Potterworld.blog.cz je i na facebooku. Připojte se zde a buďte informováni hned, jak přidám novou povídku :)
Připojte se do literární skupiny Fanfiction a vlastní literární tvorba (CZ/SK) na Facebooku, kterou jsem založila 22. září 2012.

Reportáž z natáčení Prince dvojí krve!

23. září 2010 v 20:46 | ♥♥Veronika♥♥
Člen Leaky Lounge měl to štěstí, že byl pozván na natáčení Harryho Pottera a Prince dvojí krve. Se svými zážitky se podělil i s ostatními fanoušky, částečný překlad najdete v pokračování článku.
Během této návštěvy se setkal s Danem, Tomem Feltonem, Matthew Lewisem (Nevile), Rupertem, Jamesem a Oliverem Phelpsovými a Evannou Lynch (Lenka Láskorádová).

Pokud máte zájem vědět co se dělo při návštěvě tak čtěte dále v článku

Kdokoli jiný se musel pořádně zapotit! Během jízdy minibusem po Leavesdenských studií jsme viděli dva Záchranné autobusy, řídit se ale dá jen jeden z nich. Byly zde nahromaděné všechny náležitosti z Raddleova hřbitova a vlakové koleje položené na trávě, kde se natáčely scény s Bradavickým expresem. Obvykle se natáčí tyto scény jinde, ale nyní to bylo rozmontováno a znovu sestaveno tady. V okolí kantýny se rozléhají velké travnaté plochy a jak jsme se dozvěděli, herci zde rádi ve volném čase hrají golf nebo fotbal.

Prohlídka potvrzuje, kterých scén se ve filmu dočkáme a v jakém kontextu:

Ukázali nám bradavické brány; jsou v malém shluku stromů, vrcholy mají odříznuté a po obou stranách jsou modrá plátna (modrá místo zelených - to kvůli stromům a trávě). Hroty na branách jsou ze zdravotních a bezpečnostních důvodu vytvořeny z gumy. Na horních koncích sloupů bran jsou vyřezávaní obrovští ptáci. Také nám sdělili, že GCI bude přidáno později spolu s Bradavickým hradem na jedné straně a stromy pak budou počítačově namnoženy a utvoří Zapovězený les.

Hagridova bouda byla kus cesty; byla spálená a dokonce jsme viděli dýňový záhonek, ačkoli žádné dýně tam nerostly. Hořící boudu natáčela spousta kamer (nepamatuji se kolik, ačkoli nám to řekli), jelikož filmaři měli jedinou možnost, kdy ji v plamenech nafilmovat. Všude okolo byla spousta maskovacích sítí. To z toho důvodu, že okolní obyvatelé si stěžovali, že se světlo na ně odráželo a to je pořádně rozčilovalo.

Viděl jsem i Doupě - zvenku i zevnitř; venkovní prostory shořely během útoku Smrtijedů. Uvnitř Doupěte to bylo úžasné, vše do nejmenších detailů. Vyšplhal jsem se po schodech do Ronova pokoje, ložnice zde nejsou, ale na chodbách dveře ano - s obrázky a ornamenty. Na jedněch z těch dveří byl obrázek houby.
Dole byly dvoje hodiny, jedny se jmény všech členů rodiny a nůžkami místo ručiček, druhé byly menší a s úkoly, které je nutné udělat. Dokonce se na poličce s knihami nacházely i pohlednice Ronovi, vlaštovky (nebo prostě dopisy vypadající jako papírová letadla), kouzelnické noviny na kávovém stolku a zarámované dětské kresby magických stvůr, které visely na zdi. Pán, co nás prováděl, říkal, že tyto prostory byly na vybudování nejtěžší, jelikož nic nebylo rovné nebo pravidelné.

Vešli jsme do Velké síně, byla opravdu obrovská. Stále zde ze stropů visí dráty, které v prvním filmu držely svíčky, nyní je používají jako orientační body. Stoly jsou dubové a lavičky byly pro deset lidí. Na všech bočních stěnách jsou skryté dveře, aby se tak urychlil příchod a odchod velkého množství komparsistů a herců. Fotili jsme si prostory z místa před učitelským stolem. Stoly byly pokryté cereáliemi (Pixie Puffs a další byla variace na Cheerios) a zlatými talíři a poháry. Okna jsou vyrobena z cukrového skla a očividně to zabere týden, než se všechna umyjí. Plánovalo se, že by se v tomto filmu nechala vyrazit, ale nakonec se od toho upustilo. Nepoužívají žádné skutečné jídlo, ačkoli můžeme vidět členy štábu jíst. Dokonce i to máslo bylo falešné.

Nebelvírská společenská místnost byla poměrně malá. Stále je to ta samá, která se používala i v minulých filmech. Jak vcházíte do dveří (vchod nehlídá žádný portrét), po pravé straně jsou věšáky s nebelvírskými plášti, batohy a visela tu i něčí kravata. Rámy obrazů jsou vyplněné zeleným plátnem a všechen nábytek je z aukcí. Předtím si nábytek půjčovali, ale jak se používal tolik let, koupili si nakonec vlastní. Všechny židle jsou pěkně opotřebované a trochu chatrné! Nalevo v okenním výklenku je plácek s různými sedačkami a židlemi, krb, přes který spolu Harry a Sirius mluvili, je vpravo. Přímo naproti je schodiště vedoucí do chlapeckých ložnic. Točí se nahoru doleva, ale vpravo bylo pár schodů, které ovšem nevedly nikam. Nahoře na schodišti je malá "hala", ze které můžete přes zábradlí shlédnout dolů do společenské místnosti. V ložnici byly všechny postele rozříznuty v polovině a prodlouženy, jak se natáčely další a další filmy a herci rostli, až jim byly postele malé. Závěsy u postelí jsou sametové a jsou potištěné hvězdami. Postele jsou zlatě pomalovány četnými románskými vzory, což pěkně koresponduje s malbami na nočních stolcích. Na stolcích jsou různé drobnosti a pod každou postelí je ten správný kufr, až na Harryho, jehož kufr byl v Doupěti. Deanovo povlečení bylo ve stylu West Ham.


V den, kdy se fanoušek dostal na natáčení, se filmovaly scény ve Fredově a Georgeově krámu - Kratochvilné kouzelnické kejkle.

Procházeli jsme Příčnou ulicí. Krámek Ollivanderových byl zničen, všechna okna vysklena a na padrť. Obchody měly kompletní vnitřní vybavení, v případě, že by kamera náhodou zachytila i záblesk vnitřku. V Prvotřídních potřebách pro famrfpál byla výstavka uniforem na figurínách a zásuvky plné oblečení. Na policích podél zdí ve zmrzlinářství Floreana Fortescuea byly vystaveny falešné zmrzlinové poháry. V Krucáncích a kaňourech byla u dveří nahromaděna kupa knih, další byly vyskládány v policích. A ty velké knihy ve výloze jsou ve skutečnosti přebalené telefonní seznamy Watfordu!

Weasleyovic Kratochvilné kouzelnické kejkle jsou v zářivé oranžové barvě a mají zakřivené vchodové dveře. Bylo to nejúžasnější místo. Jakoby se sen, co jste snili jako děti, stal skutečností. Stály zde boxy se sušenkami, dávivé dortíčky a další cukrovinky až ke stropu. Uprostřed stoupaly až do třetího patra schody. Detaily byly skvělé; zkroucené police se zbožím všech tvarů a zářivých barev. Opravdu to bralo dech. Na konci prohlídky jsme byli svědky jedné scény, která se tu filmovala. Viděli jsme Freda a George, jak mluví s Ronem, který se jich ptá, kolik si účtují za položku. Oni mu odpovědí, že 5 galeonů, načež Ron reaguje: "Ale já jsem váš bratr!" A dvojčata: "10 galeonů."
Záběr se natáčel osmkrát a bylo mi řečeno, že pouhé dvě minuty filmu byly ten den dokončeny.

Prohlédli jsme si i Obrtlou ulici, ale světla nesvítila, takže byla ozářena pochodněmi. Rozplývací skříň stála uprostřed, vyrobená z tmavého dřeva a s nakloněnou střechou. Taky zde byla spousta lebek a hrůzně vypadajících předmětů - v nedostatku světla se jevily ještě hrůzostrašněji. Na zdech byly vylepeny plakáty, které vyzývali k dopadení Bellatrix a Carrows.
.

Také se fanoušek zmiňuje o scéně Sectusempra s Dracem Malfoyem v koupelně.

Nemohli jsme se dostat do umývárny Ufňukané Uršuly, protože byla zamčená. Minulý týden zde natáčeli scénu se Sectusempra. Řekli nám, že Tom musel ležet ve falešné krvi a vodě několik hodin! Na sobě měl protetický hrudník, ze kterého se pumpovala falešná krev a pro každý nový záběr se musel Tom umýt a usušit si vlasy, než mohl znovu na plac. Koluje zde pár obrázků, kde Tom leží v kaluži krve a vypadá jako mrtvý; velmi strašidelné pro jeho přátele.
***
Zdroj: Potterharry.net
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Radusch - ♥Your Affík♥ Radusch - ♥Your Affík♥ | Web | 24. září 2010 v 17:26 | Reagovat

zajímavé :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama