Potterworld.blog.cz je i na facebooku. Připojte se zde a buďte informováni hned, jak přidám novou povídku :)
Připojte se do literární skupiny Fanfiction a vlastní literární tvorba (CZ/SK) na Facebooku, kterou jsem založila 22. září 2012.

3. Křiklanovo pozvání - část druhá

24. května 2010 v 18:32 | Snapeova |  Oheň, led a růže
"Proč si to myslíš?"
"Ne nedělí, to dělá jen Křiklan"
"Samozřejmě, že budou"
***


Hned první hodinu měli Obranu proti černé magii, kde jim jejich přísný profesor hned napařil opakovací písemku a v závěru hodiny je postrašil NKÚ. Prozradil, že tento rok se budou věnovat všemožným kouzlům, která jim pomohou obstát v boji. Pro Samanthu nebyla tato hodina žádným překvapením. Znala jejich profesora velmi dobře, takže jí bylo jasné, že bude chtít hned vědět, co si pamatují z předešlých ročníků. Doufala,že by to mohlo zaskočit tu novou holku, ale Elizabeth byla v pohodě. Sice se tam objevilo pár záludných otázek, ale ona je s přehledem zvládla.

Jako další následovala dvouhodinovka lektvarů, na kterou už se Sam i Severus těšili. Křiklan si podobně jako pár ostatních učitelů vedl zasedací pořádek, takže hned kontroloval jestli si všichni sedají správně.

Ty studenty, kteří mají nejlepší známky, vždy posazoval do předních lavic a ty s horším prospěchem strkal až do těch posledních. Už od prvního ročníku byla Sam posazena vedle Severuse v první lavici, hned před katedrou, protože oni dva měli nejlepší výsledky z celé jejich třídy.

Elizabet Křiklan posadil do první lavice u dveří vedle Lily Evansové, která měla vedle sebe volné místo. Zřejmě od ní hodně očekává, když jí hned posadil do první lavice, pomyslela si Sam mírně naštvaně. Zachytila Elizabethin pohled a zle se na ní podívala. Chtěla, aby věděla, že ona tu byla dřív a je lepší, proto taky sedí hned u katedry. Rozhodně jí nedovolí, aby byla lepší než ona.

"Asi jsi byla na předešlé škole dobrá v lektvarech, že?" promluvila na Liz Lily a tím jí vyrušila ze zkoumání Samanthy. "Proč si to myslíš?" zeptala se zaskočeně oslovená. "No, Křiklan tě hned posadil do první řady a tam vždy posazuje jen studenty s nejlepšími výsledky," usmála se rusovláska. "Aha, to jsem nevěděla, že si učitelé na vaší škole takto dělí žáky," podivila se mírně překvapená Elizebeth. "Ne nedělí, to dělá jen Křiklan," odpověděla dívka z Nebelvíru pobaveně a dodala: "On je takový zvláštní... Má kolem sebe rád lidi, kteří jsou v něčem dobří a jednou budou třeba vlivní. Však brzo uvidíš, nepochybně tě pozval i na večírek." Liz to, co se dozvěděla, docela překvapilo. U nich na škole nikdy nenarazila na podobného učitele. Po chvilce Lily Pokračovala. "Asi tě dost trápí, že s tebou kluci teď nemluví, viď?" pozvedla mírně jedno obočí a zkoumavě se na vykolejenou Liz podívala. "No... Ano, nečekala jsem, že když mě klobouk zařadí do jiné koleje, tak to bude důvodem k tomu, aby se se mnou přestali bavit," povzdechla si zklamaně Liz a podívala se dozadu na Siruse. Ten, když střetl s jejím pohledem, raději uhnul. Lily se tím směrem podívala také se slovy: "Musíš jim to prominout. Neomlouvám je, ale vím jací jsou. Nemají Zmijozel rádi, protože odtamtud se lidi většinou přidají na tu špatnou stranu. Zmojozel je v podstatě něco jako černá ovce této školy. Kluci mají strach, že když tě Moudrý klobouk zařadil do Zmijozelu, tak v tobě asi bude něco, čím se vyznačují i ostatní zmijozelané. Pořád jim domlouvám a tvůj bratr taky. O přestávce se mnou za nimi půjdeš ano? Promluvíme si s nimi", konejšila nešťastnou Liz, jemně jí hladíc po zádech. "A je to dobrý nápad?" otázala se Liz a nejistě si rukou zajela do dlouhých mírně zvlněných vlasů , zasypávajíc Lily další otázkou: "Budou o mě ještě stát?" nejistě se vrtíc na židli. "Samozřejmě, že budou", usmála se na ní povzbudivě Lily. Pak už se obě věnovaly Křiklanově výkladu.

"Takže, pro začátek si dáme spíš něco na oddych, abych vás po prázdninách hned příliš nezatížil", usmál se dobrosrdečně profesor Křiklan: "Dnes mi uvaříte Měsíční lektvar, který je na různé neduhy, ať už na zažívací potíže, či menší nemoci. Jeho obtížnost je střední, ale dávejte si pozor, je velmi záludný. Stačí když dáte něčeho jen trochu více nebo méně a hned z toho může být jed, takže jednejte opatrně!" varoval třídu se zdviženým ukazováčkem a pokračoval: "Postup najdete v učebnici na straně čtrnáct a všechny přísady, jako obvykle, v tamhleté skříni",ukázal do roku místnosti za katedrou.

Severus i Samantha byli mírně zklamáni. Očekávali od Křiklana trochu více, ale mohli být rádi, že nechtěl, aby mu uvařili něco z prvního ročníku.

Když už všichni začínali pracovat na svých lektvarech pronesl profesor Křiklan: "Nejlepší lektvary ohodnotím hned první den pěknou známkou a body, takže motivaci máte", usmál se. Kolejní soupeři se tedy horlivě pustili do práce a brzy byla učebna zamlžena párou stoupající z kotlíků a plna různých pachů ze zadních lavic. Od Jamese Pottera se linul štiplavý zápach zkažených vajec smíšený se smradem z ponožek. Byla to doslova smrtelná kombinace. Křiklan tedy raději po třídě vůbec nechodil a jen nakukoval do kotlíků v prvních lavicích. James Potter nebyl hloupý, ale tento předmět mu nic neříkal. Prostě ho nebavil. Nechal svůj smradlavý lektvar vesele bublat a raději hrál se Siriusem pod lavicí Řachavého Petra.

Ke konci hodiny měli všichni úspěšně i neúspěšně hotovo, a tak Křiklan začal, ač nerad, obcházet třídu. Zápach nepolevil ani trochu. Několik studentů dokonce použilo kouzlo pročisťující vzduch, ale nepomohlo. Zadní lavice prošel jen zběžně a nesouhlasně se u toho mračil. Zastavil se u Jamese a Siriuse. "Dnes jste mě vy dva velmi zklamali. Myslel jsem, že by váš lektvar mohl pro tentokrát dopadnout lépe. Vždyť vám lektvary docela jdou chlapci! Jen na ně pokaždé kašlete, a pak se učíte těsně před zkouškami na konci každého ročníku. S takovým přístupem NKÚ neuděláte!" Oba vyzvaní a zkritizovaní na to nic neřekli. Jen svěsili hlavy. Křiklan už však neviděl, že měli, co dělat, aby nevyprskli smíchy. Samantě přišlo jejich chování vážně ubohé. Nechápala, proč někdo musí takhle kazit hodiny lektvarů. Křiklan přišel k jejich lavici a konečně se na jeho tváři objevil úsměv. "Výborně, vy dva. Opět ukázkové práce, ozvláštněné vlastními nápady. Jak vy to jen děláte. Píšu si u vás V a každému dávám po třiceti bodech!" U prostřední lavice se profesor nezastavil. Jen nakoukl a zjistil, že výsledek není úplně uspokojivý. Zastavil se u Lily s Elizabeth a opět se naprosto rozzářil, uspokojivým zjištěním, že novou studentku správně odhadl: "Moc pěkná práce děvčata. Slečno Rosemanová, vidím, že jsem se ve vás nezklamal. Váš lektvar je přesně jak má být. Obě u mě máte V a 30 bodů pro svou kolej!" Elizabeth s Lily se na sebe potěšeně podívaly. Vypadalo to, že Lily proti Liz opravdu nic nemá i přes to, že ji zařadili do Zmijozelu. Elizabeth si v tu chvíli uvědomila, že se i na této škole se nachází nějaký ten normální člověk. Možná by se mohla i s Lily skamarádit, ale obávala se, že by jí za to zmijozelčané začali nesnášet ještě víc a dělali by jí ze života horoucí peklo. Tato škola byla velice tvrdě rozdělená a nepřátelská. Nikdy nic takového nezažila. Krásnohůlky byly naprosto něco jiného. Dalo by se říci, taková procházka růžovým sadem!

Samantha se mírně zamračila, ale celkem jí uklidnilo, že Křiklan nemluvil o žádných přidaných přísadách a zvláštním talentu, takže ta Elizabeth bude nejspíš dobrá, ale ne dost dobrá na to aby měla na ni nebo Severuse. Trochu ji to uspokojilo, ale stejně jí znervózňoval fakt, že si tu holku Křiklan oblíbil tak rychle.

Po Lektvarech si došli na oběd. Vanessa už tam byla a tvářila se nadšeně. Těšila se, až začne sestře vyprávět, co se všechno to dopoledne událo. Nikdo jiný kromě Samanthy, její sestry, Severuse a Elizabeth tam nebyl, a tak Sam zaujatě poslouchala vše, co jí malá sestra vyprávěla a společně s ní se musela smát vtípkům, které hned první den Van provedla některým spolužákům. Byl div, že zatím nepřišla o body a nedostala trest, ale Samantha nepochybovala o tom, že Vanessa se svou neuvěřitelnou spontálností o nějaké ty body brzy přijde.

Když přišel zbytek jejich zmijozelské party, nasadila obvyklý kamenný výraz a začala s nimi probírat plány zesměšnění Pobertů. Sestry si přestala všímat a kdykoli jí chtěla něco říct, jen jí odbyla. Vanessa chování své sestry naprosto nechápala a byla z toho velmi smutná. Elizabeth se na ní soucitně podívala a Vanessa si váhavě začala povídat s ní s mírnými obavami, jestli jí také neodbyde.

***

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dadela-SB Dadela-SB | Web | 24. května 2010 v 19:39 | Reagovat

Tahle část se opravdu povedla :-),ale pořád lituju Liz za to,v jaké je koleji :-D.Kdy bude pokračování??

2 ttinka ttinka | Web | 24. května 2010 v 21:24 | Reagovat

promin nestiham si to cist :( snad nekdy az bude cas... ;)
p.s.: narovinu :D Po takový šílený práci(přihlédněme k tomu jaká jsem lemra) by stálo za to kdybys zanechala koment na mým blogu,nejvíc si havně cením toho tvého ;) děkuju
p.p.s.: design!!!!!!!!!

3 Miss.AnnY Miss.AnnY | Web | 25. května 2010 v 14:27 | Reagovat

Paaráda...jakmile přijedu doů a nebudu muset počítač sdílet s půlkou knihovny :D tak si to přečtu

P.S. mám smutnou zprávu, tak se kdyžtak jukni ke mně

4 Ga.b. >Your Affík ♥♥ Ga.b. >Your Affík ♥♥ | Web | 25. května 2010 v 15:00 | Reagovat

Pěkné :-)

5 RaDíSeK - ♠Your Affik♠ RaDíSeK - ♠Your Affik♠ | Web | 25. května 2010 v 18:09 | Reagovat

krásné :-)

6 Verky Verky | Web | 26. května 2010 v 9:32 | Reagovat

fůůj štiplavý zápach zkažených vajec smíšený se smradem z ponožek :D  :D  z toho jsem nemohla :D  :-P  :-P  :-D
jinak zase skvělý, jako vždy :D

7 eli a latri eli a latri | Web | 3. června 2010 v 22:11 | Reagovat

tááááááák a je to tu :D konečně sme se dala do ¨čtení :-D takže talde část je skvělá tím, jak se Lilly skamarádila s Liz - je dobře že ste nenechali Liz samotnou!!! a z nich by mhla bejt skvělá dvojka!!! :-D no a snda se i poberti umoudří a znova přijmou Liz!! :D jinak Sam mi připadá jako takovje pořádnej drzej červ a parchantík!!! :D a líbí se mi že Křiklan má Liz rád :D jenom ti kluci a jejich smradlavý lektvary sou moc!!! :D
tak já du íst dál :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama