Potterworld.blog.cz je i na facebooku. Připojte se zde a buďte informováni hned, jak přidám novou povídku :)
Připojte se do literární skupiny Fanfiction a vlastní literární tvorba (CZ/SK) na Facebooku, kterou jsem založila 22. září 2012.

7. Strážní andělé a Lucifer - část první

28. srpna 2010 v 12:43 | Snapeova |  Oheň, led a růže
 "Tak co, kde máš tu svou kámošku?"
 "Proč jsi tu couru zachránila?"
 "Jsem tak rád, že tě nemusím zabít."
***Když Samantha kráčela chodbami, najednou si říkala, že by byla radši, kdyby jí Poppy dnes ještě nepustila. Obávala se, co jí čeká, ale oddalovat toto setkání se svou partou zas nechtěla. Bylo by to horší, než lepší. Dřív nebo později stejně bude muset čelit jejich rozhořčeným řečem a obviněním. Nevěděla pořádně, co na ní mají připraveno či jak moc je její počínání rozčílilo.

V duchu doufala, že si je zas usmíří, avšak věděla, že to lehké nebude, když nevěřily tomu, co jim řekl Severus a Draco. Šla nejpomaleji, jak jen to šlo a přála si, aby se mohla přitisknout ke stěně a zkamenět. Došla ke kamenné zdi vedoucí do zmijozelské společenské místnosti, kde na ní k jejímu překvapení čekali Draco a Severus. Asi jí v tom nechtěli nechat samotnou, za což jim byla nesmírně vděčná. Povzbudivě se na ní usmáli. Tento milý projev podpory jim sklesle oplatila. Severus řekl heslo, zeď se před nimi odsunula a oni tak mohli vstoupit do jámy lvové.

"Tak co, kde máš tu svou kámošku?" křikla na Samanthu hned Bellatrix posměšně. Sam poznala, že situace je dost napnutá. Bella jí Elizabethinu záchranu hned tak nepromine. Většina jejich party seděla na velkém gauči a čekala na ni. Bylo jasné, že jsou všichni za jedno s Bellou. Když chce, umí poštvat kohokoliv proti komukoliv. Došlo jí, že jestli nakonec zůstane sama, dlouho nepřežije. Pokud po ní půjdou všichni, tak se dlouho neubrání. Bude si je muset usmířit za každou cenu, protože jestli jí z party vyloučí, jistojistě nevydrží ani do konce tohoto školního roku.

"Ahoj," pozdravila Samantha svou partu s úsměvem a dělala, jakoby Bellinu poznámku přeslechla. Bez vyzvání si sedla do křesla na proti nim, jenž stejně bylo bez pochyby připraveno pro ni, aby mohli dobře sledovat a hodnotit její výrazy v obličeji. Řada z nich po ní hodila vražedným pohledem, ale ona dál dělala slepou. Nehodlala na sobě nechat znát jakoukoliv známku slabosti či nervozity. Rozhodně jim jejich výslech nehodlala ulehčovat.

Po pravé straně jejího křesla si stoupl Severus a po levé Draco. Bella, Lucius a jejich drahé polovičky se na ně pátravě zadívali. Nejspíš přemýšleli, jestli se Samanthou budou muset vyloučit z party i ty dva, pokud na to dojde. Sam netušila, jaké mají Bella s Luciusem plány ohledně jejich výslechu, proto usoudila, že bude lepší zabezpečit svou mysl, než bude příliš pozdě. Věděla, že neudělala nic špatného, ale některé vzpomínky a myšlenky by jí mohly uškodit a ona v téhle partě prostě potřebovala zůstat. Navíc ne jen kvůli sobě. Začala tedy ve své mysli stavět velkou ochranou bariéru, přes kterou nebudou mít nejmenší možnost se dostat. Tedy aspoň v to doufala. Za tuto bariéru uložila těch několik vzpomínek a myšlenek, jenž nechtěla, aby viděli, poněvadž by je to mohlo utvrdit v jejich přesvědčení. Mezi těmi událostmi byla třeba i ta, jak spolu s Dracem pomohli Rosemanové, když léky přestaly předčasně působit.

Pro Bellatrix by tato vzpomínka byla dobrou záminkou k vyloučení jich obou, protože podle ní by se pravý Smrtijed, nejlépe s úsměvem na tváři, v klidu díval, jak ta holka v bolestech trpí. Bella by z toho měla samozřejmě velké potěšení. Ve své mysli pak našla ty situace, jenž ji nijak neuškodí a rozmístila je před ochranou bariéru. Nikdo v této místnosti nevěděl, že je Samantha Fletcherová výborná v Nitrospitu a Nitroobraně. Toto své tajemství si pečlivě střežila. Jediný, kdo o jejích utajovaných schopnostech věděl, byl Severus, nýbrž toto umění také úžasné ovládal a párkrát jí pomohl, když jí to ještě nešlo tak dobře. S vyrovnaným výrazem se již plně soustředila na dění kolem sebe a prohlížela si jednotlivé tváře svých přátel nebo možná již brzy i nepřátel.

Některé tváře byly podezíravé, jiné už jí odsoudily. Lucius měl zvláštní lačný výraz, jenž nedokázala identifikovat. Bellin výraz byl směsicí podezíravosti, hněvu, potěšení, krutosti a šílenosti v jednom. Sam by nejradši ihned odvrátila pohled, avšak vydržela, než Bella sama uhnula očima..

"Tak co?" vyštěkla Bellatrix netrpělivě na Samanthu, která už bez hnutí seděla několik vteřin, zavrtaná hluboko v křesle. "Co jako?" optala se nevinným hláskem vyslíchaná a v obličeji měla výraz jako by se nechumelilo. Věděla, že tím Bellu vytočí, o což stála. Přinášelo jí to alespoň chvilkové potěšení. "Ty se ještě ptáš?" prskala vztekle Bellatrix, jenž z očí sršely blesky. "Vážně nevím, co chcete slyšet," dělala Sam dál hloupou. Doufala,že začnou mluvit první a ona se tak rovnou dozví, co si o ní myslí, a jak by se nejradši rozhodli. Připadala si jako před soudem. Jako by snad tahle chátra měla právo rozhodovat o jejím životě, jenže tomu tak bohužel bylo. Pokud by jí vyloučili, tak by měla smrt jistou. Ne jen od nich, ale i od samotného Voldemorta. Věděla, že až jim přijde zvací dopis na přijímací ceremoniál, všichni hned pánovi zla řeknou o její zradě a takové zrádce Pán zla mučil s velkým potěšením. Tento smutný fakt byl všeobecně znám.

"Klid Bello, vše bude v pořádku," uklidňoval jí Lucius, pokračujíc směrem k Samanthe. Mluvil pomalu a s úšklebkem protahoval každé slovo: "Proč jsi tu couru zachránila?" "Nechcete se konečně zeptat na něco jiného? Pokud vím, tak už vám kluci všechno vysvětlili", utrhla se na něj naštvaně jeho zajatkyně, jenž rentgenoval pohledem studenějším než led. "To ano, avšak chceme zjistit, co nám k tomu řekneš ty", odpověděl s předstíranou trpělivostí, čímž dával své zmražené oběti najevo, jak nebezpečnou hru s spolu právě hrají. "Logicky to samé, Luciusi", protočila znuděně oči v sloup brunetka, která se nedala tak lehce zahnat do úzkých, což jejího lovce vnitřně vytočilo, avšak navenek zůstal klidný. Na svém hlase nenechal znát ani kapku svého rozčilení a hrál dál: "Takže chceš říct, že jsi zpanikařila a zachránila radši její život než svůj, když i ty sama ses také zranila?" zadíval se významně na její nohu. "Asi jsi neslyšel všechno. Zpanikařila jsem, a tak jsem jí chtěla pomoct, pak jsem uklouzla a přišli kluci. Ti pomohli nakonec nám oběma. Víte vůbec, jak to od vás bylo nezodpovědné?" vyjela na nejstaršího Malfoye Sam rozčíleně, čímž mu vrazila další ránu v jejich hře. Poté se naštvaně rozhlídla i po zbytku jejich party, pokračujíc: "Brumbálovi je jasné, že má v hradě budoucí Smrtijedy, ale nemusíme mu přece dobrovolně ukazovat, kdo se jimi stane. Bello, Brumbál je možná starý blázen, avšak rozhodně není žádný hlupák. Pro něj by nebyl problém přijít na to, kdo tý holce ublížil a v tom případě by jsi šla ty i Draco do Azkabanu dřív, než by jste se vůbec dočkali znamení zla na vlastní ruce. Jsem si jistá, že tohle nikdo z nás nechce."

Lucius i Bellatrix zvážili její slova a chtě nechtě, museli uznat, že má pravdu. Samantha začala pociťovat, že tuto hru vyhrála. "Dobrá. Může se stát, že člověk udělá, hm…chybu, takže jsme ochotní dát ti druhou a poslední šanci, jenže jak si můžeme být do budoucna jisti, že nás nezradíš a nezahodíš naší důvěru?" zeptala se Bellatrix podezřívavě. "Jisti si být asi nemůžete. Budete mi muset prostě věřit, doposud jste mi mohli přece věřit vždy", prohlásila Sam, vyčkávajíc co přijde dál.

Belltrix s Luciusem se na sebe podívali, pak se svorně zadívali Samanthe do očí. Ta ihned věděla, co přijde, tak se ještě přesvědčila, jestli jsou její ochrany dost silné proti jim oběma. Za pár vteřin už cítila, jak se jejich slídivost otřela o její mysl a váhavě postupuje dál. Když nenarazila na žádný odpor, začala se prohrabovat vzpomínkami a myšlenkami, jenž Sam nechala před bariérou. Samantha dělala jakoby jí uniklo, co se právě dělo. Po pár vteřinách se stáhli a ona si konečně oddechla

"Vítám tě zpět", řekl Lucius a blýskl zuby v úsměvu. "Jsem tak rád, že jsme stále přátelé." V překladu to Samantě znělo: "Jsem tak rád, že tě nemusím zabít." Bellatrix se stále trochu mračila, ale nic neříkala. Sam téměř slyšela, jak Dracovi vedle ní spadl velký kámen ze srdce. Také se konečně cítila uvolněně a byla ráda, že vše dopadlo možná i lépe než čekala. Vyhrála tedy, i když uvnitř sebe věděla, že nějakou trhlinku ta její vyhraná bitva přece jen mít bude.

Nemýlila se. Jejich vzájemný boj ještě nebyl tak úplně rozhodnut.. Bella totiž otevřela ústa a vypadalo to, že má něco důležitého na srdci. "Jestli, ale uděláš ještě podobně neodpustitelnou chybu, tak tu dlouho nevydržíš,"vyhrožovala jí Bellatrix, dodávajíc: "Pamatuj, že jestli se přiblížíš k Rosemanové s jiným než zlým úmyslem, je po tobě. A dávej si laskavě pozor na sestřičku. Jestli se s tou holkou musí mermomocí bavit, ať to laskavě nedělá před námi." "Jistě", přikývla Sam poslušně. Zrovna už si začínala myslet, že až na to přehnané vyvádění není Elizabeth tak příšerná, ale od této chvíle takové myšlenky musela zamést do nejtajnějšího koutku své mysli. Snažila se vrátit zpět k těm naprosto nesnášenlivým myšlenkám. Pokus uspěje, bude mít zaručeno, že se vyhne podobným nepříjemnostem.

Po chvilce, kdy už byla atmosféra naprosto uvolněná, se Sam omluvila a šla spát. Byla vážně neuvěřitelně unavená. Dnes toho na ni bylo vážně moc. Když ulehla do postele přemýšlela, jak nejlíp zabrání své sestře, aby se bavila s Elizabeth za přítomnosti Smrtijedů. Vanessa si určitě bude myslet, že jí chce od Rosemanové oddělit, a tak se s ní na truc bude bavit o to víc, takže je jasné, že tudy cesta nevede. Jediná možnost je tedy zajít za Elizabeth a vysvětlit jí vše nezbytné. Jí Vanessa poslechne. Tady zas ovšem vyvstával problém, jak se má nepozorovaně dostat k Liz a promluvit si s ní. Jediná možnost byla, udělat to, až půjde na prohlídku. Do té doby však bude muset své sestře pro jistotu zakázat, aby šla svou kamarádku navštívit. Bude jí to však muset nějak rozumně objasnit. Pak už se otočila na bok a unaveně zavřela oči.

Spala ihned. Nebyl to ale vůbec klidný spánek, jak doufala. Ocitla se zpět na ošetřovně. Stála před lůžkem, kde ležela Elizabeth. Ta opět křičela a svíjela se v neuvěřitelných bolestech. Sam z toho až vhrkly slzy do očí. Najednou se sen změnil a v posteli už se nesvíjela Rosemanová, ale Vanessa. Sam jí chtěla nějak pomoct, avšak nedokázala se hnout z místa, ať chtěla sebevíc. Mohla jedině plakat. Nedokázala se nečině dívat na utrpení své malé sestřičky, trhalo jí srdce. Poté se scéna opět změnila. Na tomtéž místě se stále svíjela Van, ale před její postelí stála Bellatrix, jenž na ní sesílala Cruciatus. Otočila svou krutou tvář k Samanhe a začala se šíleně smát. Samanthe až tuhla krev v žilách. Nakonec se s výkřikem probudila. Ještě dlouho lapala po dechu. Obličej a polštář měla zmáčený slzami.

Když se konečně trochu vzpamatovala, podívala se na budík, zjišťujíc, že jsou teprve čtyři hodiny ráno. Už však neusne a ani nechtěla, příliš se obávala dalších snů. Rozhodla se dát si dlouhou koupel po těch dnech na ošetřovně. Včera byla příliš unavená, takže se jen letmo osprchovala.

Po tichu se vyplížila do koupelny a zamyšleně si to namířila ke dveřím vedoucím do útulné místnůstky s vanou. Otevřela dveře a v tu ránu se jí všechny ty hrozné vzpomínky vrátily. Zase viděla Elizabeth, jak rozdrásaná leží v kaluži vlastní krve. Podlomila se jí kolena a musela se zachytit dveří. "Tak to by asi nešlo," utrousila, když se snažila co nejrychleji vycouvat. Raději rychle vlezla do sprchy a pustila na sebe proud příjemně teplé vody. Cítila se jak v nejhorším snu. Už chtěla, aby to všechno bylo zas jako dřív. Pod sprchou stála snad hodinu. V průběhu té doby cítila, jak z ní všechna ta hrůza, strach a stres pomalu padají. Pečlivě si pak umyla své dlouhé vlasy, které už byly pěkně mastné, což vážně nesnášela. Když vylezla ze sprchy a vrátila se zpět do ložnice,o sušila si mokré, nacucané vlasy proudem teplého vzduchu ze své hůlky, tak pečlivě, až zůstaly pouze trochu navlhlé.

Znechuceně se podívala do zrcadla. Vlasy se jí po umytí vždy zkroutily. Nejradši by popadla nůžky a ostříhala je, ale nehodlala zahodit ty roky, kdy si svou hřívu pracně nechala růst a pečovala o ni. Pročesala ji tedy kartáčem a hned celkový obraz v zrcadle vypadal o něco lépe. Pak se jen jemně nalíčila,oblékla si bílou košili se sukní, které patří ke školní uniformě. K tomu jen černé baleríny a kravatu čistě pro jistotu. Učitelé sice mají občas připomínky, když si nevezmete celou uniformu, ale stačilo si vzít alespoň toto a byli v klidu. Spousta studentů na to nedbala vůbec a oblékali se do čeho se jim zachtělo. Někteří učitelé to tolerovali a jiní ne. Ještě mírně navlhlé vlasy nechala pouze rozpuštěné jako tomu bylo většinou. Podívala na budík. Bylo už 5, což byl o mnoho lepší čas. Pro ranní ptáčata se velká síň otevírá v půl šesté, takže už jen chvilku počká ve společenské místnosti, a pak se tam konečně bude moct vydat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Verky Verky | Web | 28. srpna 2010 v 15:30 | Reagovat

ty brďo, nějaká dlouhá kapitola :-D  :-D
ale skvělý :-D už jsem si myslela, že jí Bella vyloučí z party, jenže by pak musel avyloučit i Draca se Snapeem, ale naštěstí se tak nestalo :-D no sem zvědavá, jak se to bude vyvíjet v další kapče :-P

2 Dadela-SB Dadela-SB | Web | 28. srpna 2010 v 15:30 | Reagovat

Bellatrix a Lucius jsou mi fakt nepříjemní.Jinak doufám,že příště bude něco o Liz a o tom,co udělá,když si konečně vzpomněla,jak se jí to stalo :-)

3 Snapeova→SB ♥ Snapeova→SB ♥ | Web | 28. srpna 2010 v 19:06 | Reagovat

[2]: To tě zklamu. předešlá celá kapitola byla o Liz a tato je zas celá o Sam a o tom co se jí stalo, v době ,kdy ležela ty 3 dny Liz na ošetřovně...

4 Claire - sb Claire - sb | Web | 28. srpna 2010 v 19:58 | Reagovat

pěkně napsané :-)

5 eli&latri eli&latri | Web | 28. srpna 2010 v 20:53 | Reagovat

téda skvělá kapča!!! konečně vidíme celou situaci z pohledu Sam - sme byla pěkně zvědavá jak to dopadlo se sam - jak ji parta přijala mezi sebe a jak to všechno dopadlo a tak...tak sme ráda, že ste na to nezapoměla!!!! 8-)robranu takže se tim krásně uchránila!!! :D
jako chvílema to vážně vypadalo že ji vyloučí - ale šikovná umí nit
jinak je sam chudák, jak to na ni všechno dolejhá, a to jak ty sny tak kjdyž se de umejt a tak!!! tak snad se to časme srovná!!! 8-)
těšim se na další kapitolu!!! 8-)

6 Dadela-SB Dadela-SB | Web | 29. srpna 2010 v 15:10 | Reagovat

[3]: Tak se budu aspoň více těšit,když to nebude brzy.Ale ráda se něco více dozvím i o Samanthe :-)

7 Radusch - ♥Your Affík♥ Radusch - ♥Your Affík♥ | Web | 30. srpna 2010 v 15:16 | Reagovat

perfektní kapča,chudák Sma..myslela jsem že ji fakt vyloučí...Bela je dost nepříjemná....njn pravá smrtijedka!! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama