Potterworld.blog.cz je i na facebooku. Připojte se zde a buďte informováni hned, jak přidám novou povídku :)
Připojte se do literární skupiny Fanfiction a vlastní literární tvorba (CZ/SK) na Facebooku, kterou jsem založila 22. září 2012.

2. Mučitel - část třetí

11. března 2010 v 18:30 | ♥♥Veronika♥♥ |  Oheň, led a růže
"Suzie Nicele Ambeler!"
"Vanessa Amy Fletcher!"
"Mrzimor!"
"Elizabeth Angie Roseman!"
***
"Suzie Nicele Ambeler!" zvolala profesorka. Jmenovaná vyšla nervózním krokem ke stoličce. McGonagallová vzala do ruky klobouk a následně ho posadila malé holčičce na hlavu. Té sklouzl až na nos, takže neviděla nic jiného, než vnitřek té záplatované věci. Chvíli bylo ticho a pak se ozvalo: "Mrzimor!" Suzie šťastně vyskočila a běžela k danému stolu, od kterého se ozýval bouřlivý potlesk. Ostatní také tleskali, ale ne tolik.

A tak to šlo dál, až... "Vanessa Amy Fletcher!" zvolala profesorka. Van si připadala, jako přimrazená. Zdálo se jí, že za tu malou chvilku stačila na místě zapustit kořeny. Nakonec se ale vyburcovala k pohybu. Když šla ke stoličce, několikrát zakopla a málem upadla. Cítila na sobě všechny pohledy v síni. Některé byli nenávistné, jiné zas zvědavé či dokonce soucitné. Neotáčela se. Nechtěla jim vidět do obličejů, raději. Bála se, co by v nich zahlédla. Došlo jí, že její sestra kromě své party a pár dalších lidí ve Zmijozelu, není příliš, ba možná dokonce vůbec, oblíbená.

Když si Van konečně sedla na onu stoličku, profesorka McGonallagová jí na hlavu posadila Moudrý klobouk. Byl však na Vanessy malou hlavičku moc velký a tak jí jako téměř všem před ní, sklouzl až na nos. Vyjímkou byli ti studenti, u kterých se klobouk jen mírně dotkl jejich hlav a už vykřikl nějakou ze čtyř kolejí.

"Hm...Máš velice chytrou hlavu... Jsi velice statečná a odvážná... Co je však hlavní, máš velice dobré srdce. Takových si cenil Godric Nebelvir..." šeptal Moudrý klobouk Van do ouška. Ráda by tam šla, avšak měla strach o svou sestru, musí být s ní. Třeba by jí občas mohla brzdit od těch nejhorších činů. Začala si celou svou vůlí přát Zmijozel. "Chceš, ale do Zmijozelu kvůli své sestře... Dobře tedy, pošlu tě tam. Máš velkou šanci svou sestru vytrhnout ze spárů zla..." šeptal dál tichonce, tak aby ho slyšela jen Van a pak se rozhodl: "Zmijozel!" vykřikl nahlas Moudrý klobouk.

Profesorka McGonagallová sundala Vanesse Moudrý klobouk z hlavy a ta konečně uviděla síni před sebou. Kromě nadšených Zmijozelských nikdo netleskal. Tato ničivá zkutečnost jí bodla u srdce, ale vstala a se vztyčenou hlavou se vydala ke svým novým spolužákům. Posadila se naproti své sestře.

"Beian Lucas Flement!" pokračovala dále profesorka a oslovený malý snědý až černý američan vystoupil sebejistě z řady. Když dosedl na tutéž stoličku na níž seděla před chvilkou Vanessa, profesorka McGonallagová mu ani nenasadila pořádně Moudrý klobouk a už se síní rozléhalo: "Havraspár!" Nadšený klučina seskočil se stoličky a hnal se ke své nové rodině. Při jeho krocích celou síň naplnil potlesk. Výjímkou byl ovšem zmijozelský stůl, u kterého tleskalo jen pár jedinců, včetně Vanessy.

A tak řada nových studentů ubývala dál a dál, až se profesorka dostala ke jménu: "Elizabeth Angie Roseman!" Když Draco uviděl vystoupit z řady tu špínu, co mučil, nedočkavě se napřímil a čekal, co se budě dít. Sirius vstále ochraňoval Liz ve své náruči. Donesl jí až ke stoličce, na níž jí posléze posadil a stoupl si opodál. Věděl téměř na sto procent, že jí ponese ke svému stolu. Nikam jinam se přeci tahle dobrá duše dostat nemohla, tedy aspoň podle jeho mínění.

Profesorka McGonahallová posadila Liz na hlavu Moudrý klobouk a ve Velké síni rázem nastalo ohlušující ticho. "Hmm, tak s takovou hlavou jsem se dosud nesetkal. Jsi velice chytrá a všímavá. Máš ohromně statečnou a odvážnou duši a k tomu všemu v tvém nitru je moc dobré srdce překypující láskou ke všem lidem. Věříš, že každý z nás má v sobě něco dobrého i zlého. Jsi ovšem velice ctižádostivá, a když si něco usmyslíš, nic tě nezastaví. Máš schopnost omotat si každého kolem prstu. Poslal bych tě do Nebelvíru, ovšem máš v této škole jisté poslání. Jsi vyvolená. Jsi osoba, na niž jsem dlouhá léta čekal. Svou vzácnou povahou můžeš smířit Zmiozel a Nebelvír a udělat z nich spojence. V lepším případě přátele. Vím, že teď se na to necítíš, ale neměj obavy. Potřebnou odvahu v sobě najdeš. Právě tak, jak dnes v bradavickém spěšném vlaku. Tak tedy..." Liz věděla kam jí chce Moudrý klobou poslat, ovšem po jeho slovech, jako by jí zmrzlo, jak tělo, tak i myšlenky. Nebyla schopná nic namítat a tak jen vnímala hlas Moudrého klobouku, jenž potvrzoval její domněnku: "Zmijozel"

Sirius nemohl uvěřit vlastním uším a nejen on. Pobertové vypadali, jako by spolkli knedlík a stejně tak i skupinka budoucích Smrtijedů. Ve velké síni tentokrát vyjímečně tleskal jen učitelský sbor. Ovšem za chvíli toho nechal. Už tak tahle situace byla dost trapná. Profesorka McGonagallová zaraženě stála, koukajíc na stále bledší Liz, které se nebezpečně houpal žaludek. Po chvíli sundala ubohé dívence moudrý klobouk a rozhlédla se, jako by chtěla pokárat studenty za jejich reakci.

Liz se ochable zvedla ze stoličky a nejistým škobrtavým krokem se vydala ke zmiozelkému stolu. Neohlížela se. Nechtěla vidět Siriusův výraz. Věděla, že ho zklamala a s ním i všechny Poberty...Cítila, jak jí do srdce bodá snad tisíce nožů, ostrých jako břitva a trhají jí celou na kusy. I plíce jí vypověděly službu. Nemohla se pořádně nadechnout. Každý další pokus, nabrat do sebe aspoň drobet kyslíku, jí nepopsatelně bolel. Avšak, když to srovnala s chvílemi muk v bradavickém vlaku, věděla, že to, co teď cítila, byla vlastně hřejivá slast či pouhé mravenčení.

***

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dadela-SB Dadela-SB | Web | 11. března 2010 v 20:38 | Reagovat

Tak to bylo zajímavé :-),ale já bych Liz poslala do nebelvíru :-)

2 Ga.b. > Your Affs <3 Ga.b. > Your Affs <3 | Web | 12. března 2010 v 14:41 | Reagovat

Wow,zajimavé ;-)

3 vladusQa vladusQa | Web | 12. března 2010 v 15:00 | Reagovat

awooj ako sa máš?
PS:je to výborne a zaujíímavé

4 eli&latri eli&latri | Web | 12. března 2010 v 19:18 | Reagovat

téda sem trošku zaskočená :D vážně úžasná kpitola!!! :-D jenom sem si neřikala, že by se Liz mohla dostat do Zmijozelu :-D ale na druhou stranu je vyvolená :-D no prostě je to čám dál tím zajímavější 8-) už se moc těšim na poslední část kapitoly :-D

5 vladusQa vladusQa | Web | 13. března 2010 v 10:41 | Reagovat

awooj ako sa máš?...u mňa na blogu je Zápis SB tak sa prossíím zapíš :)

6 RaDíSeK - ♠Your Affs♠ RaDíSeK - ♠Your Affs♠ | Web | 13. března 2010 v 17:20 | Reagovat

zajímavé :-)

7 Ginny Weasley ♥SB♥ Ginny Weasley ♥SB♥ | Web | 15. března 2010 v 16:00 | Reagovat

týjo už se těším na další část :)

8 Verky Verky | Web | 18. března 2010 v 15:53 | Reagovat

chudák Sirius :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama