Potterworld.blog.cz je i na facebooku. Připojte se zde a buďte informováni hned, jak přidám novou povídku :)
Připojte se do literární skupiny Fanfiction a vlastní literární tvorba (CZ/SK) na Facebooku, kterou jsem založila 22. září 2012.

3. Křiklanovo pozvání - část třetí

30. května 2010 v 18:31 | Snapeova |  Oheň, led a růže
"S tebou si to ještě vyřídím"
"Proč?"
"Prostě by jsi to nepochopila, jasný?"
"Nic ti neslibuji, rozmyslím se"
***Zbytek prvního školního dne byl vcelku nudný. Jejich profesoři je strašili NKÚ a všem bylo jasné, že to tak bude po celý týden. Byli z toho už pěkně otrávení, jak jim každý omílal dokola, že se mají poctivě připravovat, že se jedná o jejich budoucnost a bla bla bla...

Skutečně se nemýlili, někteří profesoři dokonce dávali krátké testy k opakování na každé hodině. Ze všech předmětů už také měli napsané písemky na shrnutí probraného učiva. V některých případech je učitelé na zkoušení upozornili a v jiných před ně prostě položili papíry s otázkami. Samantha byla na vše připravená, ale s nelibostí zjistila, že ani ta Rosemanovic slečinka s tím neměla žádné problémy, což jí docela štvalo. Doufala, že by se jí třeba mohla posmívat kvůli špatným známkám, ale ani tahle možnost se neukázala vhodnou. Ta holka snad byla bez chyby!

Její kamarádi ze zmijozelské party jí pověřili, aby o ni něco zjistila, něco kvůli čemu by se jí mohli posmívat a dělat jí samé nepříjemnosti. Chtěli odhalit nějakou její slabou stránku, avšak aby jí mohla poznat pořádně, musela by se s ní bavit, jenže to bylo samozřejmě zakázáno. Jejich pravidlo znělo: 'Nikdy se s nikým nebratříčkuj, ani v rámci nějakého špehování!'

Snažila se dostat něco ze své sestry Van, která se s Elizabeth hodně bavila. Bezúspěšně. Její sestra jí rychle prokoukla: "Nevyzvídej! Najednou tě zajímá co říkám? To je zajímavé. Od doby, co jsme tady ve škole, chováš se divně a v mnoha případech až hnusně," doslova na ohromenou Sam poslední slovo vyplivla a naštvaně se na ní mračila, pokračujíc: "Liz je dobrá holka. Ty a ta tvoje povedená partička si jí radši nevšímejte. Udělala vám snad něco? Nechte jí být. Vůbec tě nechápu. Co se to s tebou děje? Nikdy si taková nebyla Samantho," řekla se slzami v očích a odešla.

Sam nebyla schopna slova. Takhle se se sestrou ještě nepohádala. Mrzelo jí, co se stalo. S Vanessou se na škole začaly vzdalovat a to jsou tu zatím jen pár dnů. Jenže nemohla sestře říct všechno. Nepochopila by jí, tím si byla jistá. Bezradně si povzdecha. Doteď byla v ložnici sama, ale najednou se otevřely dveře a vešla Elizabeth: "Viděla jsem utíkat tvou sestru a plakala. Nevím, co jsi jí udělala, ale měla by jsi jít za ní. Je dost citlivá, ale tebe to evidentně nezajímá," vpálila jí ta drzá holka obvinění bezcitně přímo do očí, tváříc se naštvaně. Propichovala jí zlým pohledem, až se Samantha málem přikrčila.
"S tebou si to ještě vyřídím," šeptla nenávistně modrooká dívka směrem k Liz, ale v duchu věděla, že všechno, co řekla, byla pravda. Odešla z ložnice a rozhodla se, že Liz přece jen poslechne a najde svou sestru.

Naprosto neměla tušení, kam mohla Van jít. Použila hledací kouzlo, které přibližně určí směr, kde by se měla nacházet osoba, na kterou intenzivně myslíte. Nakonec svou sestru našla v jedné opuštěné učebně. Byla zamčená, ale stačilo pouhé alohomora. Její malá sestřička zatím naštěstí neměla zkušenosti s účinějšími a hůře zrušitelnými zamikacími kouzly. Vešla, ale nevypadalo to, že by si jí Vanessa všimla. Sestřin příchod se jí zjevně, podle jejího úsudku, nijak netýkal. Seděla na jedné z lavic. Bradu měla položenou na kolenou, rukama si objímaje nohy. Po tváři se jí sem tam skutálela osamělá slza. Samantha nikdy nechtěla vidět Vanesu v takovém stavu. Nejvíc jí mrzelo, že se tak stalo kvůli ní. Váhavě se posadila vedle sestry a zvolila tutéž pozici jako ona. Nohy si přitáhla k bradě a objala je rukama. Nepromluvila, jen seděla vedle Van a hleděla do prázdna.

Po několika tichých minutách Vanessa otočila hlavu a hleděla na svou sestru: "Proč?" promluvila nešťastným hlasem. "Co?" nechápala Sam sestřin dotaz. "Proč to děláš, to všechno. Proč si tady na spoustu lidí hnusná? Přijde mi, že když jsi sama bez té tvé party nebo jen se Severusem a se mnou tak se chováš normálně, ale jak se ukáží oni, tak už to nejsi ty. Proč se tak chováš a proč se s nimi vůbec bavíš? Nestačil by ti Severus, Draco a já? Mimochodem by jste si s Dracem mohli podat ruce. Jste úplně stejní! Taky se chová hnusně! O to, ale teď nejde. Mě vadí hlavě tvé chování, nechci se za tebe stydět. Mohla by jsi se přece spřátelit i s Liz. Co proti ní máš? Mohla by jsi se přece bavit s kým by jsi chtěla, ale ty se místo toho držíš u těhle lidí, kteří se mi prostě nelíbí. Nejsou podle mě dobří!" Tohle všechno na ní v rychlosti Vanessa vychrlila. Samantha nevěděla, co své sestře odpovědět: "Víš Van," začala váhavě: "Jsou to moji kamarádi. Nemůžu ti dát odpovědi na tvé otázky. Nedokázala by jsi to pochopit. Nemůžu ti říct vše, co bys chtěla slyšet," povzdechla si smutně. "Jsem přece tvá sestra! Říkáme si všechno nebo už jsi zapomněla?" povytáhla Vanessa nechápavě obočí. "Prostě by jsi to nepochopila, jasný?" Samanta už začala ztrácet trpělivost. "Tak to alespoň zkus a uvidíme jestli to pochopím," nedala se jen tak Van odbít. "Vanessko, nemůžu, prostě nemůžu," řekla smutně a pomalu se zvedla, dodávajíc pouhé: "Promiň," poté odešla.

Vanessa z toho byla pořádně zmatená. Její sestru muselo trápit něco zlého, když jí to nechtěla prozradit. Věděla ovšem, že toho hada, jenž její sestru sužoval, jen tak ven nedostane.

Byl čtvrtek, což znamenalo, že Křiklanův večírek je již zítra. Docela se těšila. Samantha doufala, že se trochu pobaví a přijde na jiné myšlenky. Přišla do společenské místnosti, která byla téměř prázdná. Byl tam jen Severus, který seděl na koženém gauči před krbem a četl nějakou knihu. Měli totiž zrovna volnou hodinu. Sam se rozhodla, že ji využije k vypracování úkolu na Přeměňování, které mají příští pondělí. Chtěla mít o víkendu klid.

"Ahoj Severusi," pozdravila a posadila se vedle něj. Oslovený vzhlédl od knihy a taktéž ji pozdravil. Vypadal trochu podrážděně. Sam tušila, že je to kvůli tomu večírku. Křiklan ho nepozval. Nikdy Seva nepozval a nikdy si ho nijak zvlášť nevšímal, což bylo divné vzhledem k tomu, že byl lektvarový génius. Rozhodla se, že by ho mohla pozvat a třeba mu tak zvednout náladu. Stejně se bála, že se nebude mít s kým bavit, když s ní zrovna nebude mluvit Křiklan.

Možná si bude povídat se sestrou, ale tím si také nebyla jistá. Nevěděla jestli se její sestra nebude držet u Elizabeth či dokonce jestli Van třeba nepozvala nějakého kluka. Sice byla na škole čtyři dny, ale pro ni nebylo seznamování nikdy velkým oříškem. "Severusi?" oslovila černovlasého kluka nesměle. "Hmm?" dostalo se jí nazpátek. "Obávám se, že tam zítra budu stát v koutě a nebudu se mít s kým bavit. Nechtěl by jsi jít prosím se mnou?" zeptala se Severuse Sam mírně přiškrceným hlasem. Udělala na něj psí oči. Severus na ni krátce pohlédl, a pak lehce nahněvaným tónem odpověděl: "Nechci se nikam vnucovat a navíc, nemám na nějaký hopsání a tlachání ani náladu. Určitě si nějakou zábavu najdeš," po těchto slovech se opět věnoval knížce.

"Severusi, vím, že je ti proti srsti tam jít, když tě Křiklan nepozval, ale pojď tam, prosím, kvůli mně," žadonila dál, nevzdávající se Sam. Ještě intenzivněji se na něj dívala psím pohledem, doufajíc,že třeba ještě změní své rozhodnutí. Severus si povzdech a zase zabořil nos do knihy. Asi po minutě se z poza knihy ozvalo: "Nic ti neslibuji, rozmyslím se," snažil se, aby to znělo naprosto znuděným a lhostejným tónem. "Díky Seve", vykřikla radostně Sam, pocuchajíc mu rozverně vlasy. Pak rychle vystřelila do své ložnice pro učebnici. Severus jen vykulil oči, nevěřícně vrtíc hlavou. Ta holka by snad přinutila i Voldemorta tancovat valčík. Musel se hned usmát nad tou představou, ovšem stále se kontroloval. Ten úsměv by tedy postřehl jen opravdu dobrý pozorovatel. Na jeho tváři bylo viditelné jen lehké pozvednutí koutků.

***

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ga.b. >Your Affík ♥♥ Ga.b. >Your Affík ♥♥ | Web | 31. května 2010 v 19:00 | Reagovat

Zajimavé :-)

2 Alex aff Alex aff | Web | 1. června 2010 v 19:49 | Reagovat

už jsme cetla u snapeové nádhera

3 eli a latri eli a latri | Web | 3. června 2010 v 22:21 | Reagovat

téda skvělý!!! je hezký jak Van sestru tak rychle prokoukla!!!! já dávám jednoznačně za pravdu Van - tak snad se to mezi nima vyjsní a Sam by j taky mohla něco říct!!! ale každopádně sme zvědavá na samotnej Křiklanův večírek!! jako je to křeb týdle kapitoly a proto doufám že si to budu moct co nejdřív přečíst!! :-D
jinak Sev je takovej en dobrák jak si ho představuju a to je dobře!!! :-D

4 vladusQa your SB :) vladusQa your SB :) | Web | 5. června 2010 v 9:57 | Reagovat

ahooj ako sa máš?

5 RaDíSeK - ♠Your Affik♠ RaDíSeK - ♠Your Affik♠ | Web | 5. června 2010 v 15:48 | Reagovat

pěkné :-)

6 Dadela-SB Dadela-SB | Web | 5. června 2010 v 19:16 | Reagovat

Takové chování,že se člověk chová úplně jinak,podle toho s kým zrovna je,znám i z lidského světa :-D

7 Verky Verky | Web | 9. června 2010 v 13:53 | Reagovat

typický Sev :D :D už vidim Voldyho jak tančí valčík...bože :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama