Potterworld.blog.cz je i na facebooku. Připojte se zde a buďte informováni hned, jak přidám novou povídku :)
Připojte se do literární skupiny Fanfiction a vlastní literární tvorba (CZ/SK) na Facebooku, kterou jsem založila 22. září 2012.

5. Vina s příchutí krve - část druhá

7. července 2010 v 7:56 | Snapeova |  Oheň, led a růže
 "Doprčic, kterej blbec tohle vymyslel"
 "Nepřibližuj se, ty shnilý červe. Tohle sis přál, že?"
 "Pane Snape, vyznáte se v lektvarech?"
***Severusovi přišlo, že už je tam Samantha nějak dlouho, a navíc ho to tady vážně nudilo. Sebral se k odchodu. "Počkej jdu taky", řekl Draco, který se tvářil otráveně. Vydali se tedy mlčky bradavickými chodbami. Brzy byli ve ztichlé společenské místnosti. Nevěděli, zda můžou jít až do Samanthina pokoje, a tak se usadili do křesílek u krbu. Chtěli počkat raději zde.

Najednou slyšeli z dívčích ložnic šílený křik. Severus se zamračil, načeš Draco provinile polkl. Snape nechápal, co se to tam může dít. Doufal, že se ty dvě do sebe nepustily. Vstal a vyběhl rychle po schodech do dívčí ložnice s Dracem v patách, ale když byli v půlce, změnily se schody v hladkou skluzavku."Doprčic, kterej blbec tohle vymyslel" zaklel Severus, jenž dopadl na koberec ve společenské místnosti. Nevěděl, jak se tam teď dostane. Jediná možnost byla vylézt tam nějakým způsobem po zábradlí. Když se jim to konečně povedlo, vběhli do prázdné ložnice a ihned si všimli otevřených dveří do koupelny, odkud se výkřiky ozývaly. "To mě radši zabij!" uslyšeli s Dracem, soudíc, že to řekla Rosemanová. Severus už neváhal, zdálo se, že situace je vážná a vlítl do koupelny. Klukům se podařilo rozrazit dveře od části s vanou zrovna, když se Elizabeth povedlo odstrčit od sebe Samanthu. Ta nic takového nečekala a odkutálela se o pár metrů dál. Liz se v sedu stočila do klubíčka. Bolest byla tak spalující, že už si vážně přála, aby celou tuhle situaci někdo ukončil, co nejrychleji. Aby ji pomohl zemřít tady a teď!

Pokožka Elizabeth opět začala šíleně svědit, což opět překonalo bolest. Začala si v sedu znovu drásat nohy, ruce a všechno na, co dosáhla. Teď už neodlupovala kůži, ale za nehty jí zůstávaly kousky jejího masa, které se jí ve vaně podařilo jen místy odkrýt. Bylo to horší než v tom nejšílenějším hororu. Oba kluci jen konsternovaně hleděli na scénu před sebou, a ani jedna z dívek si jich nevšimla. Samantha netušila, co si počne, zkusila se zvednout, ale hned zas s bolestným zavitím spadla. Ten kotník byl nejspíš nepěkně zlomený.

"Ty!" vykřikla Liz, když zpozorovala Draca, jenž se konečně pohnul směrem k nim. Blonďák opatrně udělal další krok. "Nepřibližuj se, ty shnilý červe. Tohle sis přál, že?" V tu chvíli byla Liz plně při smyslech. Strach a vztek jí však zcela ochromili a začala zase prosit o smrt: "Tak už mě zabij, prosím", plakala, pokračujíc:. "Máš, co jsi chtěl! Vidíš mě trpět, tak už to ukonči", upřela na něj odevzdaný pohled bez špetky života. "Ale já tohle nechtěl", rozhodil blonďák zoufale rukama a rozeběhl se k těm prosícím očím. Elizabeth se lekla a začala kolem sebe opět mlátit. Nedošlo jí, že kousek od ní je vodovodní kohoutek a praštila se do hlavy.

"Do prdele, kolik jí tam toho ten kretén dal? Tohle jsem vážně nechtěl", bránil se Draco, který koukal na Liz, jež byla opět v bezvědomí a nevěděl, co si počít. Samantha si ničeho nevšímala a mezitím se doplazila k Elizabeth. Konečně jí mohla zabalit do té osušky. Potřebovala to provést rychle, jinak ta holka vykrvácí. Už musela ztratit strašné množství krve. Natáhla se na zem pro svou hůlku, kterou před tím odhodila, ale naneštěstí si nevšimla skleněných střepů všude kolem. Liz musela asi něco rozbít i tady. Střepy se jí zaryly do ruky a udělaly jí hlubokou řeznou ránu přes půl předloktí, z níž ihned prýštila krev. To už se konečně vzpamatoval i Severus. Odstrčil Draca a rychle přiklekl k Samanthe.

Dával si dobrý pozor na střepy a mokrou podlahu. Snažil se zachovat chladnou hlavu. Sako hodil na zem a ze své košile utrhl cár látky. Poté jej velice pevně obmotal kolem Samantiny paže tak, aby co nejvíce stáhl ránu a nedostalo se do ní další množství krve. Bylo to jako kdyby zaškrtil kousnutí hadem: "Díky", pohlédla na něj vděčně, pokračujíc: "ale už se o mě nestarej. Radši jí dones na ošetřovnu. Dlouho už nevydrží. Já to už nějak zvládnu", dokončila Sam a pokusila se o konejšivý úsměv "To teda nezvládneš! Podívej se na sebe. Máš zlomenou nohu! Z té ruky nejspíš do dvaceti minut vykrvácíš a to ani nemluvě o všech těch škrábancích a možných dalších zraněních!" nevěřícně jí vysvětloval vytočený Snape. "Ne, to je v pohodě Severusi, vezmi jí tam. Říkám, že tu nějakou dobu vydržím nebo se tam nějak doplazím", přemlouvala ho Semi drobet žertovně. "Nehodlám s tebou diskutovat! Draco jí vezme. Postarám o to, aby ses dostala na ošetřovnu včas i ty", rozhodl nekompromisním hlasem černovlasý chlapec. Než stačila vznést jedinou námitku, vzal jí bez větší námahy do náruče se slovy: "Draco, zvedni Rosemanovou a jdeme nebo to nestihneme", poručil, nepřipouštějíc sebemenší námitky.

Mladý Malfoy zaváhal. Bál se, že Elizabeth zase začne vyvádět. Nejradši by odsud utekl, ale přece není zbabělec. "Hned", zakřičel na něj už netrpělivý Snape, vydávajíc se obezřetně na cestu. Draco tedy opatrně vsunul paže pod Liz zabalenou v ručníku a zvedl jí. Čekal, zda-li se neprobere a nevyškrábe mu oči, avšak vypadalo to, že je v hlubokém bezvědomí

'Ještě štěstí, že se ty schody promění jen, když se chce nějaký kluk dostat k nim do ložnice', pomyslel si s úlevou Severus a ostražitě, ale co nejrychleji, je seběhl. Samantha mu paže silně omotala kolem krku, zaboříc svůj obličej mezi jeho krk a rameno. Začínala omdlévat bolestí a ztrátou krve. Snape cítil, jak její sevření ochabuje. "Vydrž Semi", mluvil na ni, dodávajíc: "Už tam skoro budeme..." Přidal ještě víc na rychlosti.

Draco to měl těžší. Jeho zraněná nespolupracovala, protože už v bezvědomí byla. Nesla se mu těžko, ale snažil se ze všech sil její bezvládné tělo udržet ve svém náručí a přitom jít svižným krokem. V duchu si opět vyobrazil koupelnu plnou krve a Elizabeth, celou rozdrásanou až do masa. Bylo to opravdu šílené, až příliš. Nic takového by v životě nikomu nechtěl udělat. Chtěl jen, aby jí trochu svědila kůže. Věděl však, že účinky mají po třech hodinách pominout a do té doby už by byla asi pěkně zoufalá, ale ten barman jí tam musel dál minimálně trojnásobnou dávku, takže ji to nesvědilo trochu, nýbrž nesnesitelně. Proč jen tu zatracenou Bellatrix poslouchal. Nemuselo se nic takového stát. Teď už bylo příliš pozdě plakat nad vybuchlým kotlíkem.

Severus rozkopl dveře ošetřovny a rychle vešel. Smantha byla stále trochu při vědomí. "Co se stalo?" zhrozila se Poppy. "To teď není důležité! Musíte je rychle ošetřit nebo obě vykrvácejí", vysvětlil vyděšeným, třesoucím se hlasem černovlasí mladík ve zkratce. "Která je na tom hůř?" zeptala se ihned ošetřovatelka "Tamta", ukázal Snape na Liz. Samanthu mezitím posadil na jednu z postelí, ale nedovolil jí, aby si lehla. Musela zůstat při vědomí.

"Pane Snape, vyznáte se v lektvarech?" optala se Poppy. Severus se málem urazil: "Samozřejmě." "Tak jděte do mé kanceláře a na pravé straně je skříň. V té najděte dokrvovací lektvar, dezinfekci, lektvar proti bolesti a mast na hojení ran. To všechno mi přineste a nezapomeňte na obvazy.." poté se otočila na druhého chlapce se slovy: "Položte tu dívku na postel a nestůjte tam jak tvrdé y!" obořila se na blonďáka zdravotnice, který stále nerozhodně stál u vchodu na ošetřovnu s bezvládnou Liz v náručí. Severus mezitím odběhl do kanceláře ošetřovatelky.

Poppy nevěděla, komu se má věnovat dřív. Liz potřebovala její okamžitou pomoc, ale Samantha by brzy vykrvácela z té ruky. Provizorní obvaz dávno prosákl a krev jí kapala na šaty. To už se vrátil Severus. "Myslíte si, že by jste jí dokázal z té rány vyndat střepy, vyčistit to a zacelit?" zeptala se Snapea. "Snad ano", odpověděl. "Dobrá, musím se věnovat té druhé slečně, když budete potřebovat radu, tak zavolejte", informovala ho malinká ženuška a zatáhla kolem lůžka s Liz závěsy.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Love♥ Affs Hermionka ♥ Love♥ Affs Hermionka ♥ | Web | 7. července 2010 v 11:13 | Reagovat

To je moc pěkně napsané!! =) ...doufám, že budou obě v pořádku!! =) :-)

2 Dadela-SB Dadela-SB | Web | 7. července 2010 v 14:44 | Reagovat

Tak to je zatím nejzajímavější,co jsem tu četla,už se těším na další :-) a doufám,že obě budou v pořádku

3 Alex aff Alex aff | Web | 7. července 2010 v 17:42 | Reagovat

dofam že Lis bude ok Verunko že ? :D

4 HP-world sb HP-world sb | Web | 7. července 2010 v 19:03 | Reagovat

už jen ten název zní zajímavě

5 Love♥ Affs Hermionka ♥ Love♥ Affs Hermionka ♥ | Web | 8. července 2010 v 11:41 | Reagovat

:-)

6 eli&latri eli&latri | Web | 8. července 2010 v 21:57 | Reagovat

téda další dokonalá a neuvěřitelně napínavá část!!! já se z vás holky picnu :D no jako sme ráda, že severus přišel včas a našel je a doprovodil na ošetřovnu!! chudák Lizzie -snad to přežije když užjí má v parádě Poppy!! 8-) no a semi je taky dobrá, že se jí snažila zachránit život a sama se přitom pořádně zranila!! :D téda už se děsně těšim na další kapitolu tak doufám, že mě nenecháte dlouho čekat!! 8-)

7 _Nikkyšek_ _Nikkyšek_ | Web | 9. července 2010 v 7:51 | Reagovat

Ahojky u mě na blogu je dnes párty.. budu ráda když se zúčastníš.. Info -> blog =)

8 Ga.b. >> Your Aff ♥ Ga.b. >> Your Aff ♥ | Web | 9. července 2010 v 13:07 | Reagovat

Teda pěkný, doufám že budou obě v pořádku :-)

9 verky verky | Web | 12. července 2010 v 19:35 | Reagovat

no ty jo, ten Sev je chlapák :D jak se strachoval o Sam, to je tak krásný :D :D Liz ho nezajímala,ale Sam :D :D romantišn :D :D a Draco je debil, ale začínal se bát :D těším se na další kapču :-D

10 RaDíSeK - ♠Your Affík♠ RaDíSeK - ♠Your Affík♠ | Web | 21. července 2010 v 15:03 | Reagovat

tak snad bude Liz v pořádku!! :-) Dost se o ni bojím!!! :-) Ale mé sympatie si dost získal Severus,holky...ze Snapea jste udělaly hrdinu!! ;-)

11 Lusi Lusi | Web | 11. srpna 2011 v 18:56 | Reagovat

musim uznat že tohle je jedna z mích oblíbených kapitol, je fakt že se Draco zachoval jako debil a nechal se navést od Bell, ale tohle si Liz vážně nezasloužila

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama