Potterworld.blog.cz je i na facebooku. Připojte se zde a buďte informováni hned, jak přidám novou povídku :)
Připojte se do literární skupiny Fanfiction a vlastní literární tvorba (CZ/SK) na Facebooku, kterou jsem založila 22. září 2012.

Oheň, led a růže → 1. Snobský večírek - část druhá

10. února 2010 v 19:45 | Snapeova |  Oheň, led a růže
potterworld.blog.cz
"Takže doma žádná změna?"
"S tím ženichem mě Dracova matka opravdu zaskočila"
"Samozřejmě, bude mi ctí."
"Není za co. Otravoval tě?"
***


Samantha už měla všeho po krk. Našla si nejtemnější kout místnosti,sedla si na zem a pozorovala dění kolem. Periferním viděním zaregistrovala,že se k ní někdo blíží. Podívala se, kdo to je a spatřila Severuse.
"Můžu?" ukázal na zem vedle ní.
"Jistě," odpověděla mu s mírným úsměvem a dál se nepřítomně dívala na tančící páry. Po několika minutách se na Severuse znovupodívala a zvědavost jí nedala: "Všimla jsem si, že ti dnes tvoje máma dala kravatu do růžové barvy. Jak se jí to proboha povedlo?"
"Řekněme, že můj otec by se postaral o to, abych si jí vzal, pokud bych dělal scény. Několikrát jsem si jí odmítl vzít, pak tam přišel, takže jsem neměl na vybranou," vysvětloval naštvaně šeptem a oči upíralna svá kolena.
"Aha," řekla posmutněle a vyptávala se se špetkou naděje v hlase dál: "Takže doma žádná změna?" zvedl smutnýpohled jejím směrem a řekl jen:
"Prosím tě, nebuď naivní. Nikdy se to už nezmění. Pokud přece jen ano, tak jedině k horšímu. Snažím se ho příliš neprovokovat. Jeho mlácení nějak přežiju, ale nechci, aby to odnášela máma na, které si zlost vybíjí nejvíce!"
Celý vzteky zrudl, avšak na tónu řečinedal své rozhořčení znát. Sam tohle jeho ovládání stále klidného, občas až mrazivě jízlivého, hlasu nesmírně fascinovalo.
Nepatrně kývla hlavou a dodala:
"To chápu. Už se asi dost těšíš do Bradavic, co?"
"Jo, každé léto na to čekám, jako na smilování, ale to přece víš. Alespoň, že občas můžu vypadnout ven a promluvit si s někým normálním," pousmál se malinko Severus.

"S tím ženichem mě Dracova matka opravdu zaskočila," změnila Samantha raději téma hovoru. "Jak může tyhle tradice někdo ctít? Vždyť je to na palici," postěžovala si tichounce, ale zcela otevřeně, což nebylo vždy zvykem.
"Na tohle máme stejný názor, ale matka už mi několikrát ukazovala pár holek, abych si prý vybral. Zatím to nikdy nedošlo dál, ale pokud by mělo, tak raději uteču z domu. Musím to nějak vydržet do sedmnácti a pak se odstěhuju někam daleko. Matku bych ze všeho nejraději vzal s sebou. Mám takový pocit,že pokud bych odešel, tak by jí otec umlátil," svěřil se své věrné společnici, opřel si hlavu o stěnu za sebou a sledoval dění kolem. Samantha mu krátce sevřela ruku na znamení, že mu rozumí a pak se zvedla.
"Měla bych se jít trochu projít před očima dospělých, aby si nemysleli, že jsem se někde zašila," usmála se.
Viděla, jak se Severus zadíval kamsi za její rameno, a než se stihla otočit, už slyšela Luciusův úlisný hlas.
"Neruším?" s přemáháním nasadila milý úsměv a otočila se.
"Samozřejmě, že ne. Jen jsme probírali zkoušky NKÚ, které budeme v tomhle roce skládat," odpověděl pohotově Severus a na znamení opovrhování těmito zkouškami, hodil oči v sloup.
"Jistě. Ještě, že už to mám za sebou, byla to dost otrava," řekl znuděně a dál Severusovi nevěnoval sebemenší pozornost. Zaujala ho Sam, která před ním stála bez jediného pohnutí. "Smím prosit?" zeptal se galantně. S radostí by ho poslala do určitých míst, ale věděla, že by si pěkně zavařila. Nejen sobě, ale i zbytku své rodiny, takže se jen usmála a odpověděla: "Samozřejmě, bude mi ctí."
Lucius si ji odvedl na parket, a jelikož hrála jen pomalá hudba, přitiskl si ji sobě. Dala by snad všechno za to, aby v sídle jeho rodičů hrála i rychlá hudba, ale tohle byl jejich večírek, takže nebyla naivní a snažila se to nějak v klidu přetrpět.

"Škoda, že je tu tolik lidí," zašeptal Sam do ucha a ona se zachvěla odporem. Nevěděla, jak by se od něj měla dostat, aniž by působila nezdvořile. Očima vyhledala svého otce a upřela na něj prosebný pohled. Alan pochopil a vydal se na taneční parket. Poklepal Luciusovi lehce na rameno: "Mohu?"
"Ale jistě, pane Fletchere," řekl opět tím svým úlisným hlasem oslovený a jen nerad se od Samanthy odlepil. Teď když s ní tančil její otec, už byla klidná.
"Díky, tati," vydechla.
"Není za co. Otravoval tě?" zeptal se Alan a dokonale skrýval své znepokojení.
"Trochu ano. Bez problémů bych mu jednu vrazila nebo bych ho nějak pěkně zaklela, ale k tak ctěné osobě, jakou je Lucius, si to prostě nemohu dovolit," svěřila se, doufajíc, že použila ta správná slova, aby svého otce nenaštvala. Alan by to na jejím místě tolik neřešil, ale to netušil nic o tom, jak to s tímhle klukem chodí ve škole. Na ni sejen usmál a zašeptal:
"Tak půjdeme domů, co říkáš? Vanessa už tamhle usíná v křesle. Pro ni je to obzvlášť nudné, když se tu nemůže ani proběhnout.Seženeme mamku, co ty na to?" mrkl téměř neznatelně na svou okouzlující dceru.
"Jo, fajn, taky už mě to tu pomalu unavuje," souhlasila a snažila se skrýt obrovskou vlnu nadšení, která ji v onu chvíli naplňovala.

Když byli všichni pohromadě, šli se rozloučit s hostiteli.
"Snad nechcete odejít?" zeptala se naoko zklamaně Penelopa Malfoyová.
"No, už bychom měli," odpověděl Alan a dodal: "Je přeci jen docela pozdě a holky by se na zítřejší den měly pořádně vyspat, obzvlášť Vanessa. Zítra se dozví, do které bude chodit koleje," usmál se na svou nejmladší dcerku.
"Ach, ano, upřímně doufám,že do Zmijozelu," řekla Penelopa a Marcussouhlasně přikývl.

Než se se všemi rozloučili,uběhla ještě další půl hodina. Severus si zrovna povídal na druhé straně místnosti s Dracem, tak se Samantha šla ještě rozloučit s nimi.
"Čau kluci,my už jdeme, takže se mějte pěkně a uvidíme se zítra ve vlaku," usmála se. "Berete nohy na ramena docela brzo," poznamenal pobaveně Draco a pokračoval: "Nuda, co?" šťouchl Samanthu do žeber.
"Docela jo," zasmála se a dodala: "Tak ahoj, už fakt musím," pokrčila rameny s omluvným úsměvem.
"Měj se," odpověděli a Sam se vydala za svými rodiči a sestrou, kteří již vycházeli z místnosti.

Když přišli domů, hodiny odbíjely půlnoc. Všichni byli pořádně unavení, takže se jen rychle osprchovali a zapadli do postelí.

--

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 eli&latri eli&latri | Web | 10. února 2010 v 21:05 | Reagovat

téda další skvělá kapitola :-D jako ani se jim nedivim, že už chtěli odejít - musela tam bejt ale nuda!!! mě osobně by to tam nebavilo - povinný nudný večírky :-D
ale docela hnusný bylo jak se Lucius ochomíal k Sam!!!
no už se těšim až budou ve vlaku a hlavně v Bradavicích :-D

2 RaDíSeK - ♠Your Affs♠ RaDíSeK - ♠Your Affs♠ | Web | 11. února 2010 v 17:30 | Reagovat

zajímavé :-)

3 Alex aff Alex aff | Web | 11. února 2010 v 19:08 | Reagovat

jj je to skvělé :-)

4 Verky Verky | Web | 12. února 2010 v 15:26 | Reagovat

opět skvělé!!  :-D těším se na další  :-)  tak schválně, do jaký koleje zařadíš Vanessu  :-D

5 Miss Black - Affs Miss Black - Affs | Web | 27. května 2010 v 17:20 | Reagovat

odpornej Lucius :-!  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama