Potterworld.blog.cz je i na facebooku. Připojte se zde a buďte informováni hned, jak přidám novou povídku :)
Připojte se do literární skupiny Fanfiction a vlastní literární tvorba (CZ/SK) na Facebooku, kterou jsem založila 22. září 2012.

2. Mučitel - část čtvrtá (poslední)

15. března 2010 v 17:01 | ♥♥Veronika♥♥ |  Oheň, led a růže

" Nicolas Edie Roseman!"
"Hadimrška!"
"Radila bych ti si okamžitě lehnout"
"Nebelvír!"
***
Když došla k onomu stolu, letmo ho přelétla pohledem a zarazila se u jejího mučitele. Vzájemě se střetli očima. Jako by Liz ve svém pohledu uvěznil a znovu jí mučil. Cítila znovu tu samou bolest, ve které byla před nějakou dobou trýzněna na podlaze jednoho z kupé. Ovšem v tuto chvíli to utrpení nebylo tak silné, poněvadž bylo už jen vzpomínkou.

Po pár vteřinách, i když pro Elizabeth to byly spíše minuty, se jejich oči od sebe odtrhly. Vanessa se zvedla, došla k Liz a vzala jí za ruku a dovedla jí ke svému místu. Sama si opět sedla naproti své sestře a liz posadila vedle sebe na jediné volné místo u celého stolu. Liz si tedy, jak v mrákotách, sedla přímo naproti svému vězniteli a mučiteli v jednom, na kterého zírala před pár vteřinami.

Ubohá Lizie se tedy natočila čelem k zařazování, aby se nemusela na toho bezcitného člověka dívat. Vždyť to stvoření se ani lidskou bytostí nazvat nedalo! Když se ovšem naklonila přes tu dívenku jménem Vannesa, jenž jí sem usadila, zjistila, že má vlastně štěstí. Vedle Van totiž seděla ta ukrutně zlá ježibaba Bellatrix, jenž chtěla mučit na chodbičce bradavického vlaku tu ubohou drobnou dívenku. Zjistila tedy, že u tohoto stolu není nejspíš nikde bezpečno. Pak se Liz ovšem zahleděla na kluka s dlouhými mastnými vlasy, velkým nosem a bledou pletí. Připadal jí milý ba dokonce, ač to bylo nemožné, přátelský. Ten seděl naproti Belle, tedy po levici Vanessyny sestry, jenž byla tak nějak zvláštní. Něco skrývala...

Ze zkoumání své nové 'rodiny Liz vytrhl hlas profesorky McGonagallové: " Nicolas Edie Roseman!" Jmenovaný vyšel ke stoličce a posadil se. Bylo na něm vidět, jak je nešťastný a zklamaný z předešlé události. Ještě, než mu byl na hlavu položen Moudrý klobouk, vyhledal pohledem svou sestru a sklopil oči. Zanedlouho už slyšel šeptat Moudrý klobouk: "Hmm, těžké...Opět velice těžké. Je vidět, že ty a tvá sestra jste ze stejného těsta a koluje vám v žilách tatáž krev. U tvé sestry jsem se velice rozhodoval mezi Nebelvírem a Zmiozelem. Ovšem ty dokážeš mít vliv téměř na kohokoli, pokud chceš. Jako jeden z Pobertů bys vynikl a dokázal bys tak pomoct své sestře. Vím, teď mě moc nechápeš, ovšem za nějaký ten měsíc či rok má slova zcela pochopíš. Měj jen trpělivost!" Nick nechápal, proč Moudrý klobouk poslal jeho sestru zrovna do Zmiozelu, když tam jí pomoct nemůže. Zatímco nad touhle záhadou přemýšlel, se klobouk na jeho hlavě rozhodl: "Nebelvír!"

V celé síni se ozval ohlušující potlesk a jásot. Všichni tleskali, dokonce i pár jedinců ze Zmiozelu, mezi kterými byly i Elizabeth s Vanessou. Lizie byla nadšením bez sebe, protože si pro svého bratra přála právě Nebelvír a v duchu tiše doufala, že se tam dostane s ním. Byla však velmi silná a v téhle těžké chvíli jí pomáhalo pořekadlo: 'Ne všechny sny se stávají zkutečností.' Nick se zvedl a rychlým krokem se vydal k nebelvírskému stolu a sedl si mezi Siriuse a Jamese. Peter seděl naproti Jamesovi a okusoval si nehet na palci. Vedle tohohle velikého dítěte trpělivě dřepěl Remus. Tedy byl přímo naproti Nickovi.

Liz najednou cítila na levé tváři něčí mrazivý dech. Věděla o koho jde. Draco Malfoy, její mučitel, se k ní naklonil přes stůl: "Tak to vám nedarujeme! Neměla jsi sem lézt čubko!" řekl a znovu si sedl a díval se na stále trvající zařazování. Liz byla v šoku. Stejně tak Vanessa, tohle opravdu nečekala. Copak Draco stále nemá dost? To byla otázka na kterou si nedokázala odpovědět. Bylo jí Liz moc líto a tak jí chytla pod stolem za ruku.

Asi tak za hodinu zařazování skončilo. Poslední byla opálená dívka jménem Izabella Renne Zeyer, kterou Moudrý klobouk umístil do Nebelvíru. Studentům už začalo kručet v břiše a tiše si přáli, aby už hostina začala. Jejich přání se splnilo, ředitel Albus Brumbál vstal se slovy: "Než se pustíme do všemi očekávaného hodokvasu, rád bych vám ještě řekl pár slov. Pro tento rok nejsou v učitelském sboru žádné změny. Tímto naše milé profesory vítám a děkuji jim za jejich stálou trpělivost s našimi studenty," s těmito slovy profesor Brumbál mrkl na svého dlouholetého přítele a profesora Lektvarů, Horácia Křiklana. Poté se obrátil zpátky ke studentům a pokračoval: "Tímto vás, naše nové i staré studenty, také vítám. Doufám, že se vám v tomto školním roce a i v těch dalších bude stále dařit. Přeji pátému ročníku hodně štěstí u NKÚ a sedmém ročníkům zas držím palce u závěrečných zkoušek OVCE. Také mě náše drahá školnice, paní Horridová, upozornil na jednu novinku. Vyvěsil totiž na hlavních chodbách školní řád, kde vás informuje o pravidlech této školy. Tímto vás žádám, aby jste si tento list přečetli a patřičně se podle něj chovali. Závěrem vás chci upozornit, že je všem studentům, bez výjímky, vstup do Zapovězeného lesa přísně zakázán! Již dost bylo řečí, pusťme se tedy do jídla!" V tu ránu se všechny stoly prohýbaly pod nejrůznějšími jídly, jaká si dovedete představit!

V tu ránu byla Liz nucena otočit se k Dracovi Malfoyovi čelem. Když se střetla s jeho pohledem, obrátil se jí žaludek naruby a na jídlo jí přešla chuť. Tím pádem její zlatý talíř zůstal, na rozdíl od ostatních, čistý. Draco se na svou dnešní kořist vražedně díval a přitom si pochutnával na sirupovém nákypu.

Všem se dělaly boule za ušima. Když dojedli své poslední sousto, na stole se objevil desert s opět čistými, o něco menšími talířky a s lesklými lžičkami. Lizie už se nemohla dočkat konce téhle příšerné hostiny. Studenti kolem ní dojídali své poslední zbytky zákusků a Velkou síní se pomalu začala rozléhat různorodá konverzace. Studenti si sdělovali své zážitky z prázdnin. Když tu náhle profesor Brumbál povstal, počkal až se studenti utiší a řekl pouze: "Doufám, že jste si pochutnali a najedli se do sytosti. Nastal čas se odebrat pomalu na kutě, aby jste v zítřejší první školní den nebyli jak mátohy." V tu chvíli se Velkou síní začalo rozléhat šoupání židlí a studenti se začali hrnout ven. Zmijozelští zamířili do svého sklepení a někdo v předu vyslovil nahlas heslo: "Hadimrška!" a holá vlhká kamenná zeď před nimi se změnila ve dveře. Prošli jimi a ocitli se v dlouhém úzkém podzemním prostoru s hrubými kamennými stěnami a stropem, ze kterého na řetězech vysely kulaté sytě zelené lampy. V dokonale opracovaném krbu praskal oheň a kolem něho stály vyřezávaná chladná křesla. Z každé strany krbu vedly do pánských a dámských ložnic točité schody, jenž měly několik podlaží. Dámám patřily schody nalevo a pánům napravo.

Vanessa se od Liz oddělila už v prvním podlaží, kde měla se svými stejně starými spolužačkami kulatou útulnou ložnici, sladěnou do stříbrno-zelené barvy. Elizabeth pokračovala až do pátého patra, kde taktéž spustila kotvy. Ulevilo se jí, že ta potvora Bella je o rok výš, když ovšem dveřmi prošla ta záhadná Vanessyna sestra, tak předchozí pocit úlevy byl ten tam.

"Radila bych ti si okamžitě lehnout," zasyčela na Liz otrávěně, ale nebezpečně ta tajemná holka a pokračovala: "Jinak moje jméno je Samantha... A ano, umím nitrospit, tak si dej zatracenej pozor, na co myslíš!" vyprskla Sam na Liz jen pár milimetrů od jejího vyděšeného obličeje. K smrti vyděšená Lizie, třesoucí se po celém těle, se převlékla a zalezla do postele. Za pár minut se zhaslo. Avšak Elizabeth si ještě dlouho do noci v hlavně srovnávala vše, co se stalo od doby, kdy vstoupila do toho proklatého vlaku...

***

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alex aff Alex aff | Web | 15. března 2010 v 19:11 | Reagovat

:-) máš prostě talent :-)

2 eli&latri eli&latri | Web | 15. března 2010 v 20:26 | Reagovat

právě dneska sme ti chtěla poslat smsku a mimijiný se zeptat, kdy bude ,,vydána" další poslední část :-D
sem ráda, že už je tu - fakt další ze skvělých kapitol!!! jenom doufám, že Liz si najde aspoň pár kamarádů - aby nebyla tak sama :-D a že se k ní začnou chovat aspoň o trošku líp!!! :D no prostě sem napnutá jak kšandy!!! 8-)

3 Dadela-SB Dadela-SB | Web | 16. března 2010 v 15:11 | Reagovat

Tý jo,to byla skvělá část,ale i tak chudák Liz.Těším se na pokračování.

PS:já svou návštěvnost dávám na blog i když je hrozná,aspoň pak někteří vidí,že by měli obíhat častěji :-(

4 vladusQa vladusQa | Web | 16. března 2010 v 19:38 | Reagovat

awooj na mojom blogu je Vyhodnotenie SB pozri sa či si ostala a zanechaj komentiQ :-)

5 RaDíSeK - ♠Your Affs♠ RaDíSeK - ♠Your Affs♠ | Web | 17. března 2010 v 16:18 | Reagovat

skvěle napsané :-)

6 Hermiona Grangerová SB? Hermiona Grangerová SB? | Web | 17. března 2010 v 16:24 | Reagovat

comeback- více na blogu

7 Verky Verky | Web | 18. března 2010 v 16:00 | Reagovat

skvělý :-D  úplně živě si dokáži představit Albude, jak něco vykládá, vystihla si ho naprosto přesně :-D  :D

8 vladusQa your SB :) vladusQa your SB :) | Web | 21. března 2010 v 13:39 | Reagovat

awoooj ako sa máš?...ja celkom fajn len keby sa zajtra nemuselo ísť do školy :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama