Potterworld.blog.cz je i na facebooku. Připojte se zde a buďte informováni hned, jak přidám novou povídku :)
Připojte se do literární skupiny Fanfiction a vlastní literární tvorba (CZ/SK) na Facebooku, kterou jsem založila 22. září 2012.

6. Ďábel s maskou anděla - část druhá

14. srpna 2010 v 14:27 | ♥♥Veronika♥♥ |  Oheň, led a růže
"Nechtěla jsem tě rušit"
"Avšak něco tě trápí, Liz"
"Třeba chce udělat dobrý skutek"
***Po návštěvě Lily Evanesové Elizabeth znovu usnula a vzbudila se až večer, o čemž svědčil potemnělý pokoj. Cítila se nasycena, takže už jí nejspíš ošetřovatelka nakrmila a podala potřebné léky v době spánku. Rozhlédla se po místnosti a zjistila, že u její postele sedí na židli Malfoy a čte si nějakou tlustou knihu. Nechtěla ho vyrušovat. Popravdě ani neměla chuť se s ním hádat, a tak ho jen tiše pozorovala. Až teď si všimla, že měl jemnější rysy v obličeji, než jeho bratr. Tento poznatek Liz připadal velice zvláštní, přitom by to mělo být naopak, když Tom byl ten s větším hřejivým srdcem. Aspoň tedy podle jejího úsudku.

Ošetřovna se zahalila do tmy, což Draca donutilo odvrátit pohled od knihy, poněvadž přestával pomalu, ale jistě vidět na písmenka. V tu chvíli zjistil, že je Rosemanová vzhůru a pozoruje ho. "Jak dlouho jsi vzhůru Elizabeth? Měla jsi mě upozornit", vyčetl jí mírně a svou hůlkou zapálil svíčku na jejím nočním stolku. "Nechtěla jsem tě rušit", skousla si oslovená spodní ret. Nechápala, proč je k ní tak milý, avšak nechtěla tuto vzácnou chvíli pokazit, a tak se rozhodla být taky slušná. "To je v pořádku. Mám tě na starosti přeci", usmál se mile blonďák. Úsměv na jeho tváři bylo to poslední, co by od něj Liz kdy očekávala, tudíž jí naprosto vyrazil dech. Jen němě zírala na nečekanou proměnu v tu chvíli naprosto cizího člověka před sebou.

"Ehm, co to čteš?" zeptala se nejistě Elizabeth. Nevěděla, jestli má zájem se s ní bavit či nikoli, ale přece jen odpověděl: "Učím se na zítřejší test z Dějin čar a kouzel." "Achjo, hrozně zameškám... Mohl by ses učit nahlas? Poslouchala bych tě a tobě by se to líp vštípilo do paměti", požádala Draca strachy rozechvělá Liz. Bála se, že na ní vyjede jako už tolikrát. Nestalo se. Místo toho začal předčítat a diskutoval s ní o probíraných historických tématech. Oba v tu chvíli úplně zapomněli na vzájemnou nenávist a chovali se naprosto nenuceně, zcela přirozeně.

Po několika hodinách Draco usoudil, že už je velmi pozdě: "Měla by ses zase trošku prospat. Musíš nabrat obrovské množství ztracených sil a taky, čím víc budeš odpočívat a spát, tím víc sil nabereš na rychlejší zotavení. To je stará pravda, slečno Rosemanová", ušklíbl se Draco, ale Liz v něm nenašla ani stopy po jakékoliv zlobě či zášti. Poslechla a oddala se klidnému spánku. Mladý Malfoy celou noc nezamhouřil oka a hlídal jí jak ostříš. Nechtěl si to připustit, ale pomalu, ale jistě si ho získávala a to jim ty společné chvíle teprve začínaly. Co s nimi bude na konci, netušil. Zapřísáhl se však, že si daných čtrnáct dní užije v její společnosti bez sebe menší přetvářky, nebude-li tedy s nimi někdo další.

Další den dopoledne byla Liz na ošetřovně jen s Poppy. Draco, jak ho teď ve svých myšlenkách oslovovala, byl ve škole. Musela celou dobu myslet na včerejšek, nevěděla, co to na jí zatraceně hrál či dokonce zda to vůbec hrál nebo to byl doopravdy on a vše předešlé byla jen jeho dokonalá maska padoucha.

V poledne jí zdravotnice přišla dát léky i s potřebnou vyživovací stranou. Opět raději pomocí kouzla. Nebyla si stále jistá, zda by to Elizabeth dokázala všechno pozřít normálním způsobem. Ošetřovatelka tomu dávala tak týden. Chvíli po dvanácté se stavila Lily Evanesová, přesně tak, jak včera Liz slíbila, avšak nepřišla sama. V patách měla...Siriuse!

"Lizie, sluníčko moje! Lily mi včera prozradila, že už jsi vzhůru, ale říkala, že ti stále není nejlíp, že za tebou půjde dnes, tak jsem přišel s ní, nevadí? Potřeboval jsem tě vidět..." najednou Siriusova slova vyzněla do ztracena, jakoby se ztratil ve vlastních myšlenkách. "Ne nevadí Sirie", usmála se mile Liz, stisknouc svému kamarádovi něžně ruku. Poté si všimla, že hnědovlasý kluk stále stojí, zatímco její kamarádka už si sedla na židli, na které včera seděl...Draco. "Támhle je volná židle, brouku. Posaď se u nás", vyzvala Elizabeth přítele žertovným tónem. Sirius se tedy posadil a zapředl rozhovor: "Tak jak je ti, Lizie?" zeptal se starostlivě.


"Už líp, protože ty největší muka už pominuly. Tedy, až na ty sny, ale nestěžuji si", usmála se smutně oslovená. "Avšak něco tě trápí, Liz", odtušila znalecky Lily. "Ano, máš pravdu. Dělá mi starosti škola. Hodně zameškám", přiznala se zkroušeně Elizabeth. O včerejším 'doučování' raději pomlčela. "To snad nemyslíš vážně. Vždyť ty jsi jedna z nejchytřejších lidí ve třídě, ať jde o jakýkoliv předmět. Hravě všechno doženeš", konejšil jí Sirie, majíc pravdu. Věděla to, ale nechtěla si to přiznat. Byla někdy až příliš skromná.


Samozřejmě se dostalo i na téma, jehož se Liz obávala. Smrtijedi a hlavně Draco Malfoy. "Pořád nemůžu uvěřit tomu, co se říká. Prý tě Fletcherová, Snape a Malfoy zachránili", začal Sirius, upíraje na Elizabeth tázavý pohled. "Ach, Sirie, je to pravda. Zkutečně mě zachránili a podle toho, co si pamatuji na celé té věci nese největší podíl Fletcherová", sklopila Rosemanová pohled, aby zakryla své rozpaky. Bylo jí proti srsti přisuzovat smrtijedům něco tak šlechetného, jako je záchrana lidského života.


Když už si Elizabeth myslela, že se na osobu, o které po včerejšku nechtěla moc mluvit, nezeptají, ozvala se Lily: "A co tady na ošetřovně vlastně ten Malfoy pořád dělá? Proč se o tebe tak pečlivě stará, to mu přeci není podobný, nebudeme si nic nalhávat, že?" Teď byla Liz přímo provrtávána zvědavými pohledy svých dvou přátel. "Pečuje o mě. Pomáhá mi. Netuším proč, ale to není důležité", snažila se Rosemanová ukončit toto jí nepříjemné téma. "Nechápu, proč se najednou tak zajímá", brblal dál Sirius. "Třeba chce udělat dobrý skutek", rozesmála se Evanesová. Tato představa totiž i jí samotné připadala směšná. "Musíte to řešit?" začala se už čertit Lizie. Chtěla toto záhadné téma, co nejdřív opustit. Zatím bezúspěšně. "Jen mě prostě zajímá, jakej má důvod tu být. Musí mu to být zatraceně proti srsti, nemyslíte?" nedal se odradit Black, dál v dané věci rýpajíc. "Jo, to máš pravdu. Asi mu je celá situace nepříjemná, ale hlavní je, že se o Lizie stará a to fakt pořádně. Včera jsem toho byla svědkem. A Liz má taky pravdu. Nemá cenu se v tom dál šťourat, kámo", píchla Lily svého přítele provokativně nehtem do žeber, až se ošil. Už však neřekl ani slůvko.


Poté tlachali o zbytku Pobertů, ale už jen krátce. Sirius s Lily museli jít na odpolední vyučování. Měli dvouhodinovku Lektvarů. Elizabeth opět osaměla. Naštěstí se však nenudila, poněvadž jí přemohl spánek. Zdál se jí sen. Byla opět ve své koupelně. Ve vaně plné krvavé vody...a ohně! Všude kolem ní byl v horké lázni oheň. Hořela! Nebyla ovšem ve svém vlastním pekle sama. Opírala se o hruď blonďatého chlapce, Draca Malfoye! Ten jí objímal svými silnými pažemi, jenž jí před velkou částí spalujícího ohně chránily...


Elizabeth se opět probudila do potemnělé ošetřovny, kterou osvětlovala jen svíčka na jejím nočním stolku. 'Byl to jen sen', uklidňovala se roztřeseně v myšlenkách. Tentokrát ovšem za její roztřesené tělo a horké slzy nemohl jen strach, ale i skrytá touha v jí neznámých hlubinách vlastního srdce. "Děje se něco?" zeptal se Liz dobře známý sametový hlas.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 RaDíSeK - ♠Your Affík♠ RaDíSeK - ♠Your Affík♠ | Web | 14. srpna 2010 v 15:23 | Reagovat

Téda,začínám Draca mít ráda,je tak milý,jen doufám,že to není hloupá přetvářka!!Tato tvář milého kluka mu sluší!! :-) A ten sen na konci,tam něco bude!! :D Jako obvykle holky,skvělá práce!!Těším se na pokráčko! ;-)  :-)

2 Niki→Nika Niki→Nika | Web | 14. srpna 2010 v 22:28 | Reagovat

Hezké...:-)

3 Claire - sb Claire - sb | Web | 15. srpna 2010 v 20:01 | Reagovat

pěkné

4 Dadela-SB Dadela-SB | Web | 15. srpna 2010 v 20:26 | Reagovat

Pěkná část,Draco začíná být dobrým :-)

5 Verky Verky | Web | 16. srpna 2010 v 12:01 | Reagovat

ty jo, zírám, jak se Draco změnil :-D doufám, že takhle milej zůstane :D jen kdyby Sirius tak nerejpal :D

6 eli&latri eli&latri | Web | 18. srpna 2010 v 19:57 | Reagovat

téda tak sme to celý dočetla to co sem promeškala a jenom koukám!!! :-D skvělý kapitoly holky 8-)
koukám jak se ná tu krásně rýsuje něco mezi Lizzie a Dracem - ale je hezký že je k ná tak milej a tak - přece jenom to v něm je :-D
jenom sem se trošku ztratial v tom, že Liz chodila nebo něco měla s dracovým bráchou (sme ani nevěděla že má bráchu)!! :-D
ale jinak sme zvědavá ajk s eto bude dál vyvíjet mezi dracem a Liz a snad už se bude liz dařit pořád líp a líp!! 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama