes informoval o obsazení nového herce do filmu Harry Potter a Relikvie smrti. Má jím být chorvatský herec Radě Serbedzija, který se nechal slyšet, že v připravované Potterovke ztvární menší, ale za to důležitou postavu. Své scény má začít natáčet v listopadu. Jakou menší a důležitou postavu ztvární zdroje neuvádějí, ale začínají se objevovat spekulace o možném dospělém GRINDELWALDOVI. Radě si pro zajímavost zahral v blokbasteroch jako Batman začíná a Mission: Impossible II.
***
zdroj: priori-incantatem.sk - ÚPRAVA

Sian Thomas v HP7!

24. listopadu 2010 v 12:26 | ♥♥Veronika♥♥
Anglická herečka Sian Thomas, která ve Fénixově řádu stvárnila vedoucí Oddělení pro prosazování kouzelnického práva, Amélii Bonecovou, potvrdila svůj návrat do Relikvií smrti. Ve filmu ji uvidíme na pár vteřin, vlastně jen na pohyblivé fotke: "Jsem tam jen na malý okamžik. Mluvím na obálce Denního věštce pod titulkem Amelia Bonesová loni zavražděna. Harry, Ron a Hermiona uvidí tento titulek, když přijdou na Ministerstvo kouzel. "

Nátáčení ve Walesu skončilo

23. listopadu 2010 v 18:40 | ♥♥Veronika♥♥
Týden natáčení scén k Lasturovému domečku do filmu Harry Potter a Relikvie smrti je úspěšně za námi. Podle dostupných informací, hlavní část natáčení s herci úspěšně skončila a většina filmového štábu se vrací do studii Leavesden.

Zajímavým a nezpochybnitelným faktem tohoto natáčecího týdne je fakt, že se ve scénách v Lasturovém domečku vůbec neukázala herečka Clémence Poésy, což přispívá k nesčetným otazníkům o její účasti jako Fleur Delacourové-Weasleyové v posledním dvoudílném filmu.

Daniel touží po tetování!

23. listopadu 2010 v 17:13 | ♥♥Veronika♥♥
Daniel Radcliffe je rád, že už má za sebou natáčení Harryho Pottera. Konečně se může nechat tetovat, o čemž sní řadu let.
Rozhodně prý ale nedovolí nikomu, aby mu do kůže inkoustem zvěčnil motiv týkající se právě jeho zatím nejslavnější role. Věčně s ní totiž bude muset žít i tak.
*Více se dočtete v celém článku*

15.11. 2010 - 21.11. 2010

23. listopadu 2010 v 13:18 | ♥♥Veronika♥♥ |  Attendance
Pondeli: 47
Utery: 65
Streda: 57
Ctvrtek: 57
Patek: 64
Sobota: 80
Nedele: 88

Celkem: 458


Celková návštěvnost je suprová, ale ten víkend je nejlepší. Nevím zda je to tím, že jsem se opět odvážila zveřejnit něco ze své tvorby, nebo či za tento mega vzrůst může samotný víkend a Harry potter a relikvie smrti v kinech, ale každopádně moc děkuji.

Herecké obsazení do sedmé Potterovky!

23. listopadu 2010 v 12:18 | ♥♥Veronika♥♥
Herecké obsazení závěrečného filmu Harry Potter a Relikvie smrti za poslední hodiny přibyly dvě nové tváře:

První můžeme klidně nazvat staro-novou. Účast v posledních filmech potvrdil herec John Hurt, který si po osmi letech opět zahraje výrobce hůlek, pana Ollivandera. V posledním filmu se stává velmi důležitým pro obě strany čarodejnické veřejnosti. "Ano, přijde to tento rok," řekl John na téma natáčení HP7 před premiérou svého nejnovějšího filmu Englishman.

Druhou - zcela novou tváří v Potterovkách - bude herečka Jeanne Gold. V Relikviích smrti I. ji uvidíme jako mudlovskou číšnicí v londýnské kavárně, do níž se hlavní trio uchýlí po náhlém odchodu ze svatby Billa s Fleur a v níž hlavních hrdinů napadnou smrtijedi. Před touto scénou ve filmu uvidíme běh Harryho, Hermiony a Rona po londýnských uličkách, který se natáčel minulý týden.

V pokračování vám je úplný seznam postav ,kteří potvrdili svou účast v Relikviích smrti I. a II.

Opět další nový herec v HP7!

22. listopadu 2010 v 12:10 | ♥♥Veronika♥♥
Dalším novým hercem, kterého uvidíme ve zfilmovaných Relikviích smrti je Pete Perry. V závěrečném filmu dostal malou vedlejší roli. Na jeho oficiální stránce se píše: "Není tomu tak dávno, co Pete cestoval do Leavesden Studios, aby se zúčastnil 18 hodinovém natáčení filmu Harry Potter a Relikvie smrti."

Ačkoli nevíme, koho přesně ve filmu ztvárnil, k dispozici máme jeho fotku ve filmovém kostýmu. .
Koho by si mohl podle vás zahrát?
***
zdroj: priori-incatatem.sk - ÚPRAVA