Potterworld.blog.cz je i na facebooku. Připojte se zde a buďte informováni hned, jak přidám novou povídku :)
Připojte se do literární skupiny Fanfiction a vlastní literární tvorba (CZ/SK) na Facebooku, kterou jsem založila 22. září 2012.

4. Z donucení - část druhá

20. června 2010 v 20:35 | ♥♥Veronika♥♥ |  Oheň, led a růže
"Tahle o mé kamarádce mluvit nebudeš!"
"Bojíš se snad na mě podívat?"
"Kam si myslíš, že jdeš?"
***

Text písně v tomto příběhu se jmenuje Anywhere but here a vděčím za něj skupině SafetySuit. V tomto textu ho používám pouze jako doplněk. Jako pozadí pro děj. Nečiním si na něj žádná práva. Veškerá práva patří právě této skupině a textaři.

Liz si všimla, že většinou si všichni posedali tak, aby si mohli povídat. Tedy, až na Jamese, který ke své smůle musel poslouchat Petterovi otravné, trapné historky, jenž stejně slyšel každý už nejméně sto krát. Také mladý Malfoy u jejich stolu seděl jak pátý kolo u vozu a jen probodával Poberty vražedným pohledem. I když Liz se zdálo, že se zaměřil speciálně na Siriuse. Po dnešních výstupech ho docela i chápala. Sirius se z celé jeho party ozýval nejvíce. Ovšem Dráček si o to všechno přece jen koledoval.

"Lizie, posloucháš mě vůbec?" ptal se dotčeně Sirius, když mu jeho společnice neodpověděla. Elizabeth sebou polekaně trhla, jakoby byla nachytána nad špatnou myšlenou, rychle se však vzpamatovala a vykoktala: "Ja-jasně, že tě poslouchám...Ehm...Ptal ses na něco?" upřela na pobaveného Blacka své hluboké hnědé oči se špetkou zelené kontrastující barvy uvnitř. "Ptal jsem se, proč jsi vlastně tu drzou smrtijedku Samanthu prostě neutřela, vždyť se do tebe strašně navážela", zopakoval už o poznání vážněji její kamarád. "Přišlo mi zbyteční zrovna na ní plýtvat energií. Navíc jsem si dnešní večer chtěla užít a ne se hádat s nějakými nedozrálými puberťáky", odpověděla Liz s úsměvem na tváři. "Lizie, jsi tak neuvěřitelně laskavá, opravdu netuším, co děláš ve Zmiozelu", s těmito slovy si ji přitáhl blíž k sobě, dávajíc svou ruku okolo jejích ramen a políbil její čelo. U toho však nezůstalo. Přišla na řadu tvář, a poté se z největší jemností zaměřil na její ústa. Na chvíli byla vším naprosto ohromená, ale zanedlouho mu začala polibky vášnivě vracet. Počkal na svolení ke vstupu do jejích úst. Když ho dostal, jejich jazyky se proplétaly a vzájemně se poznávaly. Elizabeth zapletla prsty do Siriusových vlasů a přitáhla si ho tak blíž k sobě. On ji chytil jednou rukou za pas a druhou pod koleny a posadil si jí na svůj klín. Vůbec nevnímali okolí kolem sebe.

Všude kolem stolu to rázem utichlo a všichni jen se zatajeným dechem zírali na líbající se dvojici. Někdo s odporem, jiný zas s potěšením. Samantha si od Siriuse odtáhla židli, jak to nejvíc šlo. Tím pádem se nalepila na Severuse a vyměnila si s ním znechucený pohled. Draco by učinil taktéž, kdyby vedle něho neseděl nadšený Potter, a tak jen utrousil: "Děvka!" Bellatrix to, co viděla, rozpálilo doběla a vykřikla: Co si ta coura k sakru myslí? Takhle špinit naší zmiozelskou kolej a co hůř...pověst!" Tohle Jamese dopálilo a vykřikl: "Tahle o mé kamarádce mluvit nebudeš!"

Tahle vyhrocená situace přivedla Elizaeth se Siriusem do přítomnosti. Odtáhli se od sebe a rozhlédli se. Black zaregistroval, že James už stojí na nohou a vytahuje hůlku k útoku. Vstal také společně s s andělem, do té doby sedícím v jeho klíně, a rychle ke svému kamarádovi přiskočil držíc mu ruku. Liz se Potterovi zas snažila rozumě domluvit: "No tak Jamie, buď přeci rozumný. Tahle ženská ti přece za další průser nestojí!" Lily se hbitě ke své kámošce přidala se slovy: "Lizie má pravdu, poslechni ji, prosím!" James se zaraženě na Evanesovou podíval. Měl pro ni vždy slabost. Uposlechl jejich rad a posadil se. Sirius si oddech a šel se osadit zpět na své místo. Rosemanová si už raději sedla na svou židli, nechtěla Smrtijedy ještě víc rozdráždit. Nick pro jistotu také zarytě mlčel. Naprosto si uvědomoval, vedle koho sedí.

Všichni se vrátili ke svým načatým hororům a mlčící dvojice si nevšímali. Sirius po očku pokukoval po Lizie a nevěděl, co by řekl. Elizabeth na sobě cítila jeho pohled, ale nedokázala ho obětovat. Místo toho se po očku podívala na blonďatého kluka po své pravici a zjistila, že civí před sebe neznámo kam. Asi nad něčím usilovně přemýšlel. Neměla ho sice ráda, ale zajímalo jí, proč se nepřidal k Bellatrix. Přece jí nesnášel, tak by měl aspoň důvod jí ublížit. Když už nad tím tak přemýšlela, nechápala, proč se neozvala ani Samantha...

Křiklan vytrhl Liz dokonale ze zamyšlení slovy: "Tak copak dámy a pánové, jak si užíváte svůj trest?" pobaveně se uchechtl, když viděl jejich otrávené obličeje, pokračujíc: "Teď budou hrát ploužáky, měli byste vyzvat své partnerky k tanci, co myslíte pánové?" upřel provokativně pohled na Draca. Ten pod nátlakem sebejistě odpověděl: "Jistě pane profesore. Právě jsem to měl v plánu." Postavil se a s nuceným úsměvem se šokované Elizabeth zeptal: "Smím prosit, slečno?" Oslovená si chvíli pohrávala s myšlenkou odmítnutí té žádosti, ale když pohlédla na Křiklana, drobet chvějícím se hlasem odpověděla: "Jistě"pokusila se taky o úsměv, který se ovšem podobal více úšklebku. Vstala, zavěsila se do Dracova rámě, který si jí následně odvedl na taneční parket.

Sálem se začala linou píseň s názvem Anywhere but here. Romantika sálající z této původně mudlovské písně byla přímo hmatatelná, a proto, když začala hrát hudba, si Draco podvědomě přitáhl stuhlou Liz blíž k sobě, ve chvíli, kdy položil svou pravou ruku na její pas. Mezi tím zaujali postavení i zbylé určené páry, samozřejmě kromě mužského tria.

"Is this the end of the moment or just a beautiful unfolding
Of a love that will never be or maybe be
Everything that I never thought could happen or ever come to pass and I wonder
If maybe, maybe I could be all you ever dreamed, cause you are..."

Liz měla z té Dracovi blízkosti husí kůži a nejen z té. Navíc zjistila, že je dokonalý tanečník. Ona sice uměla také skvěle tančit, v mudlovském světě vyhrála několik soutěží v latinsko-amerických tancích, ale v tuto chvíli si pro samou nervozitu nebyla jistá ani základními tanečními kroky pro všechny tipy pomalé hudby..

Beautiful inside, so lovely and I can't see why I'd do anything without you, you are
And when I'm not with you, I know that it's true
That I'd rather be anywhere but here without you

Nemohla se mu podívat do tváře. Bála se, co by v ní mohla vidět. I když to věděla s jistotou: nenávist, opovržení... Raději se tedy dívala kamsi za jeho levé rameno. Když tu si všimla, že tím směrem tancuje její bratr s Bellatrix. Upřímně ho litovala.

Is this a natural feeling or is it just me bleeding
All my thoughts and dreams in hope that you will be with me or
Is this a moment to remember or just a cold day in December, I wonder
If maybe, maybe I could be all you ever dreamed cause you are

"Bojíš se snad na mě podívat?" zeptal se jako by nic blonďák, jenž vedl její kroky. "Ne", odvětila úsečně, zabodávajíc se pohledem přímo do jeho šedých očí. Posměšně se usmál. Jak moc ho v tu chvíli nenáviděla!

Beautiful inside, so lovely and I can't see why I'd do anything without you, you are
And when I'm not with you, I know that it's true
That I'd rather be anywhere but here without you

Levou rukou, kterou měla položenou na Dracově rameni, křečovitě stiskla zelené hedvábné sako, tak pevně, až mu zaryla nehty do kůže. Cukl sebou a na oplátku zase pevněji sevřel Elizabethinu pravou ruku v té své tak pevně, až jí začala brnět a přimáčkl si jí ještě blíž k sobě, až téměř nemohla nabrat dech.

Is this the end of the moment or just a beautiful unfolding of a love that will never be for you and me
Cause you are

Najednou zahlédla na Dracově tváři vítězoslavný úšklebek, který byl určen někomu za ní...Vteřinu na to jí došlo komu...Siriusovi! Tančí se Samanthou za nimi!

You're beautiful inside, you're so lovely and I can't see why I'd do anything without you, you are
And when I'm not with you, I know that it's true
That I'd rather be anywhere but here without you

Tak tohle znamenal ten pohled mezi Dracem a Sam. Teď už vše chápala i Malfoyovu 'zdvořilost'. Měli v plánu jí dnes večer co nejvíc ponížit a to se jim evidentně povedlo... Ještě, že už byl konec písně. Další sloku už by nepřežila. Chtěla vyprostit svou pravou ruku z blonďákova sevření, ale držel jí pevně. Vpíjel se do ní mrazivým pohledem a přiblížil svůj obličej těsně k jejímu, až se málem dotýkali: "Kam si myslíš, že jdeš?" zašeptal velice potichu a nebezpečně zároveň.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 RaDíSeK - ♠Your Affik♠ RaDíSeK - ♠Your Affik♠ | Web | 21. června 2010 v 19:37 | Reagovat

wow,skvělé :-)

2 Alex aff Alex aff | Web | 21. června 2010 v 20:42 | Reagovat

oo jdu číst jak já se na to vždy těším!!!

3 verky verky | Web | 22. června 2010 v 13:12 | Reagovat

óó, taková romantika :D :D tak blbě jste to skončily :D :D takže se nemůžu dočkat další kapitoly :D :D nebude mít něco Draco s Liz?? :-D

4 ♥♥Veronika♥♥ ♥♥Veronika♥♥ | Web | 22. června 2010 v 13:34 | Reagovat

[3]: to víš mno, jsem na takový dramatický konce borec, ale nic ti neprozradim :D

5 _Nikkyšek_ lowe SB _Nikkyšek_ lowe SB | Web | 23. června 2010 v 17:56 | Reagovat

Ahojky dnes jsem se vrátila zpátky k blogu tak doufám, že ho znovu velmi brzo navštívíš :))

6 vladusQa your SB :) vladusQa your SB :) | Web | 23. června 2010 v 21:14 | Reagovat

ahooj obíham.
ako sa máš?

7 eli&latri eli&latri | Web | 24. června 2010 v 20:58 | Reagovat

téda tak tpdle je ale skvělá část!!! :D takže nejdřív ke konci - děnsě se mi líbí jak ste tam dali i úryvyk textu tý písničky!!! :D to to oživilo!!! 8-)
jinak jééé téda Liz a Sirius - tak to je skvělý - jim dvoum bych to přála :D jenom jak Draco pokračuje a chce ¨vyprovokovat Siriuse!!! no tak doufám jak to celý nakonec dopadne - takže rychel šup sme s další částí!!! 8-)

8 Dadela-SB Dadela-SB | Web | 1. července 2010 v 15:34 | Reagovat

Tak jsem se ke čtení dostala,jako vždy se povedla,jdu číst další díl,nějak jsem to poslední dobou nestíhala :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama