Potterworld.blog.cz je i na facebooku. Připojte se zde a buďte informováni hned, jak přidám novou povídku :)
Připojte se do literární skupiny Fanfiction a vlastní literární tvorba (CZ/SK) na Facebooku, kterou jsem založila 22. září 2012.

5. Vina s příchutí krve - část první

30. června 2010 v 15:10 | Snapeova |  Oheň, led a růže
 "Pro Merlina, ona nedýchá!"
 "Do prdele, co se to tu děje"
***


Samantha pozorovala, jak si Draco s Liz přiťukávají. Nechtělo se jí věřit tomu, že by se s ní Draco chtěl jen tak bavit. Měla pocit, že v tom bude nějaký háček. Draco od ní po přípitku odešel a sedl si na jemu určené místo. Bezstarostně se začal bavit s Bellatrix, ale Sam si všimla jak pokradmu pokukuje po Elizabeth. Stále ho tedy pozorovala a najednou viděla po jeho tváři přeběhnout potěšený úšklebek. Otočila se směrem k Liz, zjišťujíc, že se váhavě zastavila a začala se jemně třást. Sklenka jí vyklouzla z prstů a roztříštila se o zem. Sprška skla se rozlítla všude kolem.

Samantha nechápala, proč ta holka najednou tak vyvádí. 'Chce snad upoutat pozornost nebo co?' mihla se jí hlavou tato lehce uvěřitelná myšlenka. Nebelvírští si očividně ničeho nevšimli, bavili se zrovna mezi sebou a o něco se přeli. Najednou se Elizabeth z očí začaly kutálet slzy. Sam na nečekaný výjev emocí civěla s otevřenou pusou. Nic takového rozhodně nečekala. Draco se vedle ní jen potěšeně usmíval jak měsíček na hnoji.

Z ničeho nic Liz utekla. "Běž rychle za ní, a pak nám povyprávíš, jaký byl na tu couru pohled", sykla Samanthe do ucha Bellatrix, jenž se jí najednou objevila za zády a zasmála se svým šíleným smíchem. Sam začala mít divné tušení, že se tady děje něco nepatřičného a nanejvýš znepokojivého..

Uposlechla Bellatrix a šla zjistit, co se té citlivce stalo. 'Že by byla tak blbá a jejich urážky by jí došly až v tu chvíli?' zeptala se Sam sama sebe v duchu a rty jí zdobil škodolibý úšklebek.

Vběhla do jejich ložnice. Elizabeth tam nebyla Sam tedy usoudila, že se šla umýt, asi chtěla jít hned spát a celý dnešní večer zaspat či zapomenout. Pak si ovšem všimla převráceného proutěného stolku na noviny. Už vážně nechápala, co se tu děje. Připadala si jak v blázinci.

Slyšela, že v koupelně teče voda. Došla tedy k názoru, že se Liz šla přeci jen umýt, pak ovšem Sam nešlo na rozum, proč jí sem Bella poslala. Přišlo jí to celé podivné, ale nechtěla narušovat Elizabethino soukromí. Rozhodla se, že počká v ložnici, než vyjde. Pak by měla lehce zjistit, co jí Draco udělal a to i třeba násilím.
.
Najednou se k Samanthe, sedící na své posteli, doneslo zasténání. Už se jí to vážně přestávalo líbit, a tak vběhla do koupelny. Zjistila, že Elizabeth bude nejspíš v místnůstce s vanou. Dala se tím směrem a snažila se otevřít dveře, ale nepohnuly se ani o píď. Zkusila pár odemykacích kouzel, ale ani ty nepomohly. Dveře byly nejspíš nějak zaseknuté.

Samantha pomalu začala mít strach, protože každou chvilku slyšela bolestná sténání. 'Snad si, doprčic, nechce kvůli nim nic udělat', zoufala si ve svých temných a chmurných myšlenkách. Netušila, že by jejich urážky mohla tak špatně snášet. Poodešla tedy o pár metrů dozadu a rozeběhla se jak jí to daný prostor umožnil. Plnou silou narazila do dveří. Nic.

V tu chvíli uslyšela hlasité vyjeknutí. Zkusila to tedy znovu, dávajíc do toho všechnu sílu, co měla. Rozrazila dveře zrovna v moment, když Elizabetina hlava zajela pod karmínově rudou hladinu.

Sam zpanikařila, chtěla co nejrychleji vykročit směrem k vaně. Smekla se jí ovšem noha, poněvadž zakopla o Elizabethino oblečení. Dopadla tak nešikovně na morkou podlahu, až jí ošklivě křuplo v kotníku .Zavyla bolestí, ale snažila se jí ignorovat. Potřebovala tu holku vytáhnout než se utopí. Lehla si na břicho, plazíc se co nejrychleji až úplně k vaně. Nepřemýšlela a prostě se celou půlkou těla ponořila do krvavé vody, šátrajíc rukama, až narazila na Elizabetinu ruku. Sebrala poslední síly a zatáhla. Nakonec se jí podařilo bezvládnou Liz přetáhnout přes okraj vany na zem.

"Pro Merlina, ona nedýchá!" zakřičela Sam, jenž už tekly slzy z očí a z hlasu jí zaznívala hysterie smíšená s čirým zoufalstvím. Neznala žádná kouzla první pomoci, tak musela po mudlovsku. Ještě, že se jednou zúčastnila nějaké přednášky, kde si zkoušeli na takovém umělohmotném panákovi, jak oživit bezvládného člověka různými způsoby. Rychle se tedy ujistila, že správně umístila ruce a začala s masáží srdce.
Jak Samantha stlačovala hrudní koš, tryskaly z Elizabetiných úst potůčky vody. Odpočítala kolikrát měla stlačit, otevřela Liz ústa, zaklonila jí hlavu, ucpala nos a snažila se vdechnout do ní vzduch. Když to zkoušela na tom panákovi, tak se jí ho nikdy nepovedlo pořádně nafouknout, ale teď to vypadalo docela slibně. Několikrát vdechla, ale stále se nic nedělo. Znovu tedy opakovala masáž srdce a připravovala se na další dýchání z úst do úst, ovšem Elizabeth konečně začala vykašlávat vodu. "Oh, díky Merline", oddechla si Sam a rychle mezitím vzala velikou osušku, jenž ležela nedaleko. Byla sice taky mokrá, ale potřebovala Liz do něčeho zabalit, aby jí mohla nějakým způsobem dopravit co nejrychleji na ošetřovnu.

Samanthina úleva však netrvala dlouho. Elizabeth se evidentně probrala k úplnému vědomí a začala vyvádět. Od stěn se odrážel její křik, který zněl až nelidsky. Sam se k ní přiblížila a hodila přes ní ručník. Nemohla, ale vědět, že to Rosemanové způsobí ještě větší bolest. Při svém snažení, zachránit té holce život, si ani nestihla všimnout, že měla kůži snad na každém centimetru jejího nahého těla rozškrábanou do krve, až do masa. Tekly z ní úplné potoky rudé horké tekutiny. Zděsila se. Zašátrala pro svou hůlku do šatů, které už byly úplně zmáčené a zkrvavené.

Po několika sekundách Sam svou hůlku úspěšně vylovila. Dřevo bylo trochu navlhlé a tak doufala, že ta voda nebude mít na funkčnost hůlky vliv. Zkusila několik hojivých kouzel, jenž si pamatovala, ale vůbec nic nezabíralo, ba naopak. Elizabeth se bránila, kopala kolem sebe, škrábala a kousala. Oči měla vytřeštěné zděšením a neustávala ve křiku: "Hořím, to pálí, pomoc. Nech mě být! Nedotýkej se mě! Neupaluj mě už, prosím! To mě radši zabij!" zavřeštěla ještě silněji.

Samantha, jenž už byla celá poškrábaná a pokousaná, na ní civěla s nevírou v očích. 'Pro Merlina vždyť ona mě prosí o smrt', honilo se Sam hlavou. "Do prdele, co se to tu děje", zařvala hystericky Fletcher, snažíc se opět přiblížit s ručníkem k Liz.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 verky verky | Web | 30. června 2010 v 18:23 | Reagovat

dyť to říkám, drasťák :D :D chudák Liz a Sam vlastně taky :D octnout se v její situaci, tak si fakt nevim rady :D
ale stejně furt nevim, co Liz je a proč jí to Draco udělal :D doufám, že rozluštění bude v další kapitole :D

2 eli&latri eli&latri | Web | 30. června 2010 v 21:25 | Reagovat

téda holky todle mi dělát vážně jak naschvál co :D nejdřív mě zaujalo - smál se jak měsíček na hnoji - prostě sem si představila měsíc s dracovou hlavoua nešlo jinak než sr smá!!! :D ale jako todle je vážně na palici holky!!! já se tu skoro až nervuju!!! jako chdák Liz - má celý krvavý tělo a tak ale i chudák Sam protože neví co má dělat!!! :D já se z vás zcvoknu!! tak doufám, že se daší část dáte co nejdřív!!! 8-)

3 Alex aff Alex aff | Web | 30. června 2010 v 22:14 | Reagovat

jo je to naschvál !! sem skoro brecelA !!!! :-D  :-D :-D  :-D  chudinka moje oblíbenkyně :-D

4 Dadela-SB Dadela-SB | Web | 1. července 2010 v 15:39 | Reagovat

Páni,to jsem vůbec nečekala a muselo se to stát zrovna Liz,už se těším na další

5 RaDíSeK - ♠Your Affík♠ RaDíSeK - ♠Your Affík♠ | Web | 21. července 2010 v 14:57 | Reagovat

Mno teda,je to velmi napínavé...chudinka Liz,aspoň,že ji Sam pomohla a nenechala ji utopit!! :-( Jdeme číst dál!! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama