Potterworld.blog.cz je i na facebooku. Připojte se zde a buďte informováni hned, jak přidám novou povídku :)
Připojte se do literární skupiny Fanfiction a vlastní literární tvorba (CZ/SK) na Facebooku, kterou jsem založila 22. září 2012.

3. Křiklanovo pozvání - část první

7. května 2010 v 19:44 | Snapeova |  Oheň, led a růže
Vím, že je tu tahle kapitola po delší době - po dvou měsících, ale Snapeová byla zaměstnána jinými věcmi, tak nám to, prosím, odpuste... Dopuručuji vám si přečíst předchozí díly, aby jste věděli o co jde.

♥♥Veronika♥♥"Hele neměj obavy"
"Dávejte pozor, slečno"
"Přeji vám oběma dobrou chuť."
"Velmi dobře, děkujeme"
***


Liz probudilo sluníčko, které vycházelo a pozvolna zalévalo svými zlatavými paprsky jejich ložnici. Nebe bylo naprosto vymetené až na pár červánků. Podívala se na hodiny na svém nočním stolku a zjistila, že je pár minut po sedmé, tedy čas tak akorát na vstávání. Posadila se na své posteli a snažila si vzpomenout alespoň na útržky svého snu, z kterého jí vytrhla ona hřejivá koule na obloze s pár mráčky, líně se povalujícími okolo.

Elizabeth zpozorovala, jak na posteli naproti té její sedí Samantha a nepřítomně kouká ven z okna. Vypadalo to, že o něčem přemýšlí či dokonce sní. Tomu druhému slovu však moc nevěřila. Členka mladých Smrtijedů se tvářila velice zamyšleně a posmutněle. Ani si nevšimla, že ostatní děvčata již byla pryč. Což bylo velice neobvyklé.

Teprve když se Liz zvedla a odešla do koupelny, se Sam vzpamatovala, mírně se zamračila, a taktéž vylezla z vyhřátého pelechu vstříc prvnímu školnímu dni. Zamířila také do jejich společné koupelny, kde se pořádně probudila studenou sprchou až poté na sebe pustila teplejší proud. Několikrát to opakovala. Dělala to každé ráno. Vždy jí to dokonale probralo. Ryhle si tím pádem uvědomila, jak mizerně se dnes cítí. Byla totálně vytočená a naštvaná, poněvadž přítomnost Liz v koupelně jí brala část soukromí, ale neměla náladu se hádat, a tak to přetrpěla.

Když vylezla ze sprchy, s potěšením zjistila, že Liz už odešla. Rychle se oblékla do školní uniformy, jemně se nalíčila a poté si zapletla cop. Při délce jejích vlasů byl k učení velice praktický. Hodila si batoh přes rameno a běžela na snídani, na kterou už jí nezbývalo příliš času. Vlastně ani nevěděla, co bude mít jako první hodinu, protože profesor Křiklan jí teprve měl dát její rozvrh na tento rok.

Dole ve společenské místnosti narazila na svou sestru Vanessu, která tam na ní čekala. "To je dost, že jdeš. Už jsem myslela, že tě půjdu osobně vzbudit a věř, že to by se ti nelíbilo," usmála se lišácky Van. "Nech si toho, ty malá raubířko a pojď na tu snídani nebo ani jedna z nás nestihne první hodinu," řekla Samantha a musela se smát.

Po chodbách raději neběžely, ale zvolily jen svižný krok, jelikož nechtěly hned první den přijít o body. Vanessa se své sestry po cestě zase vyptávala na profesory, aby věděla, co od nich čekat i přes to, že už se několikrát ptala v létě. "Hele, neměj obavy," otočila se Samantha na Vanessu: "Snaž se jen při hodinách nedělat ty své voloviny, dělej úkoly a pokud možno, se trochu uč, aby učitelé neměli důvod si na tebe třeba zasednout. Tohle ti bude stačit. Časem sama poznáš jak by ses k určitému profesorovi měla chovat."

Když byly dveře Velké síně na dohled hodila Vanessa opatrnost za hlavu a radostně se rozeběhla. Její sestra jen zakroutila s mírným úsměvem hlavou a doufala, že Van nenarazí na některého z profesorů. Vanesse se její neopatrnost ovšem nevyplatila. Ve dveřích již pozdě postřehla odcházejícího Brumbála. Snažila se zabrzdit,ale byla příliš blízko takže se jí povedlo jen přibrzdit, načeš mírně do ředitele drkla . "Dávejte pozor, slečno," řekl dobrosrdečně Albus a s mrknutím se na Vanessu usmál. Vanessa zaraženě a zahanbeně zároveň vykoktala pouhé: "Promiňte pane" a připojila k tomu zářivý, avšak drobet nesmělý úsměv. Doufala, že jí její počínání promine. Nevěděla totiž, co dodat.

Samantha se na ředitele, procházejícího kolem ní, nesměle usmála a pozdravila: "Dobré ráno pane profesore." Albus jí taktéž věnoval vřelý úsměv, ale přidal k tomu ještě zkoumavý pohled, z kterého byla Sam trochu nesvá. "Dobré ráno, slečno Fletcherová. Vaše sestra už má viditelně velký hlad," řekl starý kouzelník mile a dodal: "Přeji vám oběma dobrou chuť." Poté už viděli jen jeho vzdalující se záda.

Když drobet vykolejená Sam vešla do Velké síně, nasadila opět svou kamennou tvář, aniž by se ohlížela na ostatní, kteří se na ní v některých případech nenávistně koukali či jí dokonce pomlouvali. Došla ke zmijozelskému stolu, kde už z jejich party zbyl jen Severus s Elizabeth, která dorazila pravděpodobně chvilku před nimi. Co když přerušila svým příchodem nějaký jejich tajný rozhovor? Ne! To nebylo možné! Přece by se Severus před pohledy pár opozdilců neponížil. Van si hbitě přisedla k Liz a začala ji hned líčit svou nechtěnou srážku s ředitelem. Sam si své sestry, která se dokázala skamarádit snad úplně s každým radši nevšímala a dala se do jídla, při čemž si povídala se Severusem.

Za chvilku k nim přišel ředitel jejich koleje, Profesor Křiklan: "Tak co mládeži? Jak jsme se vyspali na první školní den?" zeptal se s úsměvem na tváři. "Velmi dobře, děkujeme," odpověděla mu s mírným pousmáním na oplátku Sam. Křiklan byl jako ředitel koleje i učitel lektvarů fajn. Byl ke svým svěřencům hodný a Samantha si ho docela oblíbila. Vanessa horlivě přikyvovala na znamení, že se sestrou souhlasí. Měla totiž plnou pusu chleba s marmeládou, tudíž nemohla mluvit

Křiklan se na obě přívětivě usmál a pronesl: "To je dobře, milé dámy. Na první den musíte být odpočaté," mrkl na ně, pokračujíc: "No teď bych vám všem, asi měl rozdat rozvrhy, aby jste kvůli mně ještě nepřišli na první hodinu pozdě." Jak řekl, tak také udělal: "Takže slečno Fletcherová, váš rozvrh je zde a jsem velmi zvědav, co si tento rok vyberete za své budoucí povolání. Máte velké nadání na Lektvary a Černou magii, tak doufám, že z vás bude přinejmenším nějaká vědkyně, jenž objeví spoustu nových a prospěšných lektvarů. Proto očekávám, že po dokončení sedmého ročníku půjdete na nějakou univerzitu," řekl s vážným hlasem a provrtával Samanthu zvědavým pohledem.

"Máte pravdu pane Profesore. Sice si ještě nejsem jistá, čemu přesně se budu věnovat, ale na nějakou univerzitu určitě půjdu," pokyvovala vřele hlavou oslovená. Křiklan se na ní mile usmál a podal jí rozvrh. Bez jediného slova vtiskl do rukou rozvrh Severusovi a o vteřinu déle Vanesse s Liz současně.

Pak však, dívajíc se na dvě nové tváře dodal: "Od vás dvou ještě nevím, co očekávat, dámy. Jsem na vás velmi zvědav. Také bych si vás, děvčata, dovolil pozvat na takový malý večírek pro vybrané studenty na zahájení tohoto školního roku. Každý s sebou může pozvat i kamaráda. Podal obálky Sam, Vanesse a nakonec také překvapené Elizabeth se slovy: "Budu se na vás velmi těšit dámy. Byl bych velice zklamán kdyby jste nepřišly. Bohužel už musím na první vyučovací hodinu a vy čtyři by jste měli taky." Křiklan se rychle otočil a kolébavým krokem pospíchal z velké síně. Samanta za ním trochu zaraženě zírala, nechápajíc fakt, že pozval i tu vlezlou holku. Ona se snad nacpe všude. Od té doby k ní cítila ještě větší odpor a zášť.

***

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alex aff Alex aff | Web | 8. května 2010 v 6:32 | Reagovat

no je prostě užasná, holky obě píšete upně užasně "!!! fakt se tesím na dalsí :-)

2 Snapeova→SB ♥ Snapeova→SB ♥ | Web | 8. května 2010 v 9:55 | Reagovat

[1]: Děkujeme Alex ;-) :) jsem ráda,že se ti líbí a,že se těšíš na další. To má člověk hned lepší chuť do psaní :)

3 Ga.b. >Your Affík ♥♥ Ga.b. >Your Affík ♥♥ | Web | 8. května 2010 v 18:56 | Reagovat

Moc krásnej příběh!!!Z vás něco bude! :D  :-)

4 ♥♥Veronika♥♥ ♥♥Veronika♥♥ | Web | 8. května 2010 v 18:57 | Reagovat

[3]: mno ze Snapeový určitě ;-)

5 snapeova→SB ♥ snapeova→SB ♥ | Web | 8. května 2010 v 19:25 | Reagovat

[4]: ze mě ne. Sice mám sen napsat knihu ,ale..... :D Spíš z tebe něco bude :)Píšeš mnohem líp než já...

6 ♥♥Veronika♥♥ ♥♥Veronika♥♥ | Web | 8. května 2010 v 19:36 | Reagovat

[5]: mno to teda nepíšu - zamisli se aspoň jednou a nekoukej na naše díla z téhle prezpetivy, ale z prezpektivi někoho jinýho a rozdíl mezi mnou a tebou uvidíš :) tvoje myšlení ovlivňuje totiž naše kamaráctví :) a navíc ty máš tu odvahu tu knihu dakt vydat, já ne... :D

7 snapeova→SB ♥ snapeova→SB ♥ | Web | 8. května 2010 v 19:40 | Reagovat

[6]: Podle mě stejně píšeš lépe ty a to mi nikdo nevymluví. to co jsi mi tam třeba doplnila za některé věty by mě zrovna nenapadlo. Podle mě máš mnohem větší slovní zásobu atd... a navíc ti jde pravopis což mě fakt ne. Ano odvahu tu knihu vydat bych asi vážně měla :D problém je v tom,že by si jí nikdo nekoupil :)

8 ♥♥Veronika♥♥ ♥♥Veronika♥♥ | Web | 8. května 2010 v 19:49 | Reagovat

[7]: mno přesvědčovat tě o tom, že psaní zrozna není mou silnou stránkou asi nemá smysl...že? :D svůj názor, na to, kdo je lepší a kdo zas horší, rozhodně nezměním :D a neboj, já bych si tu knihu koupila a myslím, že i mnoho dalších tady :)

9 eli&latri eli&latri | Web | 16. května 2010 v 13:37 | Reagovat

tááákže konečně sem se dostala k tlmu, abych si to přečetla :D musela sem si to oživit ještě předchozíma kapitolama protože je to opravdu doba ale i tak sem se k tomu prostě dostala 8-)
táááákže je to skvělá kapitola - ale docela krátká :D vim, že bude pokračovat a proto se na ní těšim - takže co nejdřív ji přidejte ju 8-)
jinak sme zvědavá na první školní den a první hoinu - jak se všihni s tim poperou a tak 8-) a dko všechno bude na Křiklanově večírku 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama