Potterworld.blog.cz je i na facebooku. Připojte se zde a buďte informováni hned, jak přidám novou povídku :)
Připojte se do literární skupiny Fanfiction a vlastní literární tvorba (CZ/SK) na Facebooku, kterou jsem založila 22. září 2012.

Mají Bradavice problémy s alkoholem?

30. října 2010 v 12:48 | ♥♥Veronika♥♥
Tara Parker-Popová z novin New York Times napsala článek, jehož hlavním tématem je hledání odpovědi na otázku "Mají Bradavice problémy s alkoholem?" - A to právě v souvislosti s tím, co považuje za pití ve filmu Harry Potter a Princ Dvojí Krve.

Článek začíná konstatováním, že mnoho rodičů bude pravděpodobně překvapeno, jakou hvězdnou roli získal v nové potterovce alkohol. V jedné scéně za druhou můžeme vidět mladé čaroděje i jejich dospělých učitelů jak se nalévají různými druhy alkoholických nápojů na uklidnění nervů, posílení odvahy a utišení bohužel.

*Čtěte dále v pokračování článku*


Autorka pokračuje:
Pití jsme mohli vidět i v předchozích potterovkách, ale tento díl to vynesl na novou úroveň. V jedné scéně si Harry, Ron a Hermiona objednají v krčmě máslový ležák Přestože nikdy nebylo zcela jasné, zda je ležák alkoholický, zdá se, že má vliv na normální rezervovanou Hermionu, která je v náladičce a hodí ruce kolem chlapců.


Jak matku desetiletého dítěte mě zarazilo reakce mladých lidí v kině. Chechtali se na Hermionin přblblý úšklebek a později se smáli, když Hagrid pod vlivem alkoholu upadl do bezvědomí. I když si nemyslím, že moje dcera zcela pochopila, o co jde, přemýšlela jsem, jak budou reagovat jiní rodiče, vychovatelé a odborníci na závislosti.

Liz Perleová, matka dvou chlapců v teen věku a šéfredaktorka Common Sense Media (Média zdravého rozumu), které recenzuje knížky, filmy a webové stránky zaměřené na dětskou cílovou skupinu, řekla, že byla znepokojena tolika scénami zobrazujúcimi alkohol, protože by mohly posloužit jako příklad hodný následování. "Hermiona je poměrně upnutá mladá dáma, ale jistá dávka jetelového piva ji osvobodí," řekla. "Odkaz, který to zanechává, je ten, že alkohol ti dodá tekutou odvahu na to, aby si objala chlapece, který se ti líbí, když se toho obávat."
...
Obecenstvo mimo Spojených států může na tyto opilecké scény reagovat odlišně.
V Anglii je věková hranice legální konzumace alkoholu 21 let, ale už 16 let si mohou objednat alkohol k jídlu. (Ačkoliv i podle tohoto pravidla by teenager ve filmu porušovali zákon - během scény v krčmě se nepodáválo žádné jídlo.)

Reakce Warner Bros.?
Scény s alkoholem jsou otevřené pro různé interpretace. Jedním z našich hlavních cílů při přenášení Harryho Pottera na filmové plátno je zůstat co nejvěrnější literární předloze tak, jak ji vytvořila JK Rowlingová, uvedla společnost v e-mailovém odkazu s poznámkou, že na čarodejnícky svět by neměl používat stejné normy jako na skutečný.

Reakce JKR?
Její mluvčí oznámil, že JKR momentálně není k dispozici na to, aby poskytla komentář.

***
zdroj: priori-incantatem.sk - ÚPRAVA
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama