Potterworld.blog.cz je i na facebooku. Připojte se zde a buďte informováni hned, jak přidám novou povídku :)
Připojte se do literární skupiny Fanfiction a vlastní literární tvorba (CZ/SK) na Facebooku, kterou jsem založila 22. září 2012.

2. Cesta do Bradavic

31. ledna 2010 v 16:51 | ♥♥Veronika♥♥ |  Tajemství minulosti
Bez názvu (zatím)
2.

"Klid mami"
"Nebojte, dám na kluky pozor a postarám se, aby šli příkladem všem studentům"
"Dobrý den"
"Nezapomínejte, že jsme teď vaši kolegové"

***


Z pohledu Harryho

Ozval se zvuk klaksonu a donutil nás zvednout hlavy od právě dojedené snídaně. "Pospěšte si, odvoz je tady! Bundy na sebe, kufry do rukou a hurá do práce!" Paní Weasleyová energeticky běhala kolem nás, stále nás popohánějíc.

"Klid mami", řekl mírně otrávený Ron a zvedl oči v sloup, když procházel domovními dveřmi. Následoval jsem ho s kufrem v jedné ruce a s Hedvikou v kleci v druhé. Hedvika stále otráveně zírala na Papušía, který se houpal v Ronově ruce a narážel do mříží své klícky, stále nervózně houkajíc.

Před Doupětem stála dvě ministerská auta se stále běžícím motorem. Vypadala maličce, ale nebyla. Byl to úžasný způsob jak oklamat mudly. Když jsem byl studentem, jezdil jsem těmito auty abych byl v bezpečí. Dnes už je ale Voldemort pod drnem a to vlastně díky mě a pár dalším lidem, kteří mi pomáhali. Teď však těmito auty jezdím z důvodu slávy a zásluhy právě za Voldemortovu smrt.
---


Z pohledu Hermiony

Nasedla jsem do auta společně s Giny. Kluci byli v autě před námi. Cesta trvala hodinu. Mudlovi by trvala dvakrát tak déle. Naše speciální kouzelná auta se totiž dokázala smrsknout na úplné placičky a následně nepozorovaně a v obrovské rychlosti proklouznout mezi kolonami aut.

Stihli jsme to. V 10:45 jsme stáli na nádraží King´s Cross devět a třičtvrtě. Bylo krásné slunečné záříjové dopoledne. Sluneční paprsky se probojovávaly hustou párou, stoupající z komínů sytě červeného bradavického expresu. Studenti se loučili se svými rodinami a jeden po druhém nastupovali a hledali si prázdná kupé.

Paní Weasleyové se třpytily slzy v očích, když se s námi loučila. Byla to citlivá baculatá ženuška malého vzrůstu. Pan Weasley byl přesný opak. Za každé situace veselý, vysoký a hubený chlapík. S úsměvem se s námi loučil a přál nám hodně štěstí. Oba nás varovali, abychom na sebe dali pozor a nevyváděli žádné lumpárny. "Nebojte, dám na kluky pozor a postarám se, aby šli příkladem všem studentům", usmála jsem se.
---


Z pohledu Rona

Usadili jsme se do kupé pro učitele a rozhlíželi se všemi možnými směry. Bylo vidět, že nervozita lomcuje každým z nás. Kolem nás seděli nám už známé tváře. Ovšem, k našemu překvapení se tu našlo i pár nových obličejů. Na první pohled bylo vidět, že se jednalo o syny některých bývalých či stále přítomných profesorů.

"Dobrý den", slyšel jsem Hermionu pozdravit a následoval jsem jí. "Ach mladí profesoři!" Zvolal vesele profesor Kratikrot. "Tento rok poprvé jedu do bradavic se studenty. Většinou jsem se vrátil dříve. Letos jsem si však dovolenou náležitě užil", vypravoval nám zářící maličký profesor.

"A kde jste byl?", zajímalo Harryho po mé pravici. Hermiona seděla opřená o mé levé rameno a ani nedutala, což na ní bylo velice neobvyklé. Musela být opravdu velmi nervózní. Hladil jsem její bok, uklidňujíc jí.
Z pohledu Ginny
---


Z pohledu Giny

"V Egyptě. Bylo tam krásně. Slunce pálilo do už tak rozpálené krajiny a jeho paprsky se odrážely po okolí a všude kulem se rozlévalo teplo, přecházejíc až v horko" vyprávěl zasněně profesor Kratiktot Harrymu, který mě držel za ruku a na její hřbetu mu dělal palcem uklidňující kroužky.

"Víte co nikdy nepochopím? Jak vám mohla ředitelka McGonagallová nabídnout práci v Bradavicích. Natož takovou, jako učit či udržovat hrad v čistotě a pořádku!", ozval se z ničeho nic drobet prošedivělý profesor Snape. Do té doby jsem si jeho přítomnosti nebyla vědoma.

"Nezapomínejte, že jsme teď vaši kolegové", upozornila jsem ho varovným hlasem. Konečně jsem mu mohla vytmavit všechno to ponižování, co nám všem vmetal dříve bez jakéhokoliv soucitu do tváře.

---

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 snape anonym snape anonym | 1. února 2011 v 17:30 | Reagovat

ze Seva mi nikdo dědulu dělat nebude!!! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama